Vyhledávání zájezdu
Laos a Kambodža (nejen) pro gurmány - Laos

Laos a Kambodža (nejen) pro gurmány

Laos

, Hotel starstarstarLaos a Kambodža (nejen) pro gurmány

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Víte, jak chutná Laos a Kambodža? Kuchyně těchto dvou krásných zemí jihovýchodní Asie možná nejsou tak proslavené, ale určitě jsou stejně dobré jako lahůdky okolních zemí – voní totiž čerstvými bylinkami, kořením a exotikou. V každém případě vás ale na této cestě zavedeme na atraktivní místa – s bohatou historií a zasazená v nádherné přírodě. Navštívíme starobylé chrámy Luang Phrabangu a pochutnáme si zde na místních specialitách. V Kambodži nás kromě proslulého Angkoru čeká i výlet do vesnice mezi přátelské Khmery. Všude nás bude doprovázet nejen vynikající kuchyně, ale třeba i skvělá laoská káva či vyhlášená piva málo známých značek.
Velikost skupiny:

8–16 účastníků
Strava
polopenze
Zájezd zahrnuje
letenka Praha–Bangkok–Praha (vč. všech poplatků), 3x přelet (Bangkok–Luang Phrabang–Siem Reap–Bangkok), mikrobusy, tuk-tuky, 5x hotel *** se snídaní, 6x oběd/večeře zaměřené na místní speciality, vstupné do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu, český odborný průvodce China Tours
Zájezd nezahrnuje
jednolůžkový pokoj – 3600 Kč, kambodžské vízum – 30 USD, laoské vízum – 30 USD
Program
Den 1
Praha – Bangkok : odlet do Thajska; "město andělů" – projížďka po rušné řece Chao Phraya s pohledem na Wat Arun či královský palác; večeře zaměřená na autentickou thajskou kuchyni – věhlasné nudle pad thai , či svěží pálivá polévka tom yam vonící koriandrem, limetou a zázvorem.
Den 3
Bangkok – Luang Phrabang : přelet do hl. m. Laosu – jedno z nejkrásnějších měst Asie na březích veletoku Mekong , starobylé sídlo králů s mnoha buddhistickými chrámy , francouzskou koloniální architekturou a jedinečnou atmosférou; večeře v jedné ze zdejších vyhlášených restaurací, zaměřených na laoské speciality (lepkavá rýže, voňavý papájový salát, rybí polévky či vynikající laoská káva).
Den 4
Luang Phrabang : výlet lodí k jeskyním Pak Ou – místo stovek Buddhových soch; vesničky s výrobci místního rýžového vína či morušového papíru a procházky královským městem; večeře na nočním trhu zaměřená na grilované speciality – "street food" , možnost okusit věhlasné pivo Beer Lao (údajně jedno z nejlepších v jihovýchodní Asii).
Den 5
Luang Phrabang – Siem Reap : pro zájemce možnost pozorovat ceremonii tak bat – velmi brzké vstávání je odměněno pohledem na dlouhé řady mnichů vyrážejících za almužnou; někdejší královský palác s mnoha zajímavými dary; odpolední přelet do Kambodže – Siem Reap poblíž věhlasných angkorských chrámů; večeře s khmerským tanečním představením .
Den 6
Angor Wat : východ slunce nad Angkorem, toulky mezi ruinami jedinečného komplexu chrámů; po typické khmerské snídani výlet do kambožské vesnice – poznávání zvyků a tradic místních, projížďka volským spřežením, pozorování zemědělských prací; návštěva místní rodiny a příprava vlastnoručně uvařeného oběda z domácích surovin ; podvečerní návštěva dalších chrámů – Bayon, či džunglí zpola pohlcený Ta Prohm.
Den 7
Siem Reap – Praha: zakončení pobytu projížďkou po jezeře Tonle a návštěva plovoucích vesnic ; rozlučkový oběd zaměřený na khmerské speciality – voňavé rybí karí amok , pikantní polévka samlor , nebo salát phlea sait kow z hovězího masa a zeleniny, ochucený koriandrem a mátou; odpoledne odlet přes Bangkok do ČR, návrat 8. den.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.