Vyhledávání zájezdu
Na východním začátku Alp - Rakousko - Dolní Rakousy

Na východním začátku Alp

Rakousko » Dolní Rakousy

, Hotel starstarstar

FM


Na východním začátku Alp

Počet termínů:

19 termínů / 0 Last minute / 19 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

vlastní -

Počasí:Popis
Shrnutí

Naše nabídka Vás provede po cestách a okolí horského sedla Semmering, který leží na hranici Horních a Dolních Rakous a již zmíněného Štýrska. Z oblasti jsou dobře dostupné také známé alpské průsmyky např: Preiner Gscheid (1070 m), Pfaffensattel (1372 m), Seebergsattel (1254 m).

Pánům se při slově Semmering určitě vybaví nejstarší horská železnice (od 1854), která spojuje Vídeň a Graz. Čtyřicet kilometrů této technicky unikátní železnice je protkáno 15 tunely, 16 viadukty a 130 mosty, i proto byla zapsána do seznamu světového dědictví.

V okolí je mnoho míst, která určitě stojí za návštěvu. Vybrali jsme pro Vás tři okruhy, které Vás provedou po některých z nich. Trasy jsou koncipovány tak, aby je bylo možné zkrátit v případě špatného počasí nebo únavy.

Pokud Vám navržené trasy nevyhovují, tak není problém si vybrat jiné ze široké nabídky na www.tourmoto.cz.

K dispozici tak je tourbook a data do Vaší GPS.

Poloha
na okraji města
Popis
Základní informace

Hotel po rekonstrukci leží na slunné stráni s výhledem na podhůří Alp.

Ubytování

V hotelu naleznete bar, restauraci, bazén, 2 sauny, hernu s kulečníkem, stolním fotbálkem, šipkami, stolním tenisem, volejbalové a nohejbalové hřiště, dětské hřiště (skluzavka, malá lezecká stěna apod.), terasu a parkoviště. Konferenční místnost.

Hotel Alpenhof nabízí 126 komfortních lůžek: 56 dvoulůžkových pokojů z toho 5 rodinných pokojů a 4 vícelůžkové apartmány

Vybavení pokoje: koupelna se sprchovým koutem, WC, TV/SAT, telefon, trezorem. Pokoje v 1. a 2. podlaží disponují balkónem. Všechny pokoje jsou nekuřácké.

Poloha

Steinhaus am Semmering, centrum cca 2 km

Stravování

Stravování formou polopenze nebo plné penze. Jsou zde dvě restaurace (menší s kapacitou 60 míst a větší s kapacitou 83 míst). Součástí menší restaurace je herna, větší má k dispozici bohatě vybavený bar. Prostor větší restaurace se dá rozdělit na dva menší salonky.

Výlety

Železný oř neboli železnice odnepaměti spojovala Vídeň a oblast Semmeringu a RaxAlpen. Ta byla v Semmeringu zapsaná jako světové kulturní dědictví UNESCO. V V minulosti v této oblasti nacházeli vzrušující život nejen umělci a spisovatelé z Vídně. Grandhotely a vily zde tento okouzlující svět včerejška stále připomínají.

Scenérie od alpského průsmyku u Semmeringu až po náhorní plošinu Rax je nyní dějištěm úžasných kulturních zážitků, inspirujících výletů a pravých horských dobrodružství.

Horolezecký les Stuhleck (5 km)

Různé tratě s rozdílnými stupni obtížnosti a prvky zvou k napínavému dobrodružství. Horolezecký les slibuje mnoho zábavy, výzvy, sebepřekonání a získaní nových zkušeností.

Turistická okružní cesta Sonnwendstein (7 km)

Dopřejte si pohled na Rax a Schneeberg z různých okolních vrchů.

Dobrodružství hornictví

Navštivte hornický labyrint a poznejte práci horníků.

Ozubená dráha – Salamander nebo nostalgický parní vlak

Tato ozubená dráha Vás doveze z lázeňského místa Puchberg do horského ráje. Zde na Vás čeká příroda, turistické stezky a krásný výhled.

Bikepark Zau[:ber:]g Semmering

Zde bije srdce bikera vždy rychleji! K dispozici jsou sjezdy všech stupňů. Kola a monster koloběžky Vám zde rádi půjčí. Také můžete navštívit kurz jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Lanovka na Rax

Při svém otevření v roce 1926 byla tato lanovka na horu Rax první lanovkou v Rakousku. Její dnešní moderní obdoba vyveze turisty a milovníky přírody během několika minut až na náhorní plošinu a k hostinci, který je hned vedle horské stanice.

Superbob

Moderní a elegantní – bob sviští z kopce na úseku 960 metrů až 40km/h na dráze s celkem 21 zatáčkami. Bob můžete řídit samostatně nebo ve dvojici. Start i cíl jsou v lyžařském středisku Hirschenkogel s panoramatickým výhledem. Letní i zimní provoz.

Pozn. Vybavenost poskytnutých pokojů se může typově lišit od zobrazených v nabídce.

Vybavení
sauna, restaurace, seminární místnost, parkoviště, bar, dětské hřiště / pokoj , komunikace v AJ, komunikace v NJ, komunikace v CZ / SK, terasa
Pokoje
Pokoj 1+0 - balkon - vybavení: TV, telefon, rádio, Pokoj 2+1 - balkon - vybavení: TV, telefon, přistýlka, rádio, Senior suita - balkon - vybavení: TV, telefon, 2x ložnice, Apartmán pro 2 osoby - balkon u některých pokojů - vybavení: TV, telefon, kuchyň, obývací pokoj, Apartmán pro 4 osoby - balkon u některých pokojů - vybavení: TV, telefon, kuchyň, obývací pokoj
Program
Den 1. Individuální příjezd do Rakouska, ubytování v hotelu v odpoledních hodinách. Procházka po okolí hotelu a odpočinek.

, Den 2. Prvním okruhem je Semmering Tour 3 , který vede přes oblast známou jako Fischbacher Alpen, navštívíte známé poutní místo Mariazell a především velmi populární motorkářskou hospodu Kalte Kuchl.

Cestou zpět si užijete silnice horského masivu Rax., Den 3. Další den Vás čeká 227 kilometrů přehledných silnic a pravotočivých zatáček, které vedou na jihovýchod do oblasti známé jako Burgenland. Cestou pojedete přes město Gloggnitz, kde si udělejte přestávku a prohlédněte si místní benediktinský klášter v gotickém stylu z 11. století., Den 4. Poslední okruh Vás zavede do oblastí Joglland, Fischbacher Alpen nebo do oblíbených průsmyků Seebergsattel, Niederalp a Preiner Gscheid. Zastavit se můžete např. v Neuberg an der Mürz a podívat se na místní klášter, který se pyšní největší dřevěnou střechou mezi kostely Rakouska.TIP: Pokud si budete chtít udělat kratší výlet na motorkách, navštivte hornický labyrint v Erzberg, který je vzdálený zhruba 140 km., Den 5. Check-out z hotelu v dopoledních hodinách. Po cestě si můžete udělat zastávku ve Vídni (cca 100 km od ubytování).
Sport
lanovka na kopce, vnitřní bazén, hřiště na volejbal, hřiště na nohejbal, dětské hřiště, kulečník, stolní tenis, stolní fotbal, stolní fotbal, stolní tenis, kulečník, dětské hřiště, hřiště na nohejbal, hřiště na volejbal, lanovka na kopce, venkovní bazén

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.