Vyhledávání zájezdu
Melanésie a Polynésie - Fidži, Tonga a Cookovy ostrovy - Ostrovy pod Jižním křížem - Cookovy ostrovy

Melanésie a Polynésie - Fidži, Tonga a Cookovy ostrovy - Ostrovy pod Jižním křížem

Cookovy ostrovy

, HotelMelanésie a Polynésie - Fidži, Tonga a Cookovy ostrovy - Ostrovy pod Jižním křížem

Počet termínů:

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Rarotonga - transparent 22°C


Popis
Přírodní oázy i podmořský svět s desítkami korálových a vulkanických ostrovů.
Doplňující informace
Nezapomenutelná cesta na vzdálené tropické ostrovy nesčetných přírodních krás. Bílé pláže, smaragdový oceán, přírodní koupaliště v jeskyních v džungli, skalní brány, mořské gejzíry, vodopády, ale i polynéský „Stonehenge“ a veselé hřbitovy. Na ostrovy, kde se z bývalých lidožroutů stali úžasní přátelští lidé, jejichž zvyky poznáte. Bez obav! - budete na té správné straně a konzumuje se především vepřové. Šestidenní plavba po rajských ostrůvcích souostroví Yasawa a Mamanuca.

Ostrovy a souostroví tropického ráje. I tak by se dal charakterizovat tento zájezd. V minulosti byla tato oblast „tavícím kotlíkem“ všech kultur Oceánie. Prastaré rituály někdejších mořeplavců, válečníků a kanibalů. Na vybraných místech lze bohatý program vyměnit za lenošení či aktivity u moře."Možnost prodloužení o skvostný relax - šestidenní plavbu po rajských ostrůvcích souostroví Yasawa a Mamanuca. Program výletu předchází hlavnímu programu."

Akce je pořádána ve spolupráci s"partnerskou CK.
Den 1. - 3.
Letecky na Fidži"na hlavní ostrov Viti Levu. Nadi."
Den 4. - 5.
Plavba katamaránem z"Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula a jeho krásné bílé pláže. Možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s"plaváním v"legendárních podmořských jeskyních nebo šnorchlování v"Modré laguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.
Den 6. - 7.
Střední Yasawy. Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlování na útesech s"nadějí na obří manty, návštěva domorodých vesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.
Den 8. - 9.
Ostrovy Mamanuca. Jízda na kajaku, šnorchlování nebo potápění u malých ostrůvků na některých z"nejkrásnějších korálových útesů Fidži. Návrat do Port" Denarau.
Den 10.
Nadi. Spojení se skupinou a navázání na hlavní program 3.den cesty.
Den 11. - 14.
Viti Levu - hlavní a největší z"Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Hinduistický chrám Sri Siva. Zahrady Spícího obra plné orchidejí. Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s"děly z"2.světové války. Natadola - nejlepší pláž ostrova. NP Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí, kde je šance poznat kanibalské tradice! Úžasný výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka, autentické domorodé vesnice s keramickou dílnou, deštné pralesy, vodopád. Výlet plachetnicí po ostrovech Mamanuca. Koupání a šnorchlování spojené s"návštěvou míst, kde se natáčel film Trosečník s"Tomem Hanksem. Labužníci si vychutnají barbecue oběd, občerstvení a ochutnávku kávy.
Den 15. - 20.
Přelet do království TONGA na největší ostrov Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa (Místo Lásky). Královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši? Tonžské národní centrum s muzeem historie ostrovů. Okruh po ostrově. Stromy obalené "létajícími liškami" - posvátnými obřími netopýry kaloni. Mu´a - ruiny královských hrobek. Ha´amonga, "pacifický Stonehenge". Maui Trilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s bazénky na koupání. Gejzíry mořské vody v Mapu´a Vaca Blowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek na Pláži lásky s tanečky, pečeným prasetem, obřadem přípravy opojné kávy a její společenská konzumace. Celodenní výlet lodí na rajský ostrůvek Fafa spojený s koupáním a šnorchlováním. Přelet na Nový Zéland a letecký návrat z Aucklandu domů 22.den.
Den 21.
Let na Cookovy ostrovy (kde se díky překročení časové hranice vrátíme o den zpět).
Den 22. - 28.
Cookovy ostrovy. Hlavní ostrov Rarotonga. Okružní jízda kolem ostrova. Centrum souostroví Avarua a návštěva parlamentu. Nejlákavější pláž Muri, oblouk motu s bílým pískem, lagunou a vulkanickými ostrůvky. Mystická Black Rock spojená se záhrobím. „Ostrovní noci“ s tradičními polynéskými tanci, hudbou a pokrmy. Pro zájemce přechod ostrova přes jeho dominantu - špičatou Jehlu (413 m) nebo možnost hlubokomořského rybolovu mahi-mahi, wahoo, tuňáků či merlinů. Možnost celodenního leteckého výletu na atol Aitutaki s"plavbou po jeho pohádkové laguně (návštěva Aitutaki je volitelná a platí se až na zájezdu v místní měně cca 500 NZD). Nenechte si ujít - bez nadsázky jde o jeden z"nejkrásnějších ostrovů planety (ideální též pro svatební cestu!). Návrat na Nový Zéland (získaný den cestou zpět ztratíme).
Den 29. - 30.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.