Vyhledávání zájezdu
Magická Bolívie s českým průvodcem - Bolívie

Magická Bolívie s českým průvodcem

Bolívie

, Hotel starstarstarMagická Bolívie s českým průvodcem

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v La Paz - transparent 15°C


Popis
Zájezd s českým průvodcem připravený pro ty, které lákají ještě téměř neobjevené krásy Bolívie. Zaměřeno na méně známá místa a destinace, kde moc turistů nepotkáte, sestavený naším krajanem, který v Bolívii dlouhodobě žije a který rovněž bude Vaším průvodcem na tomto zájezdu. Opravdová perla našich zájezdů s českým průvodcem!
Stravování
Snídaně
Doprava
Letecky
Program
1. den
Den 1 – Odlet

Odlet z Prahy/Vídně. Přílet v první den večer, nebo druhý den ráno.

2. den
Den 2 – Přílet

Letiště- La Paz, vyzvednutí na letišti a transport do Hotelu Malá prohlídka města. Ubytování v hotelu.

3. den
Den 3 – La Paz- Copacabana- Isla del Sol (s, o, v)

Ráno vás vyzvedneme v hotelu a pojedeme na Copacabanu, po cestě zastavíme v Tiquina v části Lago Mayor a Menor, kde nastoupíme na loď (15 min) a přejedeme na druhou stranu. Na Copacabana nás čeká oběd a poté procházka po Pilkokaina, paláci Inka do Yumani, svaté schody Inků. Návrat do hotelu, kde můžeme sledovat západ slunce. Ubytování v hotelu.

4. den
Den 4 - Isla del Sol- Copacabana- La Paz (s)

Po snídani bude návštěva lokálních tržišť a baziliky v Copacabana s černou madonou, která je ochránkyní Bolivijců a Peruánců. Transfer do La Paz. Ubytování v hotelu.

5. den
Den 5 – La Paz (s)

Vyzvedneme vás v hotelu a navštívíme Plaza Murillo, což je nultý bolivijský kilometr, kde budeme moci vidět Kongres, Palacio Quemado a Katedrálu, poté vystoupíme na nejvyšší rozhlednu ve městě Killi Killi, budeme pokračovat na zónu Sur, projedeme při tom celé město až dorazíme do Valle de la Luna. Zelenou a žlutou lanovkou dorazíme do zóny Sopocachi, kde uvidíme kontrasty města a budeme pokračovat na mercado de las Brujas. Volné odpoledne. Ubytovánív hotelu.

6. den
Den 6 – Salar de Uyuni (s, o, v)

Vyzvedneme vás v hotelu a přepravíme do Uyuni (autobus nebo letadlo, dle domluvy). Nejprve navštívíme Cementerio de Trenes, umělecké centrum Colchani, hotel ze soli Playa Blanca, Isla Pescado. Po bědě procházka po Valle de Cactus a budeme pokračovat do San Juan. Ubytování v hotelu.

7. den
Den 7 – Laguna de Colores (s, o, v)

Během tohoto dne navštívíme rozhlednu Volcán Ollague a nádherné barevné laguny: Blanca, Kaňapa, Ramadita, Hedionda a také strom z kamene. Ubytování v hotelu.

8. den
Den 8 – Reserva Eduardo Avaroa (s, o)

Gejzíry nám rozjasní úsvit a přivedou nás k termálním vodám Challviri, poušti Dalí a nádherné Laguna Verde s vulkánem Likankabur (hranice s Chile), potom přijedeme do San Cristobal a Uyuni. Po kávičce v Uyuni pokračujeme do Potosí. Ubytování v hotelu.

9. den
Den 9 – Potosí- City Tour – Světové dědictví lidstva (s)

Navštívíme město bohaté na historii, umění a tradice, jeho barokní kostely a úzké uličky, které pamatují koloniální doby, kdy bylo Potosí jedním z největších měst na světě. Odpoledne se přemístíme do Sucre. Ubytování v hotelu.

10. den
Den 10 – Sucre- hlavní město, City Tour (s)

Sucre, hlavní město Bolivie, město velmi významné v koloniální době, kdy bylo velmi bohaté, což vidíme i na architektuře např. La Casa de la Libertad. Ubytování vhotelu.

11. den
Den 11 – Tiwanaku (s, o)

Vyzvedneme vás v hotelu a přijedeme do dvou muzeí: Lítico a Cerámico, poté se podíváme ke svatým ruinám: Pirámide de Akapana, Temple Semisubterráneo, Templo de Kalasasaya a Puma Punku. Ubytování v hotelu.

12. den
Den 12 – Národní park Madidi (s, o, v)

Ráno Vás vyzvedneme z hotelu a převezeme na letiště. Po příjezdu do Rurrenabaque pokračujeme do přístavu a 40 minut poplujeme po řece Beni uprostřed pralesa do Eco-Albergue San Miguel de Bala. S lokálním průvodcem bude procházka po deštném pralese. Průvodce nám vysvětlí, jak místní kmeny lovily, aby získaly maso a kůže jaguárů, divokých prasat, opic, ptáků a tapírů. Pak na nás bude čekat oběd z lokálních ingrediencí podle typických receptů. Odpoledne podnikneme krátkou procházku do komunity San Miguel. Tady nám průvodce vysvětlí každodenní život kmene, techniky pěstování, stavění, náboženství, umění, tradice a zvyky. Vyzkoušíme vyrobit šťávu z cukrové třtiny manuálním mletím . Poté, co vyrobíme tímto dlouhým a složitým způsobem cukr, již nikdy nebude totéž osladit si kávu. Ubytování v hotelu.

13. den
Den 13 – San Miguel del Bala (s, o, v)

Po snídani bude dobrodružná procházka po deštném pralese. Průvodce nám vysvětlí druhy pralesních rostlin a živočichů. Poté přijdeme k bazénu s křišťálovou vodou a nádherným vodopádem, kde se můžeme vykoupat. Vrátíme se pěšky a lodí do Eco-Albergue kde si dáme oběd a po něm si odpočineme v houpacích sítích. Odpoledne podnikneme procházku k La farmacia de San Miguel, kde nám průvodce vysvětlí léčivé účinky rostlin se vztahem k Pacamama- matce Země. Po večeři nás průvodce zavede do nočního pralesa. Můžeme si vypůjčit baterky na sledování nočního života zvířat. Ubytování v hotelu.

14. den
Den 14 – Národní park Madidi (s, o)

Za úsvitu posnídáme a potom pojedeme lodí po řekách Beni a Tuichi . Budeme moci vidět aligátory, kapibary, opice a ostatní savce. V Caquihuara uvidíme druhy zvířat, kterým hrozí vyhubení a jsou k vidění pouze zde. Dáme si piknik a nad hlavou nám budou létat vzácní zelení a červení papoušci, žijící jen v bahnitých zdech kolem. Je možno se vykoupat v řece. Za soumraku se vrátíme zpátky po řece plni krásných zážitků do Rurrenabaque. Ubytování v hotelu.

15. den
Den 15 – Rurrenabaque – La Paz – odlet do Evropy (s)

Přelet z Rurrenabaque do La Paz a následující let zpět do Evropy.

16. den
Den 16 – Přílet do Evropy

Přílet do Evropy dle mezinárodních letenek. Konec programu.
Cena zahrnuje
transfery a stravu dle itineráře
4 noci v hotelu Naira 3*
Tour Copacabana – Isla del Sol 2 dny/ 1 noc (transport privátní, průvodce, vstupy)
1 noc v hotelu Inti Kala (pokoj s výhledem na jezero Titicaca s koupelnou)
City tour La Paz, (privátní transport, vstupy, 2 lanovky a průvodce)
Salar de Uyuni a Laguny 3 dny/ 2 noci (transport privátní, průvodce, vstupy)
1 noc v hotelu ze soli Luna Salada
1 noc v hotelu Piedra Tayka „Ojo de perdiz“
1 noc v hotelu Colonial Potosí 3*
2 noci v hotelu De Su Merxed 4*
city tour v Potosí (transport privátní, vstupy, průvodce)
city tour Sucre (transport, privátní, vstupy, průvodce)
privátní taxi Potosí- Sucre
exkurze Tiwanaku
tour Národní park Madidi (transport, průvodce, vstupy a návštěvy dle itineráře)
všechny letenky
všechny transfery
český průvodce
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
osobní a storno pojištění
osobní útrata
spropitné
služby nezahrnuté v itineráři

Za příplatek:
navýšení hotelů na 4*
příplatek za samostatně cestující osobu
prodloužení programu

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.