Vyhledávání zájezdu
Laos a Kambodža - návrat do dávných říší - Laos

Laos a Kambodža - návrat do dávných říší

Laos

, Hotel starstarstarLaos a Kambodža - návrat do dávných říší

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
LUANG PRABANG • ŘEKA MEKONG • JESKYNĚ PAK OU • SLONÍ VESNICE • VODOPÁDY KUANG SI • VANG VIENG • JEZERO NAM NGUM • VIENTIANE • SIEM REAP • CHRÁM ANGKOR WAT • PHNOM PENH • SIHANOUKVILLE
Příplatky
víza Laos a Kambodža (os/pobyt) cca - 2000,- Kč | jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 8900,- Kč | jednolůžkový pokoj prodloužený pobyt (os/pobyt) - 13900,- Kč | ubytování na pláži v 4* hotelu (os/pobyt) - 4000,- Kč | ubytování na pláži v 5* hotelu (os/pobyt) - 6000,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) do 80.000 Kč - 2023,- Kč
Den 1.
1. DEN: Odlet z Prahy/Vídně do Luang Prabang (let s přestupy).
Den 2.
2. DEN: Přílet do Luang Prabang ubytování v hotelu. Procházka po Luang Prabang, které je jedním z nejzachovalejších tradičních měst v jihovýchodní Asii.
Den 3.
3. DEN: Po snídaní navštívíme chrámy Wat Sene a Wat Xiengthong – ukázka laoské architektury. Poté poplujeme proti proudu řeky Mekong. Dostaneme se do tajemné jeskyně Pak Ou s tisíci Buddhovými sochami. Zastavíme se ve vesnici Ban Xanghai – známé výrobou rýžového vína. Vrátíme se do Luang Prabang a národního muzea v Královském paláci. Vystoupáme na kopec Phousi, kde zažijeme západ slunce s výhledem na město. Večer navštívíme místní trhy.
Den 4.
4. DEN: Brzy ráno uvidíme unikátní rituál, při němž buddhističtí mniši dostávají jídlo od místních lidí. Po snídaní se vydáme do Sloní vesnice. Čeká nás projížďka na slonech do džungle. Poté zamíříme k vodopádům Kuang Si – možnost koupání v tyrkysovém bazénu pod vodopády. Dále zastavíme v místních vesnicích etnických menšin s tradičními řemesly. Návrat do Luang Prabang.
Den 5.
5. DEN: Po snídani odjedeme do města Vang Vieng a jeho okolí je proslulé krásnou přírodní scenérií a vápencovými skalami podél břehů řeky. Oblíbené je sjíždění vody na kajaku a prohlídka jeskyně Tham Jang. Nocleh ve Vang Vieng.
Den 6.
6. DEN: Po snídani odjezd do města Vientiane. Zastavíme se u největšího jezera Laosu Nam Ngum – možnost projížďky po vodě. Dále nám místní obyvatelé ve vesnici Ban Keune ukážou výrobu populární Lao whisky. Večer příjezd na ubytování do Vientiane.
Den 7.
7. DEN: Po snídani nás čeká prohlídka hlavního města Laosu Vientiane – chrámy Wat Sisaket, Wat Simuang, Wat Prakeo nebo Presidentský palác. Poté navštívíme památník Patuxay – nazývaný Vítězným obloukem Vientiane a stúpu That Luang. Nocleh ve Vientiane.
Den 8.
8. DEN: Ráno transfer na letiště a odlet do Siem Reap. Odpoledne vyrazíme do areálu Angkor se stovkami chrámů z období kmérské říše. Začneme prohlídkou budov Ta Prohm, které jsou obklopené džunglí. Procházka areálem Angkor. Navečer návrat do hotelu.
Den 9.
9. DEN: Celodenní prohlídka chrámového areálu Angkor. Nevynecháme komplex Angkor Thom a ústřední chrám Bayon Temple s bohatou reliéfní výzdobou. Dále uvidíme Sloní terasu a Terasu malomocného krále a hinduistický chrám Phimeanakas. Odpoledne projdeme největší a nejzachovalejší chrám Angkor Wat. Večer návrat do Siem Reapu.
Den 10.
10. DEN: Ranní pozorování východu slunce nad chrámem Angkor Wat. Po snídani odjezd k jezeru Tonle Sap, projížďka na lodi kolem plovoucí vesnice Choueng Kneas. Odpoledne návrat do Siem Reapu a možnost návštěvy nočního trhu.
Den 11.
11. DEN: Dopoledne transfer na letiště a odlet do Phnom Penh. Odpoledne prohlídka míst věnovaných neblahému období vlády Rudých Kmérů – muzeum polpotovské genocidy ve věznici Tuol Sleng a památník Killing Fields s hromadnými hroby za městem. Nocleh v Phnom Penh.
Den 12.
12. DEN: Po snídani pokračujeme v prohlídce města Phnom Penh. Navštívíme Královský palác a Stříbrnou pagodu. Odpoledne procházka městem, možnost nákupů. Večer odlet do
Prahy/Vídně.
Den 13.
13. DEN: Přílet do Prahy/Vídně.


Prodloužení o pobyt na pláži:
Den 14.
12. DEN: Odpoledne přesun z Phnom Penh do přímořského letoviska Sihanoukville, ubytování v hotelu u pláže.
Den 15.
13.-15. DEN: Pobyt a relax na plážích Jihočínského moře v Sihanoukville s možností fakultativních výletů do okolí nebo lodních výletů na některý z nedalekých ostrovů, mezi nimž jsou nejoblíbenější Bambusový ostrov Koh Russay nebo Koh Rong s krásnými plážemi.
Den 16.
16. DEN: Odpoledne transfer zpět do Phnom Penhu a večer odlet z Kambodže.
Den 17.
17. DEN: Po poledni přílet do Prahy/Vídně.

Všechny zájezdy do exotiky je možno zajistit i individuálně s využitím místních průvodců v libovolném termínu.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.