Vyhledávání zájezdu
Listel Whistler - Kanada

Listel Whistler

Kanada

Whistler-Blackcomb - Whistler, HotelListel Whistler

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: The Listel Hotel Whistler
Ubytování
Moderní tříhvězdičkový superior The Listel Hotel Whistler se nachází v centru města Whistler. Na lanovku se dostanete po 400 m. K vybavení hotelu patří recepce, Wi-Fi, místnost na snídaně, cenou ohodnocené Bearfoot bistro, vinný sklípek, vodka ledový pokoj a lyžárna.

Odpočinout si můžete ve wellness zařízení se saunou a vířivkou (zdarma).< K dispozici jsou za poplatek parkovací garáže.

Stravování
À-la-carte snídaně, která vám bude donesena do pokoje, je již zahrnuta v ceně.
Lokalita
Severovýchodně od Vancuveru leží legendární místo pro zimní sporty Whistler. Místo, kde se odehrávaly alpské disciplíny během Zimních olympijských her 2010, leží na úpatí obou lyžařských hor Whistler Mountain a Blackcomb Mountain, ve sněhem jisté oblasti Britská Kolumbie. Centrum, kde nesmějí auta, nabízí nespočet nákupních možností a najdete v něm také bohatou nabídku restaurací s různými specialitami, které zvou místní hosty na své chutné pokrmy. Večer můžete navštívit místní bary nebo diskotéky a proniknout mezi místní a mezi blázny do lyžování. Skoro všechna ubytování ve Whistleru leží nedaleko od lanovky. Kdo by si v tomto největším severoamerickém lyžařském středisku chtěl trochu odpočinout od lyžování, najde zde mnoho alternativ. Jízdu na laně, jízdu na skútru, bungee jumping, jízdu na saních se psím spřežením nebo obrovskou wellness oázu Scandinave Spa, která uzavírá příklady, co lze podniknout ve Whistleru ve volném čase.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Whistler nabízí svým hostům největší lyžařské středisko Severní Ameriky. Obě lyžařské hory Whistler Mountain a Blackcomb Mountain vás ohromí svými pestrými sjezdovkami. Od roku 2008 spojuje kabinová lanovka Peak-to-Peak obě hory na úrovni střední stanice. Kabinová lanovka má největší rozpětí (4,4 km) na světě a při jízdě vám nabídne úchvatný výhled na okolo ležící horský svět. Zde si přijde každý opravdu na své!

Především Blackcomb Mountain je velmi mnohostranná. Pro začátečníky je zde tzv. „Family Zone”, která je oddělena, čímž vám umožní v klidu nacvičovat první krůčky na lyžích. Děti zde najdou začarovaný stromový zámek v lese. Samozřejmě i zkušení lyžaři si zde zajezdí a najdou to pravé pro sebe. Kdo má rád extrém, měl by určitě vyzkoušet světoznámý sjezd Double-Diamat „Couloir Extreme”.

Podle hesla „What you can see - you can ski”, to jde i zde, jen trochu jinak než v Alpách. Jsou zde úseky lesa mezi upravenými sjezdovkami, které jsou sjízdné. Kromě toho začátečníky i profíky určitě ohromí tři perfektně upravené funparky. Mezi lyžováním vás přivítají v původních horských chatách a velkoryse střižených restauracích s typickou kanadskou nabídkou.
Stát
Prázdné sjezdovky, nekončící lyžařské oblasti a parádní sněhové podmínky - Kanada dodává zimním sportům zcela nový rozměr. Je jedno, jestli dáváte přednost širokým obloukům, rasantní jízdě lesem nebo jízdě hlubokým sněhem. Na své si přijde opravdu každý! Kromě jedinečné horské krajiny se Kanada vyznačuje také přirozenou přívětivostí a pohostinností. Kanada - to je „easy-going” a nadšení pro život. I mimo sjezdovky vás ohromí dech beroucí příroda a národní parky. Objevte s námi lyžování v Kanadě!

Proč si objednat lyžařskou dovolenou v Kanadě?
Pro fanoušky outdooru je Kanada cílovou destinací snů a to extra pro lyžaře a snowboardisty. Neskutečně krásná příroda dělá ze země opravdu jedinečné místo. Nekonečná šíře dává nepopsatelný pocit svobody. Co Kanadu dělá ale definitivně jedinečnou pro zimní sporty je kvalita sněhu. Světově známý "champagne powder" pochází právě odtud a kdo tento sníh jednou zažil, chce jej zažít znovu. Tento lehký, suchý powder nenajdete ve stejné kvalitě dvakrát. A to nejlepší - je ho tu spousta! Protože v Kanadě sněží skoro bez přestání.
Světově proslulý lyžařský region Whistler obdrží za sezónu dokonce 10 metrů sněhu. Kromě toho jsou sjezdovky ve většině kanadských středisek skoro liduprázdné a to znamená dostatek prostoru pro pořádné obloučky a rychlost! Whistler je se svými dvěma středisky Blackkomb a Whistler Mountain největším lyžařským střediskem Severní Ameriky. Jen si to představte: pouze vy a pár kamarádů uprostřed dechberoucí přírody s neuvěřitelným množstvím sněhu! Kanadská příroda je prostě nepopsatelně krásná. Už jen to je důvod strávit dovolenou právě tady: nádherná jezera, ohromující národní parky, majestátná horská pásma a jedinečný svět zvířat. Potkat tu medvěda nebo soba není žádnou výjimkou. Za návštěvu stojí určitě i místní národní parky, i když je nám jasné, že nechat tady lyže nebo prkno jen tak ležet, není jednoduché.

Co je tak jedinečného na zimní dovolené v Kanadě?
Kanadská lyžařská střediska nejsou jen neskutečně veliká. ale nabízí vedle upravených sjezdovek perfektní terén pro freeride, který patří ke středisku a tím pádem je tu i sledováno lavinové nebezpečí. Najdete tu plno pěkných sjezdovek, které jsou denně upravovány a představují opravdovou výzvu, ale také svahy s nedotčeným hlubokým sněhem - hlavní důvod pro milovníky zimních sportů, který rozhodl při výběru destinace právě pro Kanadu. Mimoto je v Kanadě tree-skiing, jízda v lese ve slalomu mezi stromy, nejen povolený, ale také velmi oblíbený a představuje zážitek z přírody jedinečným způsobem. Kromě sjezdů tree-skiing je tu každý terén legálně sjízdný - jestli skály, skoky nebo široké kotliny - možnosti jsou neomezené.
Nejlepší sjezdy najdete trochu níž v Portmonee: heliskiing - absolutní královská disciplína! I přes vysokou cenu tohoto zážitku, heliskiing Vám otevře zcela nový svět lyžařů a snowboardistů: nedotčená, rozsáhlá krajina a náročné strmé svahy. Kdo by si neužil s nadšením první stopy v čerstvém, hlubokém prašanu? U heliskiingu má sjezdy k dispozici pouze heli-skupinka, což prakticky znamená kilometry dlouhá krajina pouze pro malou skupinku osob, prostě nádhera! Heliskiing je právě v Kanadě velmi oblíbený a o tom svědčí i množství poskytovatelů, které nenajdete nikde jinde než v Kanadě. Nabídku heliskiingu najdete i v blízkosti lyžařských středisek, tedy také ve Whistlu. Můžete se zahřát ve středisku a pak se vypravit za velkým dobrodružstvím!Catskiing je také dobrou alternativou, jak prozkoumat nedotřenou krajinu, a je v Kanadě velmi oblíbený. Při catskiingu jsou zájemci vyvezeni pásovým vozidlem na kopec k těm nejlepším prašanovým sjezdům. Toto je nejen levnější, ale také k životnímu prostředí šetrnější varianta.

Kde si v Kanadě zalyžovat?
V Kanadě je mnoho skvělých lyžařských středisek, většina se nachází v provincii Britská Kolumbie a Alberta. Nejznámější a největší lyžařský rezort je Whistler. Největší lyžařské středisko Severní Ameriky se nachází v Britské Kolumbii. Konaly se zde dokonce zimní olympijské hry 2010 ve Vancouveru. Nejen díky tomu je rezort tak známý. Whistler se nachází asi 2 hodiny cesty autem severo-východně od Vancouveru a tvoří jej dvě střediska: Whistler Mountain a Whistler Backcomb, přičemž Blackcomb je z těchto dvou větší a nabízí neuvěřitelných 33 čtverečných kilometrů legendární krajiny pro lyžování.
Whistler je kromě toho na sníh nejjistější a nabízí tím pádem nejdelší lyžařskou sezónu v Kanadě. V sezóně 2015/2016 oslavil Whistler Blackcomb 50 let od svého vzniku. Každý milovník zimních sportů by se do toho střediska minimálně jednou za život měl vydat. Najdete tu opravdu vše, po čem byste jen mohli zatoužit: nádhernou krajinu, perfektní sníh, excelentní restaurace a bary, nespočet nákupních možností, mnohostranný zábavný program a ubytování každé chuti a cenové relace.

Jak dlouho se dá v Kanadě lyžovat?
Lyžařské středisko Whistler Blackcomb se vyznačuje dlouho sezónou, která trvá do května nebo až dokonce do června. Na ledovci Blackcomb je možné si zalyžovat i v létě. Přes celou sezónu je tu sníh zaručen a lyžařské podmínky jsou tím pádem perfektní.

Jaké další aktivity si můžete v Kanadě dopřát??
Ve Whistler si užijete i mnoho dalších aktivit mimo sjezdovku a to např. jízdu za psím spřežením, zip-line nebo jízdu na sněžném skútru. Pro milovníky adrenalinu je tu také bungeejumping, pro milovníky relaxu zase „Scandinavie Spa” – perfektní místo pro odpočinek po dnu na sjezdovce. Pokud už podniknete dlouho cestu do Kanady, určitě navštivte jeden z místních národních parků. Další možností je udělat mezizastávku v jednom z větších měst: Vancouver se svou multikulturní atmosférou, Calgary se svými kulinářskými specialitami nebo Montreal se svou jedinečnou kulturou. To určitě stojí za návštěvu!
Lyžařský areál
Není lyžování jako lyžování. Proč tomu tak je? V Kanadě poznáte proč! Freeride a jízda v hlubokém sněhu stojí oproti evropským lyžařským střediskům zcela jinde a podstatně výše na seznamu zimních sportů. Každý vlek nabízí mnoho možností - na sjezdovce nebo mimo ní - jak lze pokořit horu. Také rozdělení sjezdovek dle různých stupňů obtížnosti je zde jiné, než je zvykem v Evropě. Zeleně značené sjezdovky jsou lehké, modré středně těžké a černé sjezdovky jsou označeny diamantem. Velmi těžké sjezdy jsou poté označeny dvěma diamanty a často jsou značeny také sjezdy mimo sjezdovku.

Kanada je známa díky svému extra prašanu, hlubokému sněhu a jízdě v něm a dále také díky nekončícím sjezdům skrz zasněžené lesy. Kvůli suchému vzduchu je zde sníh zvláště „nadýchaný” a nabízí začátečníkům ideální podmínky pro začátky a trénink jízdy v hlubokém sněhu. Také pro freestylesty je v kanadském lyžařském rezortu nabídka, která překoná vše, co jste prozatím viděli v Alpách. Obrovské snowparky patří v Kanadě k základnímu vybavení.

Největší lyžařské středisko Kanady je Whistler/Blackcomb. Moderní lyžařská destinace nabízí na přibližně 33 km² vše, co si srdce lyžaře a snowboarďáka žádá. V kanadském pohoří Rocky Mountains s dech beroucími panoramaty leží lyžařská střediska Sunshine a Lake Louise, která si jméno ve světě udělala především díky každoročním závodům světového poháru FIS. V zámoří je na sjezdovkách spíše klid. Kvůli velikosti, počtu sjezdovek a nízkému počtu návštěvníků se často stává, že sjezdovku máte jen a jen pro sebe.
Jídlo a pití
Nabídce après ski v Kanadě nestojí nic v cestě! Najdete zde mnoho après ski podniků s živou hudbou, kde zábava trvá do hluboké noci. Kdo má rád spíše klid, může strávit některý z večerů v jedné z útulných restaurací nebo u krbu v jednom z barů. Na výběr je kromě sportu na sjezdovce také např. snowtubing, túra na sněžnicích skrz krásnou a dech beroucí krajinu národních parků, jízda na saních s psím spřežením nebo jízda na sněžném skútru. Lyžařský rezort jako je Whistler vás uspokojí i nespočtem nákupních možností.
Kultura
Kanada je rozlohou druhým největším státem na světě. Kvůli tomu je také celkem složité a náročné stihnout navštívit všechny památky a přírodní zajímavosti během jedné dovolené. Města najdete z důvodu velikosti země zejména jen na jihu a některá se opravdu vyplatí navštívit. Například Vancouver. Město je u mnohých známé hlavně ještě jako město pořádající Zimní olympijské hry 2010. Turistům se město prezentuje jako pestré město s mnoha možnostmi. Potkávají se zde hory a moře a za zmínku stojí mrakodrap Harbour Center Tower s výhledem na panoramata a také hora Grouse Mountain, s největší lanovou dráhou Severní Ameriky, které patří k nejoblíbenějším místům, která stojí za vidění. Ještě další důvod pro návštěvu? Tím je bezpochyby visutý most Capilano, který je nejvyšším a nejdelším mostem pro pěší turisty. Nachází se u něj světově největší soukromá sbírka totemů.

Návštěvníky také láká Toronto se svým CN Tower, který je s výškou 553 m nejvyšší volně stojící budovou Severní Ameriky, a obrovská Zoo (280 hektarů, okolo 5 000 druhů zvířat). Olympijské hry na vlastní kůži lze prožít i v Calgary. Koneckonců zde stojí ještě olympijská městečka ze ZOH 1988. Město jako na dlani budete mít, pokud vyjedete na 190 m vysokou Calgary Tower. Hlavnímu městu Britské Kolumbie, Victoria, je přezdíváno „City of Gardens” (město zahrad) a městu Chemainus se říká „město pomalovaných domů”. 39 velkých obrazů namalovaných na fasádách domů zde vypráví historii města a země. Kdo má rád nákupy, toho to bude táhnout do Edmontonu. Zde se vám naskytne možnost navštívit West Edmonton Mall, což je největší nákupní a zábavní centrum světa. Vybrat si můžete z 800 obchodů, kaváren a restaurací a nejnovější filmové hity máte možnost shlédnout ve 26 kinech. K tomu připočítejte ještě 7 atrakcí jako je např. indoor-bungeejumping a o zábavu máte postaráno!

Kdo dá přednost přírodě před nákupy, měl by navštívit mimo jiné národní park Jasper. Také proto, že zde může člověk cestovat do minulosti, neboť se zde nachází největší souvislé ledové pole jižně od polárního kruhu. Kolumbijské ledové pole se rozprostírá na ploše 325 čtverečních kilometrů a je pozůstatkem poslední doby ledové. Úbytek ledové plochy znázorňují letopočty na cedulích okolo ledové masy.
Slevy
Slevy
• Čtyřlůžkový pokoj, sprcha/WC, S - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• 2-6 let 100%
• 7-12 let 80%
• 13-18 let 65%
• 19-64 let 35%
• od 65 let 40%


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Žádné recenze pro tento hotel.