Vyhledávání zájezdu
Laos - velké dobrodružství - Laos

Laos - velké dobrodružství

Laos

, Hotel starstarstarLaos - velké dobrodružství

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Laos je plný přírodních krás a dobrodružství, takový je i tento zájezd. Mohutné vodopády Liphi, několik míst Světového dědictví UNESCO, plantáže plné plodin, záhadné údolí džbánů a jako třešnička na dortu projížďka na slonovi.
Stravování
Snídaně
Doprava
Letecky
Program
1. den
Odlet Praha – Vientiane
Přelet z Prahy do Vientiane podle mezinárodních letenek.

2. den
Vientiane
První den se vydáme na prohlídku hlavního města Vientiane. Navštívíme Historické muzeum, chrámy Wat Sisaket, Ho Prakeo, památník Patuxai a zlatem pokrytý chrám That Luang. Noc strávíme ve Vientiane.

3. den
Vientiane – Vang Vieng
Po snídani v hotelu se vydáme do města Van Vieng, kde navštívíme archeologické naleziště Vangsang. Po prohlídce blízké přehrady navštívíme jeskyně v Tamchang a budeme mít volný čas na procházku pro Vang Vieng. Noc strávíme ve městě Vang Vieng.

4. den
Vang Vieng – Xiengkuang
Po snídani se vydáme 300 km do hor do oblasti Xiengkhouang, která byla zničená americkým bombardováním v roce 1964 a 1973. Po příjezdu navštívíme oblast Plain of jars, úžasnou archeologickou oblast, kde se vyskytují stovky velkých kamenných nádob. Pokud čas dovolí, podíváme se do starého hlavního města Muang Khoun a blízkou vesnici, domov příslušníků kmene Hmong. Tento kmen má velmi zajímavou kulturu a barvitou historii. Noc strávíme ve městě Xiengkuang.

5. den
Luang Prabang
Po snídani se vydáme na 6 hodinovou cestu přes hory do města Luang Prabang. Po příjezdu na letiště Vás vyzvedne místní průvodce a zaveze Vás do hotelu. Luang Prabang je pravděpodobně jedno z nejtradičnějších měst v Jihovýchodní Asii. Klid a šarm tohoto města spolu s přírodními scenériemi z něj dělá jedno z nejlepších míst v Laosu pro navštívení.

Po cestě budeme mít několik zastávek na prohlídku vesnic etnických menšin. Podíváme se rovněž do bývalého hlavního města Lanexang, který byl v roce 1995 zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Hlavní město obsahuje chrámy Wat Vusounparath, That Makmo, Wat Xiengthong a Wat Sene. Každý z nich je přitom jedinečnou ukázkou laosské architektury. Po prohlídce chrámů vystoupáme 328 schodů na horu Phousi, odkud je krásný výhled na řeku Mekong při západu slunce. Na zpáteční cestě zastavíme na večerním trhu. Noc strávíme ve městě Luang Prabang.

6. den
Luang Prabang – vodopády Kuangsi – Luang Prabang
Po snídani se podíváme do Císařského paláce a chrámu Wat Mai. Poté se vydáme 30 km jižně k vodopádům Tad Kuangsi. Po cestě zpět do města Luang Prabang navštívíme lokální vesnice Lao Loum, Lao Kang a Lao Soung. Noc strávíme ve městě Luang Prabang.

7. den
Ban Sanghai – Luang Prabang
Nový den zahájíme snídaní v hotelu a vydáme se na výlet lodí po řece Mekong, kde navštívíme jeskyni Tamting a zastavíme u místa Ban Sanghai, kde navštívíme místní destilérku whiskey. V průběhu projížďky se podíváme do dvou jeskyní, které jsou napěchovány tisíci zlatými sochami Budhy. Po návratu do města budeme mít po zbytek dne volno. Noc strávíme ve městě Luang Prabang.

8. den
Oudomxai
Po snídani se vydáme na cestu malebnou krajinou plnou hor do města Oudomxai. Po cestě zastavíme v několika zajímavých vesnicích, kde žijí příslušníci kmene Hmong a Khmu. Noc strávíme v hotelu v Oudomxai.

9. den
Muang Sing
Po vydatné snídani navštívíme město Muang Sing, domov etnických menšin. Najdeme zde velkou komunitu kmenů Tai Lu, Akha, Hmong a Yao. Po cestě se zastavíme ve vesnici Leantean a Khmu. Noc strávíme ve městě Muang Sing.

10. den
Ban Thongchai – Luangnamtha
Brzo ráno se vydáme na prohlídku místního trhu, kde obyvatelé prodávají lokální produkty. Po návštěvě trhu se projdeme do vesnic etnik Akha a Yao. Poté pojedeme do historického města Luangnamtha, kde navštívíme ohromný chrám Ban Thongchai. Noc strávíme ve městě Luangnamtha.

11. den
Udomxai
Po snídani se vydáme na sever Laosu do města Ban Namngen, kde na nás budou čekat ruiny That Poumpu a místní architekturu poznáme prostřednictvím chrámů Wat Loungkhone a Tai Ngun. Na konci dne se vydáme do města Udomxai, kde strávíme noc.

12. den
Vientiane
Další den začneme prohlídkou místního trhu a do odjezdu na letiště budete mít volno. Poté se vydáme letadlem zpět do Vientiane, kde strávíme noc.

13. den
Pakse
Po snídani se vydáme na letiště a poletíme na jih Laosu do města Pakse, kde budete mít možnost navštívit lokální trh a historické muzeum a pak se vydáme pár kilometrů za město, kde navštívíme místa Ban Saphay, hedvábnou a bavlněnou vesnici.

14. den
Tadlo – Pakse
Po snídani se vydáme do místa Tadlo přes plošinu Boloven. Bolovenská plošina je známá pro chladnější podnebí. Řeky zde plují všemi směry a vytváří tak sérii několika vodopádů. Výlet do této oblasti představuje příjemné ochlazení a nabízí nám možnost podívat se na bohaté kávové, čajové, banánové a jiné plantáže. Tento výlet je vhodný pro prohlídku i méně známých a méně turistických oblastí. Po příjezdu k vodopádům Tad Lo navštívíme několik vesnicí etnických měnšin jako jsou Alak, Nge a Katu. Večer se pak vrátíme do Pakse.

15. den
Champassak – Meuangkhong
Po snídani pojedeme po národní silnici číslo 13 jižně do města Champassak, kde navštívíme ruiny Wat Phu, jednu z nejdramatičtěji situovaných pagod v Jihovýchodní Asii. Wat Phu je součástí Světového dědictví UNESCO od roku 2001. Tato úžasná oblast Khmerské civilizace byla vybudována v 10. století a je tedy starší než Angkor Wat v Kambodži. Budeme pokračovat na prohlídku Oum Mong a poté do města Meuangkhong, kde se ubytujeme.


16. den
Ban Khone – Meuangkhong
Po snídani se vydáme na exkurzi lodí do regionu Ban Khone, kde navštívíme rybářskou vesnici Don Det a pešky budeme pokračovat do franzouzského přístavu. Budeme pokračovat návštěvou tohoto regionu, kde se nachází až 4000 ostrovů. Na hranici Laosu s Kambodžou se vydáme k vodopádům Liphi. Lodí se pak vydáme do Ban Phiengdi a vrátíme se zpět do města Meuangkhong.

17. den
Pakse
Po snídani se vydáme na projížďku lodí a pokud budeme mít štěstí, tak uvidíme mekongského delfína. Pokračovat budeme na jihovýchod ke dvojici vodopádů a den zakončíme projížďkou na slonovi. Poté se vrátíme do města Pakse, kde strávíme noc.

18. den
Vientiane
Po snídani se vydáme na letiště a poletíme zpět do hlavního města Vientiane, kde budeme mít možnost nákupu na ranním trhu Talatsao. Poté navštívíme zajímavá místa tohoto města jako například Park Budhy, Most přátelství a další. Noc strávíme ve Vientiane.

19. den
Vientiane – Praha
Přelet do Prahy podle mezinárodních letenek. Konec programu.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenkku
transporty podle itineráře (letenky, lodě, minibusy)
ubytování ve 3* hotelech
anglicky mluvící průvodce
strava podle itineráře
vstupy do památek podle itineráře
Cena nezahrnuje
osobní pojištění
spropitné
stravování neuvedené v programu
turistické víza

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.