Vyhledávání zájezdu
Lofoty v zimě - Norsko

Lofoty v zimě

Norsko

, Chata

FM


Lofoty v zimě

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 2 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis

Vydejte se poznat Lofoty v jejich plné kráse končící zimy, v době, kdy šance na pozorování polární záře jsou maximální (od 15. 8. 2015 do 2. 5. 2016 se polární záře nevyskytla v oblasti Lofot pouze po 15 nocí!).

Při našem prvním zájezdu v roce 2017 i při dalších dvou termínech v roce 2018 byla polární záře každou noc a během dní pak většinou slunce a modrá obloha, to vše zarámované ve sněžných kulisách. V dohledné době uveřejníme ohlasy klientů.

Kromě pozorování orlů, velryb a poznávání přírody i kultury ostrovů se setkáme s hlavním zdrojem obživy zdejších obyvatel, rybolovem.

Program

1. den: Odlet z Prahy přes Oslo do Evenes. Malebnou krajinou přesun na ubytování.

2. den: Fakultativně safari do světoznámého Trollfjordu s možností pozorování mořských orlů a velryb. Kabelvĺg – muzeum, galerie a mořské akvárium. Henningsvćr – sušáky na tresky, atmosféra pravé rybářské vesnice. Podle počasí noční výlet za focením polární záře.

3. den: Ostrov Vestvĺgřy. Vikinské muzeum Lofotr v Borgu, dokonalá replika sídla vikinského náčelníka. Pláž v blízkosti usedlosti Utakleiv u Leknes vám vyrazí dech. Rybářské vesnice Ballstad a Stamsund. Vyhlídkovou silnicí č. 817 na ubytování.

4. den: Jižní část Lofotských ostrovů, UNESCO vesnice Nusfjord. Kostelík ve Flakstadu, bělostné písčité pláže v Ramberku. Rybářská vesnice s nejkratším názvem na světě – Ĺ. Malebné vesničky Reine, Hamnřy a Sakrisřy.

5. den: Ráno návrat do hlavního města Lofot – Svolvćru. Symbolem města je skalní útvar Svolvćrgeita. Při pobřeží budeme pozorovat rybáře na vrcholu rybářské sezóny při výlovu tresek a jejich navěšování na typické lofotské sušáky ryb.

6. den: Odlet z Evenes přes Oslo do Prahy.

Minimální počet účastníků
8

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.