Vyhledávání zájezdu
Matička Moskva - Rusko - Moskva

Matička Moskva

Rusko » Moskva

, Hotel starstarstarMatička Moskva

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Informace o hotelu

Rusko / Moskva. Moskva je největším městem Ruska a bývá právem považována za jeho odvěké centrum. Sami Rusové město přezdívají „třetí Řím“ nebo „matička Moskva“. Je nejsevernější megalopolí na světě. Město nabízí jak klasické Rusko, které známe ze starých ruských filmů a knih, tak i působivé a moderní stavby 21. století. Moskva je především městem značných rozdílů. Naleznete zde obrovské obchodní domy – paláce konzumu, které známe ze západní Evropy, ale také prastaré památky. Mezi nejznámější patří Rudé náměstí. Podobné náměstí asi nenajdete nikde na světě. Rozkládá se na ploše 70 000 m2, je dlouhé 695 m a široké 130 m. V dobách studené války bylo město dějištěm pompézních vojenských přehlídek, ukazujících sílu Sovětského svazu. Dnes je Rudé náměstí častým cílem turistů i obyvatel Moskvy, kteří se zde rádi jen tak procházejí. Je plné zajímavých staveb, které stojí za návštěvu. Tou nejvýraznější je Chrám Vasilije Blaženého – postavený v 16. století ve stylu klasické ruské architektury. Dále zmiňme Spasskou věž z 15. století, přes níž vjížděli do Kremlu carové i návštěvníci dvora. Historické centrum (Kreml a Rudé náměstí) je od roku 1990 na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Milovníkům historie také doporučujeme návštěvu Státního historického muzea s 20 000 exponáty. Minout samozřejmě nelze ani Mauzoleum I. V. Lenina a luxusní obchod GUM. Moskva je samozřejmě plná dalších zajímavých památek. Zapomenout nelze například na Chrám Krista Spasitele, který byl postaven na konci 19. století a poté byl na příkaz Stalina zbourán za účelem stavby velkého Paláce Sovětů. K tomu však nakonec nedošlo a na místě byl vybudován velký plavecký bazén Moskva. Palác byl vystavěn až po pádu Sovětského svazu v roce 1997 za 300 milionů dolarů od ruských podnikatelů. Kromě starobylých památek můžeme v Moskvě najít samozřejmě i plno moderních staveb a míst. Mnoho z nich bylo zbudováno v dobách socialismu a připomínají tyto kruté časy. Navštívit se vyplatí tzv. Stalinské mrakodrapy, vystavěné v monumentálním stylu sovětských měst zvaném „triumfalismus“. Mezi ně patří například Lomonosova státní univerzita nebo Hotel Ukrajina.

vízum - pokyny
vízový - formulář

Program zájezdu

1. den:
Odlet z Prahy, přílet do Moskvy, uvítání průvodce na letišti, transfer, základní info o Moskvě, ubytování v hotelu.

2. den:
Snídaně, celodenní prohlídka města s česky hovořícím průvodcem. Okružní jízda vás seznámí s nejznámějšími pamětihodnostmi Moskvy, uvidíte Lomonosovu státní univerzitu na Vrabčích horách s panoramatickým výhledem na město, Park Vítězství, Vítězný oblouk, světoznámou čtvrť umělců Starý Arbat a historickou Tverskou třídu.

3. den:
Snídaně, půldenní prohlídka Moskvy s česky hovořícím průvodcem – Rudé náměstí s jeho nejvýznamnějšími památkami – Chrám Vasila Blaženého, Kazaňská katedrála, Leninovo mauzoleum, Spasská věž. V odpoledních hodinách fakultativně možnost navštívit Treťjakovskou státní galerii – nejvýznamnější galerii ruského umění na světě.

4. den:
Snídaně, individuální volno. Termín 30. 3.–2. 4. transfer na letiště, odlet do Prahy.

5. den:
Snídaně, individuální volno. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

V ceně zájezdu je zahrnuto

  • 3 nebo 4 noci ve dvoulůžkových pokojích 3* hotelu se snídaní, leteckou dopravu včetně všech poplatků, zákonné pojištění CK, 2× prohlídka Moskvy s česky hovořícím průvodcem, transfer z/na letiště.

V ceně zájezdu není zahrnuto

  • Cestovní pojištění 890 Kč/dospělá osoba/pobyt a 490 Kč/dítě do 18 let/pobyt, vstupní vízum do Ruska cca 2 400 Kč, spropitné.

Upozornění

  • Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu 16 osob. Změna programu vyhrazena.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.