Vyhledávání zájezdu
Litva a Bělorusko - Bělorusko

Litva a Bělorusko

Bělorusko

, HotelLitva a Bělorusko

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Minsk - transparent 20°C


Popis

Poznávací zájezd do Pobaltí a do tajemnem opředené země Běloruska. Malebná Litva patří již mnoho let mezi tradiční destinace našich zájezdů. O Bělorusku lze slyšet spíše jen ve zprávách, ale málokdo ví, kde země leží a co tam lze vidět. Obě země mají společnou dávnou historii a také rovinatou krajinu plnou lesů, mokřadů a jezer. Při návštěvě ve vrcholícím létě se můžete přesvědčit o pohostinnosti obou národů a využít teplého počasí ke koupání v jezerech, a možná i ve vodách Baltského moře na písečné Kurské kose. Mj. navštívíme pět míst, která jsou na seznamu UNESCO!

Zájezdem vás provede náš oblíbený specialista na pobaltské země, Josef Miškovský.

Program

1. den: Odlet z Prahy do litevské Palangy s přestupem v Rize. Tranzit do hotelu v oblasti města Klaipėda. Večer krátká prohlídka centra Klaipėdy, nocleh.

2. den: Ráno přejezd trajektem na Kurskou kosu (UNESCO). Vycházka písečnými dunami, které daly Kurské kose přízvisko Baltská Sahara, s výhledem na otevřené Baltské moře i Kurský záliv. Návštěva rybářských vesnic s rázovitými domy, obchody s jantarem a uzenými rybami. Procházka po Čarodějnickém vrchu s desítkami nápaditých dřevěných skulptur s motivy z litevských pohádek a legend. V případě dobrého počasí možnost koupání v Baltském moři. Večer návrat na nocleh do oblasti Klaipėdy.

3. den: Dopoledne průjezd napříč Litvou, kolem poledne návštěva skanzenu litevské lidové architektury v Rumšiškės. Odpoledne prohlídka ostrovního hradu v Trakai, který byl kdysi sídlem litevských velkoknížat. Tranzit do hotelu ve Vilniusu, nocleh.

4. den: Dopoledne prohlídka centra Vilniusu (UNESCO) s množstvím barokních kostelů, klasicistní katedrálou, Gediminasovým vrchem se zbytky středověkého hradu a svéráznou čtvrtí Užupis. Odpoledne návštěva geografického středu Evropy a nedalekého Evropského parku s desítkami moderních skulptur z celého světa. Návrat na nocleh do Vilniusu.

5. den: Dopoledne přejezd do Běloruska, cestou krátká vycházka v národním parku Dzūkija a návštěva parku sovětských skulptur v Grūtasu. Odpoledne příjezd do běloruské Hrodny (Grodno), krátká prohlídka města, nocleh.

6. den: Dopoledne navštívíme Brest, kde zajdeme na pevnost se zbytky paláců, s kostely a monumentálními sovětskými památníky. Brestská pevnost je symbolem sovětského odporu během prvních dnů druhé světové války a nositelem čestného titulu Pevnost-hrdina. Odpoledne zastávka ve městečku Kamjanec se středověkou několikaposchoďovou věží. Večer nás čeká Bělověžský národní park (UNESCO), nocleh.

7. den: Výlet po národním parku s rozsáhlými původními středoevropskými pralesy. Mezi nejzajímavější obyvatele bezesporu patří ještě nedávno značně ohrožení evropští zubři nebo kdysi vyhynulí a zpětně vyšlechtění evropští divocí koně. Možnost návštěvy muzea národního parku. Nocleh v oblasti Bělověžského národního parku.

8. den: Ráno pojedeme do centrálního Běloruska, krátká návštěva města Navahrudak (Novogrodek, muzeum a rodný kraj básníka Adama Mickiewicze, zbytky hradu z raných dob Litevského velkoknížectví). Odpoledne prohlídka mohutného zámku Mir (UNESCO), který byl původně gotickou pevností. Nocleh v oblasti Ňasviže.

9. den: Dopoledne prohlídka rozsáhlého zámeckého komplexu Ňasviž (UNESCO), výstavní architektonické památky vybudované bohatým rodem Radziwillů. Odpoledne návštěva sovětského vojenského skanzenu „Stalinova linie“. Pak už nás uvítá hlavní město Běloruska Minsk. Nocleh.

10. den: Celodenní prohlídka Minsku. Navštívíme jak Trojické předměstí, které je pozůstatkem původního předválečného Minsku, tak prospekt Nezávislosti se stejnojmenným náměstím, které je obklopeno poválečnou sovětskou architekturou. Minsk je městem se spoustou vody (říčky, tůně, jezírka, fontány) a zeleně nabízející příjemné vycházky. Nocleh v Minsku.

11. den: Individuální volno v Minsku. Cestou k letišti se zastavíme u mohyly Slávy, gigantického umělého návrší zbudovaného na památku vítězství ve druhé světové válce. Odpoledne odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků
15

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.