Vyhledávání zájezdu
Melanésie a Polynésie - Fidži, Tonga, Samoa - Fidži

Melanésie a Polynésie - Fidži, Tonga, Samoa

Fidži

, HotelMelanésie a Polynésie - Fidži, Tonga, Samoa

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: MELANÉSIE A POLYNÉSIE - SAMOA, FIDŽI - s možností prodloužení na Cookovy ostrovy
Popis
Polynéské ostrovy Rarotonga, Upolu, Savai´i a melanéské Viti Levu, Mamanuca, případně Yasawa v prodloužení. Všechny krásné, přitom rozmanité - tropické ráje menších ostrovů mezi rovníkem a obratníkem Kozoroha. Obřady pití omamné kávy, kanibalské tradice, selátka v podzemních pecích, všeobjímající láska alofa, zpěvy a tance těch nejmilejších lidí na světě… Hrátky s datovou hranicí - jak se vrátit v čase aneb fikce o zemích, kde zítra znamená již včera (a naopak) mohou být pravdivé! Možnost prodloužení o skvostný relax - šestidenní plavbu po rajských ostrůvcích souostroví Yasawa a Mamanuca.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Ostrovy a souostroví tropického ráje. I tak by se dal charakterizovat tento zájezd. Nezapomenutelné tichomořské scenérie pláží, atolů a tyrkysového moře spolu s prastarými rituály, zajímavými lidmi a krásným podmořským světem. Poznání bude tentokrát pro nás na prvním místě. Oblast naší cesty leží v Jižním Pacifiku, v oblasti nazývané Oceánie, na pomezí datové hranice východně od Austrálie a severně od Nového Zélandu. Zahrnuje na 800 ostrovů, z nichž se zastavíme na několika nejdůležitějších. Fidži patří do Melanésie, Rarotonga a Samoa do Polynésie.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.
Den 1. - 3.
Letecky na NOVÝ ZÉLAND a dále na Cookovy ostrovy (kde se díky překročení časové hranice vrátíme o den zpět).
Den 4. - 10.
Cookovy ostrovy. Hlavní ostrov Rarotonga. Okružní jízda kolem ostrova. Centrum souostroví Avarua, návštěva parlamentu. Nejlákavější pláž Muri, oblouk motu s bílým pískem, lagunou a vulkanickými ostrůvky. Mystická Black Rock spojená se záhrobím. "Ostrovní noci" s tradičními polynéskými tanci, hudbou a pokrmy. Pro zájemce přechod ostrova přes jeho dominantu - špičatou Jehlu (413 m) nebo možnost hlubokomořského rybolovu mahi-mahi, wahoo, tuňáků či merlinů. Možnost celodenního leteckého výletu na atol Aitutaki s plavbou po jeho pohádkové laguně. Nenechte si ujít! Bez nadsázky jde o jeden z nejkrásnějších ostrovů planety (ideální též pro svatební cestu…). Návrat na Nový Zéland (získaný den cestou zpět ztratíme).
Den 11. - 12.
Letecký návrat domů.
Den 11.
Letecky na SAMOU (Jamesem Cookem označenou jako Plavecké ostrovy), jedno z nejkrásnějších míst v Tichomoří.
Den 12. - 16.
Hlavní město Apia, parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám. Fiafia show s tradičními zpěvy, tanci a hostinou v Aggie Grey, nejslavnějším hotelu Pacifiku. Ostrov Upolu s muzeem a hrobem R. L. Stevensona, chrám bahai. Hornaté vnitrozemí, 100 m vodopád Papapapa-tai. Koupání v oceánském příkopu To Sua - úžasná „modrá díra uprostřed džungle“ a "velká jáma na koupání“, do níž se sestupuje po dlouhém žebříku (zařazená mezi 10 nejskvělejších míst na koupání na celé planetě). Nádherné pláže v Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) ukrytý v džungli. Lodí na druhý ostrov Samoy - Savai´i, který je větší, hornatější (až 1 866 m), divočejší, ale zároveň idyličtější. Desítky krásných kostelů, pýcha místních osad. Živá učebnice vulkanologie v Tichomoří - obří lávové proudy, kostel zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel Trpasličí jeskyně. Procházka v deštném pralese, po provazových chodnících na vyhlídku v koruně obřího stromu. Rozeklané pobřeží se Skokem milenců a skalní bránou. Ponuře krásný mys Falealupo - do r. 2011 nejzápadnější bod celé planety. Legendami opředená místa - brána do podsvětí, otisk obra Mosa. Koupání ve vodopádu Afu Aau, v gejzírech mořské vody z blowhole Alofa´aga nebo přímo v laguně s velkými mořskými želvami. Přelet do Nadi na FIDŽI.
Den 17. - 20.
Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Nadi, hinduistický chrám Sri Siva, zahrady Spícího obra plné orchidejí. Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2.světové války. Korálové pobřeží – Natadola, nejlepší pláž ostrova. NP Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí. Lidožroutské tradice a výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka. Domorodé vesnice s keramickou dílnou, dešťové pralesy, vodopád. Výlet plachetnicí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením. Ostrov Monuriki, kde se natáčel film Trosečník s T. Hanksem. Ostrov Yanuya s ochutnávkou kávy, koupání, šnorchlování.
Den 21. - 22.
Letecký návrat domů.
Den 21. - 22.
Plavba katamaránem z Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula a jeho krásné bílé pláže. Možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s plaváním v legendárních podmořských jeskyních nebo šnorchlování v Modré laguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.
Den 23. - 24.
Střední Yasawy. Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlování na útesech s nadějí na obří manty, návštěva domorodých vesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.
Den 25. - 26.
Ostrovy Mamanuca. Jízda na kajaku, šnorchlování nebo potápění u malých ostrůvků na některých z nejkrásnějších korálových útesů Fidži. Návrat do Port Denarau.
Den 27. - 28.
Nadi - Soul - Praha. Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.