Vyhledávání zájezdu
Namibie – pouští a divočinou - Namibie

Namibie – pouští a divočinou

Namibie

, ProgramNamibie – pouští a divočinou

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Namibie off-road – pouští a divočinou 2017
Popis zájezdu

Vydejme se spolu do míst nepřístupných běžným turistům a zažijme Afriku, na kterou se nezapomíná. Objevme s naší výpravou magický svět Namibie. Společně nahlédneme do života místních domorodých kmenů, užijeme si pozorování divokých zvířat v NP Etosha a nespoutané krajiny Kaokolandu. Zlatým hřebem programu bude přejezd až 300 metrů vysokých dun v NP Namib Naukluft. To vše absolvujeme pronajatými terénními auty, která si budeme sami řídit. Auta jsou perfektně vybavena pro táboření v divoké přírodě včetně ledničky, kuchyně a safari stanů na střeše. V každém autě pojede 2–4členná posádka a postupně se budeme pod vedením zkušeného doprovodu zdokonalovat v dovednosti řízení v terénu či písečných dunách, protože velká část trasy vede mimo zpevněné silnice. Pojedeme společně podle předem zvolené trasy, ale např. v NP Etosha budeme jezdit individuálně, abychom si safari a pozorování zvířat opravdu užili.


Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!


Poznámka:
Auta jsou vybavena kompletním vybavením pro pobyt v přírodě (lednice, gril, plynový vařič, nádobí, zásobník na vodu atd.). Safari stany jsou umístěné na střeše vozu a vybavené pohodlnou matrací i kompletním ložním prádlem (prostěradlo, polštář, spací pytel).
Program

1.–2. den:

Letecky Praha – Windhoek (hlavní město Namibie ), převzetí vozů, nákup potravin a všeho potřebného, ubytování v lodži.3. den:

Přesun z Windhoeku přes Otjinene na území Sanů (Křováků), první kontakt s pouští Kalahari.4. den:

Dopoledne mezi Křováky - seznámíme se s jedním z nejstarších kmenů světa, poznáme, jak Křováci žiji a loví, odpoledne průjezd zřídka navštěvovaného NP Khaudam, pověstným zejména četnými stády slonů a smečkami psů hyenových.5. den:

Rezervace Mahango a odpolední výlet loďkou po řece Okavango - hroši, krokodýli, vodní buvoli, mnoho druhů ptáků.6. - 7. den:

Dva dny a dvě noci v pověstném NP Etosha, jedno z nejlepších afrických safari; nosorožci, sloni, žirafy, lvi, hyeny i početná stáda zeber, antilop, pakoňů; denní i noční pozorování zvěře u napajedel.8. - 9. den:

Ráno odjezd do Kaokolandu - země Himbů, návštěva domorodých vesnic; přes Opuwo k vodopádům Epupa Falls na hraniční řece Kunene; termální prameny Ongongo s přírodním jezírkem a koupáním.10. den:

Kaňon řeky Hoanib - pozorování pouštních slonů adaptovaných na drsné přírodní podmínky, a také opic, oryxů, žiraf a při troše štěstí i lvů a nosorožců.11. den:

Průjezd územím Damaraland, cestou návštěva Petrified forest, kde je velký výskyt Welwitschia Mirabilis (Welwitschia podivná), endemické rostliny, dožívající se věku 2000 let; Twyfelfontein - skalní rytiny staré tisíce let.12. den:

Dojezd k Atlantickému oceánu a podél Pobřeží koster do Swakopmundu podivuhodnou krajinou na hranici pouště a moře s vraky lodí; zastávka na pozorování lachtanů v rezervaci Cape Cross.13. den:

Zátoka Walvis Bay s hejny plameňáků a pelikánů; procházka pro městě s koloniální atmosférou; lodní výlet s pozorováním lachtanů, pelikánů a plameňáků; v podvečer odjezd do pouště a nocleh pod neuvěřitelně hvězdnatou oblohou.14. den:

Napříč nejstarší a nejsušší pouští světa NP Namib Naukluft (celou trasu budeme mít povinný koncesovaný doprovod) - nezapomenutelný přejezd písečného moře, kde jsou až 300 m vysoké duny, s dojezdem až k Atlantiku.15. - 16. den:

Přejezd do NP Sossusvlei - prohlídka kaňonu Sesriem, západ slunce ve vyschlé pánvi pouštní řeky Taushab, kterou zde pohlcují duny; přesun do Windhoeku vyhlídkovou cestou přes průsmyk Spreetshoogte; odevzdání aut a nocleh v lodži.17. - 18. den:

Prohlídka Windhoeku, letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.