Vyhledávání zájezdu
Mexiko - Guatemala - Belize - Belize

Mexiko - Guatemala - Belize

Belize

, HotelMexiko - Guatemala - Belize

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Belmopan - transparent 27°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala - Říše Mayů a pláže Karibiku
Popis
Největší středoamerické lahůdky v jednom balení!
Doplňující informace
Střední Amerika nabízí nekonečné roviny Yucatánského poloostrova, pitoreskní mayské památky, nádherná místa blankytně modrého karibského pobřeží, slavná koloniální města, guatemalskou pahorkatinu vonící kávou a čokoládou, nádhernou a rozmanitou přírodu různých klimatických pásem. Pod kůži se nám jistě zaryje i pomalu plynoucí životní styl, nezapomenutelná atmosféra těchto zemí a výborná kuchyně. Chybět nebude ani čas na odpočinek a osvěžení ve sladkých vodách Rio Dulce, či koupání v Karibiku a šnorchlování na druhém nejdelším korálovém útesu světa.

Nejoblíbenější akce po čtyřech zemích Střední Ameriky v komfortním balení. Jedná se o pohodový poznávací zájezd, který kombinuje návštěvu nejvýznamnějších mayských památek, mnohých zapsaných na seznamu UNESCO, s"poznáním přírodní rozmanitosti národních parků, i odpočinkem na bělostných plážích Karibiku. Guatemala samotná nabízí tolik zajímavostí, že by vydala na více než jeden samostatný zájezd. Vybrali jsme z"ní ty největší klenoty, přidali ochutnávku z atraktivního Mexika, mayské památky v Hondurasu a to nejpůsobivější z Belize, atol v překrásném Karibiku. Namíchali jsme tak jedinečný koktejl poznávání přírodních krás a kulturního dědictví mayského světa.
Den 1.
Letecky do MEXIKA, Cancún.
Den 2.
Přesun na Chichen Itzá. Novodobý div světa (UNESCO), centrum mayské kultury archeology považované za jedno z"nejvyspělejších v"Americe. Tajuplné místo uprostřed Yucatánu je výjimečné prolínáním stavebních slohů. Rozsáhlému areálu dominuje skvostná pyramida Kukulkan, svatyně bojovníků, observatoř a palác jeptišek. Obětní cenote napoví, jak to bylo s obětováním lidí různým bohům. Oběd nabídne příležitost ochutnat yucatánskou kuchyni. Odpoledne cesta do Tulumu se zastávkou ve Valladolidu.
Den 3.
Tulum – perla Mayské riviéry. Odpočinek na bělostných plážích – slunce, koupání v blankytných vodách Karibského moře a odpočinek ve stínu palem. Aktivnější mohou šnorchlovat nedaleko pláže či se potápět na druhém nejdelším korálovém útesu světa. Během dne individuálně prohlídka přilehlých pyramid Tulum, patřícím díky své poloze vysoko na útesu k"těm nejfotogeničtějším. Ochutnáte ve výborné restauraci i zdejší mořské plody?
Den 4.
Přejezd do hraničního městečka Chetumal. Odpolední plavba do BELIZE, bývalého Britského Hondurasu, na korálový atol Caye Caulker. Malý ostrůvek s karibskou směsicí obyvatel a průměrnou roční teplotou 28°C je oblíbenou turistickou destinací od 70. let, kdy cestu do odlehlejších destinací prošlapávali dalším cestovatelům hippies.
Den 5.
Pravá karibská atmosféra malého ostrůvku, kde všude dojdete pěšky. Fakultativně opravdu exkluzivní výlet na vyhlášené korálové útesy (UNESCO). Skvělá možnost bezpečného šnorchlování v barevných korálových zahradách s hejny ryb, rejnoků, želvami a pro nás neškodnými “kočičími žraloky”. Pro zájemce možno zajistit potápěcí expedici do světoznámé Blue Hole mezi žraloky kladivouny. Co takhle langustu k"večeři?
Den 6.
Trajektem na pevninu do Belize City. Procházka druhým hlavním a největším městem Belize. Pokračování do GUATEMALY. Cestou návštěva jedné z nejhezčích malých ZOO na světě, orientované pouze na původní místní faunu. Večer příjezd do Flores, výchozího místa k návštěvě nejvýznamnější mayské archeologické zóny Tikal.
Den 7.
Starobylé mayské město Tikal (UNESCO) nabízí až 70 metrů vysoké, štíhlé pyramidy vykukující nad okolní bujnou džungli. Místo jako stvořené k pozorování opic, tukanů a papoušků ve volné přírodě. Troufnete si na canopy tour - lanové dráhy vysoko v korunách tropických stromů? Odpolední přejezd do přírodního ráje Rio Dulce.
Den 8.
Relax na břehu nádherného jezera v lůně tropů, koupání a pozorování kolonií vodního ptactva. Pro zájemce fakultativní výlet člunem po řece Rio Dulce s možností osvěžující koupele až do Livingstonu na pobřeží Karibiku. Africká atmosféra díky místním černošským obyvatelům zvaným Garifunas, potomkům uprchlých otroků. Pozorování pestrého života v deštném pralese. Neopakovatelná atmosféra karibského městečka a indiánských komunit žijících na vodě.
Den 9.
Přesun do HONDURASU. Cestou zastávka na banánové plantáži, případně staré mayské sídlo Quirigua. Odpoledne příjezd do města Copán Ruinas s dlážděnými uličkami a příjemnou venkovskou koloniální atmosférou. Společná prohlídka města.
Den 10.
Návštěva další mayské perly - centra Copán (UNESCO) s množstvím dochovaných soch a plastik. Návrat zpět do GUATEMALY, do horského městečka Cobán v samotném středu guatemalského pohoří, turisty dosud málo navštěvované hornaté zemědělské oblasti.
Den 11.
Dopoledne návštěva národního parku Biotopo Quetzal. Procházka mlžným pralesem s množstvím bystřin, ale hlavně pozorování posvátného ptáka Mayů quetzala v jeho přirozeném prostředí. Následně přejezd přes Chichicastenango až do místa věčného jara Panajachel u legendárního jezera Atitlan. Domorodé vesnice i komunity bývalých hippies, kteří zde zakořenili. Magický západ slunce s noclehem u jezera.
Den 12.
Nádherný výhled na jezero obklopené sopkami a domorodými vesnicemi s pestrobarevnými trhy zemědělských plodin a textilu. Fakultativně panoramatická plavba lodí do několika různorodých vesnic na břehu jezera, včetně nenáročného přechodu mezi dvěma z nich s fantastickými výhledy na jezero, kávovníky a ochutnávkou jedné z nejskvělejších káv pod vulkánem San Pedro. Návštěva trhů v tzutuhilské vesnici Santiago a pestrobarevní indiáni nosící nejkrásněji vyšívané oblečení celé Střední Ameriky.
Den 13.
Přesun hornatou krajinou až do bývalého centra španělské koloniální říše. Město Antigua poznamenané ničivými zemětřeseními je dnes asi nejhezčí ukázkou bývalé slávy a bohatství koloniální architektury. Chuťové pohárky uspokojí množství originálních restaurací s výtečnou kávou a čokoládou. Prohlídka historického centra (UNESCO) s výhledy na vulkány Agua, Fuego a Acatenango. Fakultativně výlet na aktivní sopku Pacaya.
Den 14.
Poslední nákupy suvenýrů a odpoledne přesun na letiště do Guatemala City. Večerní odlet.
Den 15.
Letecký návrat do vlasti.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.