Vyhledávání zájezdu
MALAWI - ZAMBIE- Jezera, vodopády, safari - Malawi

MALAWI - ZAMBIE- Jezera, vodopády, safari

Malawi

, HotelMALAWI - ZAMBIE- Jezera, vodopády, safari

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: MALAWI - ZAMBIE - Jezera, vodopády, safari
Popis
Zambie i Malawi patří k zemím, které si stále uchovávají svébytný africký ráz. Využijte jedinečné příležitosti poznat poslední nedotčené kouty divočiny savan. Nezapomenutelná safari v národních parcích – South Luangwa či Nyika. Pestrá škála afrických zvířat včetně velkých stád slonů, lvů, buvolů, zeber, žiraf, antilop i krokodýlů. Líně plynoucí život rybářů v okolí jezera Malawi. Cestujeme v malé skupince, maximální počet 6 osob.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Obě země nabízejí bohaté safari v národních parcích. Dominantou krajiny Malawi je sladkovodní jezero Malawi. Zajímavé je nejen svým původem, ale také obrovskou biodiverzitou, téměř všechny zde žijící druhy ryb jsou endemické.

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Ubytovaní budeme v hotelech střední turistické kategorie, částečně potom i v jednoduchých chatkách během safari. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajaté vozidlo, které bude řídit sám průvodce. V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

10 důvodů proč cestovat do Malawi a Zambie?

Nezapomenutelné safari pro všechny milovníky zvířat v málo navštěvovaných národních parcích.
Ráj fotografů! Šance pořídit bezkonkurenční záběry! Zažijete safari, které Vám ostatní budou jen závidět.
Pestrá škála afrických zvířat včetně velkých stád slonů, lvů, buvolů, zeber, žiraf, antilop i krokodýlů.
Potápěčský ráj, výborné podmínky pro šnorchlování na jezeře Malawi, které je přezdívané teplým srdcem Afriky.
Stovky druhů orchidejí a dalších skvostů unikátní flóry.
Neopakovatelné zážitky - unikátní noční safari, lodní výlety, pěší safari.
NP Lake Malawi pod ochranou UNESCO. Chráněné pobřeží s křišťálově čistou vodou, ideální místo pro potápění a šnorchlování.
Zambie ani Malawi ještě nebyly objeveny turisty.
Nejlepší je spatřit Afriku alespoň jedenkrát, než aby Vám o ní někdo tisíckrát vyprávěl.
Cestujeme v malé skupince do 6 osob. Nejčastěji zájezd průvodcuje Petr Hejtmánek, díky jehož znalostem se akce stane cestovatelským zážitkem.
Den 1. - 2.
Letecky do jedné z nejkrásnějších afrických zemí, kde jsou všichni hosté vítáni. První kontakt s MALAWI, prohlídka hlavního města Lilongwe.
Den 3.
Vyšplháme se do příjemných Viphya Mountains, na největší člověkem zalesněnou plochu v Africe. Panoramatické vyhlídky do severní části Malawi. Cesta do Mzuzu, hlavního střediska severního Malawi.
Den 4. - 5.
Celodenní přejezd malebnou krajinou přes Rumphi do NP Nyika. Nádherné horské scenérie, vlnité kopce. Hory porostlé jalovcovým lesem. Podaří se nám spatřit některou z 200 druhů orchidejí? Kombinace klasického safari tentokrát s pěší túrou po parku. Pohádková krajina plná zvěře. Podaří se nám spatřit antilopy koňské koupající se v některém z horských jezírek? Na své si tentokrát přijdou i milovníci ptactva. Přejezd do Mzuzu.
Den 6.
Cesta k jezeru Malawi, které je přezdívané jako teplé srdce Afriky. Odpočinek u jezera. Pohodový život v rybářských vesničkách nedotčených turistickým ruchem. Pozorování místních obyvatel při opravě všudypřítomných rybářských sítí a přípravě náčiní na sušení tisíců ryb.
Den 7. - 8.
Podél jezera Malawi unikátní krajinou typickou pro oblast Velké příkopové propadliny až do městečka s krásnými plážemi Senga Bay. Koupání v jezeře ve Wheel Marina. Přes rybářskou vesničku Cape Maclear do Monkey Bay na břehu jezera Malawi.
Den 9.
NP Lake Malawi, který spadá pod ochranu UNESCO. Půldenní lodní výlet po třpytící se hladině jezera. Chráněné jižní pobřeží s křišťálově čistou vodou, ideální místo pro potápění a šnorchlování v obřím „akváriu“ mezi exotickými cichlidami. Davidem Livingstonem objevený skalnatý výběžek Cape McClear. Pozorování ledňáčků, lelků a krmení orlů jasnohlasích. Večerní posezení s rybí hostinou.
Den 10.
Přesun přes městečko Balaka k NP Liwonde. Nejkrásnější místo na pozorování zvěře v Malawi. Odpolední lodní safari v jednom z nejlepších parků v Malawi. Klasická africká buš lemuje okolí nádherné řeky Shire. Útočiště obrovského množství majestátních hrochů a krokodýlů. Na souši žijí sloni, buvoli, vodušky a vzácné antilopy koňské. Nezapomenutelný západ slunce nad řekou.
Den 11.
Pozorování divoké zvěře při ranním safari v NP Liwonde. Přejezd do Zomba – dřívější hlavní město Malawi s typickou koloniální architekturou. Výjezd na Zomba Plateau s vrcholky kolem 2 087 m. Horský masiv protkaný potoky s množstvím ryb a vodopády s živou vodou.
Den 12.
Pěší výlet na nejvyšší vrchol pohoří Tyolo s obrovským vyklanem. Nekonečné čajové plantáže na úpatí hory.
Den 13.
Ráno přejezd pod pohoří NP Mulanje. Stolová hora s nejvyšší hora střední Afriky Sapitwa Peak (3 002 m). Přejezd do druhého největšího města Malawi – Blantyre. Centrum finančnictví a obchodu. Nákupní střediska podobná našim evropským. Kontrastem jsou místní tržiště nabízející levné ovoce, zeleninu, oblečení. Projížďka městem. Zastávka u Mandala House – jedna z nejstarších budov ve městě, dnes sídlo umělecké galerie a kavárny.
Den 14.
Celodenní přejezd přes pohoří Dedza s kouzelnými výhledy na jezero Malawi do ZAMBIE. Správní městečko Chipata.
Den 15. - 17.
Přesun do NP South Luangwa. Místní specialitou jsou obrovská stáda slonů čítající až 70 jedinců, žije zde největší populace hrochů v Africe, Thornicroftovy žirafy či 14 různých druhů antilop. Odpolední safari v okolí řeky Luangwa. Šance na lvy! Ranní a odpolední safari v parku. Fakultativně unikátní noční safari plné nokturních živočichů. Zvuky divočiny na dosah ruky! Návrat do Chipaty.
Den 18. - 19.
Přejezd do Lusaky, hlavního města Zambie. Večerní odlet do Evropy.
Den 20.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.