Vyhledávání zájezdu
Napříč Laosem - Laos

Napříč Laosem

Laos

, Hotel starstarstarNapříč Laosem

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Stravování
Snídaně
Doprava
Letenky
Program
1. den
Odlet Praha – Luang Prabang
Odlet z Prahy do Luang Prabang podle mezinárodních letenek.


2. den
Luang Prabang
Po příjezdu na letiště Vás vyzvedne místní průvodce a zaveze Vás do hotelu. Luang Prabang je pravděpodobně jedno z nejtradičnějších měst v Jihovýchodní Asii. Klid a šarm tohoto města spolu s přírodními scenériemi z něj dělá jedno z nejlepších míst v Laosu pro navštívení.

Po krátkém odpočinku navštívíme chrám Wat Vusoun a svatyni Wat Aham. Dále vystoupáme po hoře Phousi, kde prozkoumáme posvátný, pozlacený chrám spolu s krásným západem slunce a výhledem na město a řeku Mekong. Odtud se vydáme na večerní trhy, kde najdeme výběr ručně tkaných textílií. Noc strávíme ve městě Luang Prabang.

3. den
Luang Prabang
Po snídani se vydáme na krátkou prohlídku nejstaršího městského chrámu Wat Sene a velkolepého Wat Xiengthong s jeho střechou sahající až k zemi, která představuje klasickou laoskou architekturu.

Poté se nalodíme na loď a užijeme si plavbu po Mekongu, ze kterého jsou krásné výhledy na venkov. V průběhu projížďky se podíváme do dvou jeskyní, které jsou napěchovány tisíci zlatými sochami Budhy. Po cestě zastavíme u vesnice Ban Xanghai, kde se vyrábí místní rýžové víno. Po návratu do města Luang Prabang se vydáme na krátkou cestu do Ban Xienglek, malé vesnice, která je známá pro tkaní hedvábí a výrobu papíru. Noc strávíme ve městě Luang Prabang.

4. den
Khouangsí – Luang Prabang
Dnes budete mít možnost se brzo ráno účastnit ranního rituálu šafránově oblečených mnichů, kteří přijímají almužnu v podobě rýže. Tato tradice je pro Laos velmi unikátní a je jedinou budhistickou zemí, která tuto tradici dodržuje. Odtud budete moci navštívit ranní trh Phosi, který nabízí mnoho věcí. Od usušené buvolí kůže, přes lokální čaj, kuřata, zeleninu až po produkty z hedvábí. Laos je také známý pro své tradiční ruční práce a dnes navštívíte tradiční vesnice etnických menšin v Laosu, Ban Ouay a Ban Thapene.

Pokud nám čas dovolí, tak se podíváme i na krásné vodopády Khouangsí. Po návratu do města Luang Prabang budeme pokračovat do Ban Phanom, známé tkalcovské vesnice a do města Luang Prabang se vrátíme večer.

5. den
Xiengkuang
Po snídani navštívíme Národní Museum a Královský palác, který disponuje širokou sbírkou artefaktů, představujících bohatou historii a kulturu Laosu. Po prohlídce se vydáme 300 km do hor do oblasti Xiengkhouang, která byla zničená americkým bombardováním v roce 1964 a 1973. Po příjezdu navštívíme oblast Plain of jars, úžasnou archeologickou oblast, kde se vyskytují stovky velkých kamenných nádob. Pokud čas dovolí, podíváme se do starého hlavního města Muang Khoun a blízké vesnice, domova příslušníků kmene Hmong. Tento kmen má velmi zajímavou kulturu a barvitou historii. Noc strávíme ve městě Xiengkuang.

6. den
Vientiane
Po snídani navštívíme centrální trh a po jeho návštěvě budete mít volno pro prozkoumání města. Dopoledne se pak vydáme letadlem do Vientiane. Po příjezdu do hotelu navštívíme zajímavá místa tohoto města jako například Park Budhy, Most přátelství a další. Spektakulární výhled na řeku Mekong při západu slunce je úžasným způsobem zakončení dne. Noc strávíme ve Vientiane.

7. den
Vientiane
Po snídani se vydáme prozkoumat hlavní město Vientiane. Jako první se podíváme do chrámu Wat Sisaket s tisícemi miniatur Budhy a do královského chrámu Wat Prakeo, který je domovem známého smaragdového budhy. Po cestě navštívíme laosské národní dědictví, známou posvátnou stavbu That Luang a budete mít možnost udělat si pár snímků impozantního památníku Patuxay. Budeme pokračovat procházkou po městě a navštívíme několik pagod v centru města. Projdeme se i po hlavním nákupním centru města, kde je možné ochutnat množství jídla nebo si nakoupit nějaké suvenýry. Noc strávíme ve Vientiane.

8. den
Pakse – Champassak – Don Khone
Po snídani se vydáme na brzký let do Pakse. Po příjezdu pojedeme po národní silnici číslo 13 jižně do města Champassak, kde navštívíme ruiny Wat Phu, jednu z nejdramatičtěji situovaných pagod v Jihovýchodní Asii. Wat Phu je součástí Světového dědictví UNESCO od roku 2001. Tato úžasná oblast Khmerské civilizace byla vybudována v 10. století a je tedy starší než Angkor Wat v Kambodži. Budeme pokračovat lodí na Don Khong, největší ostrov jižního Mekongu. Noc strávíme na ostrově Don Khone.

9. den
Don Khone
Po snídani se vydáme do místních vesnic, kde najdeme pozůstatky francouzské kolonizace. Budeme pokračovat návštěvou tohoto regionu, kde se nachází až 4000 ostrovů. Na hranici Laosu s Kambodžou se vydáme k vodopádům Liphi. Pokud budeme mít štěstí, tak uvidíme mekongského delfína. Vrátíme se do Ban Nakasang a pojedeme ke známým vodopádům Khone Phapeng, největším vodopádům v Jihovýchodní Asii, známých jako Niagary východu. Noc strávíme na ostrově Don Khone.

10. den
Don Khone – Pakse
Poté co opustíme ostrov Don Khone, budeme pokračovat do Tadlo, přes plošinu Boloven. Bolovenská plošina je známá pro chladnější podnebí. Řeky zde plují všemi směry a vytváří tak sérii několika vodopádů. Výlet do této oblasti představuje příjemné ochlazení a nabízí nám možnost podívat se na bohaté kávové, čajové, banánové a jiné plantáže. Tento výlet je vhodný pro prohlídku i méně známých a méně turistických oblastí. Po příjezdu k vodopádům Tad Lo, navštívíme několik vesnicí etnických měnšin jako jsou Alak, Nge a Katu. Večer se pak vrátíme do Pakse. Noc strávíme v Pakse.

11. den
Pakse – Praha
Po snídani budete mít až do přejezdu na letiště volný čas pro prozkoumání města Pakse. Odlet do Prahy podle mezinárodních letenek.

12. den
Praha
Přílet do Prahy. Konec programu.
Cena zahrnuje
transporty podle itineráře
ubytování ve 3* hotelech
anglicky mluvící průvodce
strava podle itineráře
vstupy do památek podle itineráře
Cena nezahrnuje
osobní pojištění
spropitné
stravování neuvedené v programu
turistické víza

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.