Vyhledávání zájezdu
Madagaskar a Mauricius - Madagaskar

Madagaskar a Mauricius

Madagaskar

,Madagaskar a Mauricius

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v Antananarivo - transparent 17°C


Popis zájezdu

Země s fascinující unikátní přírodou, plná tajuplných mýtů a obyčejů osmnácti různých etnik, ale také jedna z nejchudších zemí Afriky – to vše znamená Madagaskar, čtvrtý největší ostrov světa. Endemická zvířena a květena i domorodí obyvatelé představují jeho největší bohatství a naše cesta vám je chce co nejvíce přiblížit. Poznáme rozličné biotopy od horského deštného pralesa přes vyprahlou sukulentní vegetaci s bizarními skalními útvary až po tropické, palmami lemované pláže. Tento zájezd je určen především pro ty, kteří cestují za poznáním přírody a rádi fotografují.


Průvodce:

Jiří Bálek – velký znalec a milovník Madagaskaru. Již třicet let se zabývá herpetologií, publikoval mnoho desítek populárních i odborných článků v různých časopisech a denících (Akvárium terárium, Živa, Chamaeleo, Natrix, Koktejl, Světem zvířat atd.). Během výprav za přírodou a natáčením navštívil řadu exotických destinací v čele s Madagaskarem. O svých cestách a přírodě přednáší na veřejných besedách či odborných setkáních a vystupuje v rozhlase a v televizi. Jeho dokumentární a krátké filmy a videopořady získaly řadu ocenění na celostátních soutěžích. Od roku 2001 je majitelem LEMURIA TV – vlastního studia zaměřeného především na tvorbu dokumentárních, přírodovědných a cestopisných filmů a reportáží. Spolupracuje pravidelně s Českou televizí (pořady Objektiv, Toulavá kamera, TV NOVA (cestovatelský pořad Zálety) a TV Prima. V současné době natáčí samostatné dokumenty a průvodcuje zájezdy pro CK Adventura.

Program

1.–2. den:

Letecky Praha – Antananarivo (Madagaskar); odjezd na jih, cestou výhledy na rýžová políčka a výrobce cihel; tzv. lavaky – unikátní druh eroze okolních kopců.3. den:

Antsirabe – elegantní lázeňské město, centrum těžby a zpracování polodrahokamů, slavné pestrobarevné rikši „pousse pousse“: prohlídka místního lapidária s polodrahokamy, návštěva dílen na opracování kravských rohů (zebu); cesta dále na jih zelenou krajinou s hustými borovicovými a eukalyptovými lesy; dále přes město Ambositra – středisko řezbářské výroby na Madagaskaru, návštěva řezbářské dílny zpracovávající palisandrové, růžové i ebenové dřevo, dojezd k NP Ranomafana.4. den:

NP Ranomafana – vévodí mu řeka Namorona, jejíž přítoky vytvářejí množství peřejí a vodopádů padajících z okolních prudkých zalesněných svahů a propůjčujících tomuto místu kouzelný, místy až dramatický nádech; žije zde na dvanáct druhů lemurů včetně vzácného lemura zlatého, více než sto druhů ptáků, plazi, motýli a další hmyz; pěší expedice do nitra pralesa; návštěva městečka Ranomafana; fakultativně možnost relaxace v horkých pramenech nebo nočního safari.5. den:

Zastávka u výhledu na vodopády na řece Namorona; druhé největší město Fianarantsoa; návštěva vinařství Betsileo; městečko Ambalavao s překrásně zdobenými domy, které krášlí ornamentálně vyřezávané balkony a barevné okenice; noc na úpatí pohoří Andringitra, jež tvoří přírodní hranici mezi zelenou vrchovinou a suchou jižní částí ostrova.6. den:

Rezervace Anja s prvními lemury kata; monumentální žulové skalní útvary již z dálky viditelný tzv. „Biskupský klobouk“ a „Brána jihu“; Ihosy – hlavní město pasteveckého kmene Bara, jehož životní rituály jsou neodmyslitelně spojeny se zebu (druh skotu); noc u pohoří Isalo.7. den:

NP Isalo, známý svými bizarními geologickými útvary vzniklými erozí pískovcových skal vlivem větru a deště; pěší výlet kaňony s pozorováním lemurů (včetně nejznámějšího lemura kata) a dravého ptactva.8. den:

Ilakaka - vesnice proslavená těžbou safírů; NP Zombitse – suchý opadavý les, s velkým množstvím druhů ptactva, první lemuři sifaka; pestře zdobené hrobky kmene Mahafaly roztroušené po okolní krajině; Tulear – prohlídla města, místí trh; dojezd do Ifaty.9. den:

Ifaty – odpočinek a relaxace na pobřeží Indického oceánu, možnost koupání a šnorchlování; fakultativně prohlídka jedinečného ekosystém tzv. trnitého buše, jenž patří k tomu nejcennějšímu, co můžeme na ostrově vidět.10. den:

Přelet Toliara – Antananarivo, dle aktuálního času přeletu prohlídka města.11. den:

Přejezd na východ, do úrodné části země, kde nás čeká zelená krajina s bujnou vegetací, vlhkým klimatem a s mnoha původními pralesy a jezery; cestou park Marozevo – sloužící k umělému odchovu žab, gekonů a dalších zvířat, která si zde můžeme zblízka prohlédnout.12. den:

NP Andasibe – tropický deštný prales s endemickou faunou a flórou, setkáni s mnoha druhy lemurů, včetně největšího lemura indriho, různé druhy chameleonů i ptáků, orchidejový park.13. den:

Návrat do Antananariva, cestou soukromý park Vakona s krokodýly i dalšími druhy lemurů, který nám umožní tato zvířata dobře nafotit; přelet na Mauricius, nebo odlet do Prahy (přílet do Prahy 14. den).

PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ MAURICIUS:14. den:

Okružní prohlídka po jižní části ostrova: výhled na mystický vrchol Le Morne Brabant; vodopád Chamarel, vysoký 83 metrů a tzv. Sedmibarevná země, odkrytá půda s vulkanickým popelem různého složení; posvátné jezero Grand Basin ve vyhaslém kráteru s hinduistickým chrámem; prohlídka čajové plantáže; blízká setkáni s makaky.15. den:

Relaxace, koupání v Indickém oceánu; možnost mnoha fakultativních programů a aktivit: prohlídka vyhlášené botanické zahrady Pamplemousses; výlet ponorkou do hloubky 30 metrů k vraku lodi; projížďka na katamaránu se šnorchlováním apod..16.–17. den:

Hlavní město Port Luis s koloniálními stavbami; pověstné muzeum poštovních známek (včetně proslaveného Modrého Mauricia) a ptáka doda (blbouna nejapného); letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.