Vyhledávání zájezdu
MONGOLSKO PRO KAŽDÉHO - Příroda a Nomádi mongolských stepí - Mongolsko

MONGOLSKO PRO KAŽDÉHO - Příroda a Nomádi mongolských stepí

Mongolsko

, HotelMONGOLSKO PRO KAŽDÉHO - Příroda a Nomádi mongolských stepí

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Mongolsko pro každého - Poušť Gobi a oblast Selenge
Popis
Přírodní a historická pestrost mongolských pouští a stepí v komfortním balení
Doplňující informace
Pozůstatky Kharkhorumu, hlavního města Čingischánovy říše. Tajemné kláštery i paleontologické muzeum dinosaurů. Národní park Chustaj (Březové hory)." Tajemná poušť Gobi. Civilizace turisty téměř nedotčené oblasti - liduprázdné pláně, hřbitovy dinosaurů a neskutečné písečné duny. Sídla nomádů a noci pod hvězdami zalitou oblohou. Přírodní a historická pestrost mongolských stepí a pouští."

"

Unikátní výprava do míst, kam se příliš turistů nevydává. Akce je určená především milovníkům přírody. Během cesty bude dostatek času poznat unikátní přírodní bohatství země a její kulturní rozmanitost, seznámit se s tradičním způsobem života místních pasteveckých rodin, zažít intenzitu barev a tvarů jednoho z nejhezčích míst na světě. Zájezd je koncipován pro malou skupinku cestovatelů, zajištěno je kvalitní zázemí. Zkušení průvodci garantují odborné výklady.
Den 1. - 2.
Letecky do MONGOLSKA, hlavního města Ulánbátaru, následně přelet do Moronu. Drsná cesta do panenských krajů s fantastickými lidmi! Naším cílem je kemp Selenge umístěný uprostřed malebné přírody spojené s pocity volnosti a samoty v zemi dávných mongolských chánů. Zajímavé zastávky na fotografování na významných místech v údolí řeky. Společná večeře v"kempu.
Den 3.
Nezapomenutelný zážitek, sjezd největší mongolské řeky na raftovém člunu. Selenge napájí Bajkalské jezero jako jeho největší přítok. Příjemná procházka po okolních horách. Fotografování vzácných květin a přírody. Večer kulturní vystoupení. Plná penze.
Den 4.
Za doprovodu mongolských průvodců výlet na koních údolím řeky Selenge, posetým loukami plnými exotických květin. Piknik v"přírodě, ukázky jezdeckého umění. Kde jinde vyzkoušet jízdu na koni, než na mongolských stepích? Trasa na koních bude uzpůsobena dle chuti a fyzického fondu cestujících. Společný prožitek je nade vše. Večerní kulturní program v"kempu, plná penze.
Den 5.
Po snídani odjezd do vesnice Rashant. Přivítá nás místní guvernér stejně vřele, jak tomu bylo při minulé návštěvě? Ochutnávka vybrané kuchyně, společný oběd. Seznámení s"tradičním způsobem života místních pasteveckých rodin. Tentokrát se i my budeme těšit z"vyhlášené pohostinnosti mongolských rodin, povečeříme a přenocujeme v"tradičních jurtách. Plná penze.
Den 6.
Výjezd na poutní místo s lámaistickým pomníkem (centrum přírodní energie). Lamaistický buddhismus má v"Mongolsku několikasetletou tradici, Mongolsko udržovalo styky s Tibetem, jenž byl vždy vnímán jako duchovně nadřazenější. Večerní závody v"lukostřelbě (charvalt) vycházející z tradičních potřeb lovce a pastevce. Oblíbená soutěžní disciplína již po staletí. Soupeřit mohou muži i ženy. Příprava mongolské speciality chorchog (pečená koza v"konvi), večerní posezení u ohně. Plná penze.
Den 7.
Ranní odjezd do Moronu, panenskou přírodou k"největšímu, legendami opředenému mongolskému jezeru Chovsgol. Poslední opravdová divočina. Mohutné horské hřebeny zvedající se nad nejkrásnějším jezerem Mongolska. Návštěva u posledních „divokých“ kmenů pastevců Tsaatanů – v"mongolštině „těch, kteří mají soba“. Nocleh u jezera, společná večeře.
Den 8.
Letecky do Ulánbátaru. Prohlídka města – vyhlídka Zaisan, klášter Gandan s největším stojícím Buddhou v celé Asii. Nocleh a večeře v hotelu.
Den 9.
Návštěva NP"Chustaj (Březové hory), přírodní rezervace koní převalského a další divoké zvěře, kde byl v roce 1994 vypuštěn kůň převalského. Přepravili je sem z"několika stád chovaných v"zajetí v" Evropě, velkou zásluhu na projektu má i ZOO Praha.
Den 10.
Letecky do pouště Gobi. Návštěva soutěsky Yolin - Am, krátký pěší výlet. Muzeum s exponáty všech druhů divoké zvěře, které se v"Gobi kdy vyskytovaly. Nebude chybět ani bájný červ „Olgoj Chorchoj“. Cestou možnost výstupu na některou z"hor kaňonem říčky. Ubytování v"jurtovém kempu, plná penze. Oběd formou balíčku.
Den 11.
Výlet do oblasti Khongorin Els. Rozlehlé zlaté písečné duny, známé jako zpívající písky, dosahují neuvěřitelné výšky 300 metrů a táhnou se v"délce 180 kilometrů. Nezapomenutelná vyhlídka z"vrcholků dun. Jasně modré nebe v"ostrém kontrastu se zlatavým pískem. Pozoruhodné zastávky cestou, sběr polodrahokamů. Den zasvěcený poznávání života nomádských obyvatel v"poušti Gobi. Každodenní život nomádských rodin. Připojíte se k"výrobě sýrů či snad podojíte „svého“ velblouda? Pro zájemce jízda na velbloudech. Bude ten váš nejrychlejší? Večeře a ubytování v"jurtovém kempu, plná penze.
Den 12.
Východ slunce nad pouští Gobi. Po návratu do kempu snídaně a odjezd přes naleziště prehistorických kostí Bayan Zag (dinosauři) do kempu, ve kterém jsme začínali první den. Cestou také návštěva místní vesnice. Plná penze.
Den 13.
Odlet do Ulánbátaru. Pestrá škála muzeí - přírodní, Čingischánovo, historických kostýmů, čínské. Centrální náměstí s"parlamentem. Poslední nákupy. Večer módní přehlídka historického oblečení s"kulturním vystoupením a hudbou, večeře. Nocleh v"hotelu.
Den 14.
Největší socha jezdce na koni na světě, Čingischána. V"hlavě koně je rozhledna s"nádherným výhledem do okolí. Čingischán se dívá směrem, kde se narodil (Khenti - Dadal). Kemp 13. století, ukázka života z"doby Čingischána včetně nádherných vyzdobených náčelnických jurt (tradiční obydlí Mongolů). Původní řemesla, spousty atrakcí (možnost fotografování s"ochočenými orly). V"kempu 13. století bude podáván oběd. Návrat do Ulánbátaru, dokončení prohlídky města. Nocleh v"hotelu.
Den 15.
Letecký návrat do vlasti.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.