Vyhledávání zájezdu
Le Jardin Maore - Mayotte

Le Jardin Maore

Mayotte

, Hotel starstarLe Jardin Maore

Počet termínů:

5 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Vídeň

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Mayotte - ostrov šťastné želvy
Popis hotelu
Naše mínění:
Pokud máte rádi přírodu, pohodu, klid, a nepožadujete luxus, budete se zde cítit jako v ráji. Specifikum zdejší zátoky je cca 2 metry hluboká laguna s písčitým dnem, kde roste droboučká tráva, na které se pasou velké želvy zelené (i s hlavou a ocasem až 1,5 m) a menší krásně vybarvené karety. Ačkoliv želvy normálně migrují, zde se jich trvale zdržuje cca 200. Takže jít šnorchlovat a nepotkat želvu nemáte téměř šanci... Každou noc jich pak 5-10 vylézá, aby pod baobaby na okraji pláže nakladly vejce. V areálu se pohybují makis, zdejší varianta lemura. Přes den se schovávají ve stínu ve vysokých stromech, ale pokud si navečer řeknete v restauraci o pár banánů a najdete kde zrovna jsou, uvidíte ten fofr dolů...

Poloha:
Na jihozápadním cípu ostrova u pravděpodobně nejkrásnější zátoky a pláže Ngouja, uprostřed topické vegetace, nedaleko vesničky Kani-Kéli.

Spojení:
Transfer z letiště Dzaoudzi (Petite Terre) cca 10 minut do přístavu, cca 15 minut ferry na hlavní ostrov (dle intervalu může být cca 20-40 min. čekání) a poté cca 60 minut do hotelu.

Hotel:
Celý komplex je úplně skryt ve vegetaci - zahradě plné bambusů, baobabů a dalších tropických stromů a keřů: Malý domek s recepcí/obchůdkem, otevřená restaurace/bar s výhledem na lagunu, a jednotlivé vilky roztroušené na několika stovkách metrů čtverečních.

Pokoje:
Jednotlivé vilky nemají čísla, ale jména rostlin. Dělí se na Standard a Superior, oboje rovněž existuje ve Family-verzi pro 4 osoby. Naše CK využívá prioritně novější Superior vybavené klimatizací, moskytiérou, sprchou, WC a malou lednicí. Příjemné posezení na kryté terase, pod kterou je kohoutek na opláchnutí nohou při příchodu z pláže. Žádná z vilek není od pláže více jak cca 50m.

Aktivity:
Hlavním tématem místa a hotelu jsou želvy. Můžete si půjčit výbavu pro šnorchlování a celý den s nimi plavat v laguně, či plavat dál, kde nádherný korálový reef spadá do cca 20m hloubky. Po setmění Vám pak může personál (v hotelu je vždy nějaký student nebo jiný specialista zaměřený na želvy, starající se o jejich ochranu a informující návštěvníky) nabídnout možnost sledovat kladení vajec. Hotelové boatcentrum rovněž půjčuje kajaky, a slouží i jako potápěčská základna (výpravy k hlavnímu reefu okolo laguny, v dosahu i lodní vrak).

Stravování:
Snídaně jednodušší buffet. Možno doplatit (doporučujeme - není žádná jiná restaurace v okolí) polopenzi ve formě menu. Občas tematický buffet, folklorní program.
Den 01: Vienna - Paříž - Dzaoudzi
Odlet odpolední linkou Air France z mezinárodního letiště ve Vídni (alt. Mnichova) do Paříže na letiště C. de Gaulla. Přestup.
Dálkový let Air Austral odlétá ve večerních hodinách.
Den 02: Dzaoudzi - Bandréle
V ranních hodinách přílet na Mayotte na mezinárodní letiště, které se nachází na menším ostrově zvaném Petite Terre. Po vstupní kontrole (stále jste na území EU!) a vyzvednutí zavazadel na vás bude čekat zástupce naší místní partnerské agentury. Naloží vás do auta a dojedete do přístaviště, odkud jezdí ferries na hlavní ostrov do místní metropole Mamoudzou. Jízda trajektem trvá cca 15 minut a moře v laguně bývá klidné. Ještě 30 až 40 minut jízdy jižním směrem po východním pobřeží a jste v prvním hotelu, kde se ubytujete. Zbytek dne patří relaxu.
Den 03: Bandréle, celodenní Lagoon tour
Na Mayotte se dá dělat ledascos, ale jestli tam musíte něco absolvovat, tak je to celodenní výlet člunem po laguně: na programu je právě dnes! *) Po snídani v hotelu vás vůz zaveze zpět do přístaviště v hlavním městě. Z Mamoudzou se zajíždí buď na jih do oblasti Národního mořského parku, nebo na sever. Máte téměř 100% jistotu, že v laguně narazíte na delfíny: je to nám známý velký druh. A téměř stejnou máte šanci naskákat za nimi do vody a chvíli s nimi plavat a šnorchlovat. Další pak uvidíte vně laguny, je to menší druh milující závody s člunem - při tom skáčou a dělají různé vylomeniny. Plavec je nezajímá, ten je pro ně moc pomalý.
Obvykle je také šance potápět se za velkými mantami. Trocha ekologie Vás čeká při zajížďce do mangrovníkových hájů na pobřeží. No a bonbónkem je piknik na pláži některého z malých ostrůvků, koupání, potápění, a rošt plný kuřat a ryb.
Skuteční gurmáni na mořský život pak jezdí od poloviny července do začátku října. V průběhu července totiž do laguny vplouvají velrybí mámy, aby tu - chráněny před predátory otevřeného oceánu - porodily mládě, a zůstaly tu s ním 1-2 měsíce než trochu povyroste. V té době je šance, že je v laguně potkáte, stejná jako u delfínů, včetně případné možnosti si s nimi zaplavat. Je však nutné vědět, že tyto termíny je nezbytné rezervovat s velkým několikaměsíčním předstihem - pak již nejsou ani letenky, ani ubytování, ani volný člun...
Do hotelu se vrátíte navečer.
Ad *) Nebude-li možné absolvovat tento výlet právě dnes (počasí, technické důvody apod.) rozhodně o něj nepřijdete - náhradní termín bude zařízen v následujících dnech během pobytu v Le Jardin Maoré.
Den 04: Bandréle - N´gouja
Po snídani si sbalíte své věci a auto vás odveze do druhého pobytového místa na jihozápadě - zátoky N´gouja. Ale pozor, nebude to pouhý přesun, který by trval jen pár desítek minut! Váš řidič na vás má čas do oběda a tak s vámi Mayotte trochu procestuje. Budete mít možnost vidět některou z primitivních palíren ylang-ylangového oleje (základ všech renomovaných parfémových značek), největší ostrovní baobab a další zajímavé lokality a panoramata.
Krátce po poledni se ubytujete.
Den 05-08: N´gouja
Relax. Moře, pláž, želvy, lemuři... Můžete se potápět, vydat na trek, domluvit si zapůjčení vozu, nebo prostě lenošit.
Den 09: N´Gouja, Mamoudzou, Dzaoudzi - Paříž
Odpoledne na vás bude opět čekat vůz, který vás zaveze do Mamoudzou a dále pak na letiště. Odlet z Dzaoudzi do Paříže linkou Air Austral ve večerních hodinách.
Den 10: Paříž - Vienna
Do Paříže přiletíte v ranních hodinách, přestup na letišti C. de Gaulle. Do Vídně (Mnichova) přiletíte krátce po poledni.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Nahrávám...