Vyhledávání zájezdu
Krásy zimního Laponska - hornatý sever Švédska - Švédsko

Krásy zimního Laponska - hornatý sever Švédska

Švédsko

,Krásy zimního Laponska - hornatý sever Švédska

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v Stockholm - transparent 20°C


Popis zájezdu

Pojeďte s námi na dovolenou a nechte se unášet nádhernou přírodou za polárním kruhem ve švédském Laponsku! V průběhu zájezdu si užijeme jízdu na sněžném skútru a strávíme večer na horské stanici pro pozorování polární záře. Abisko je díky své poloze ve srážkovém stínu a nulovému světelnému znečištění, společně s výrazně severozápadní geografickou polohou považováno za jedno z nejlepších míst pro pozorování polární záře. Zažijeme také romantiku při jízdě na saních tažených psím spřežením, a poznáme krajinu v národním parku Abisko. V závěru zájezdu si prohlédneme nejstarší a největší ledový hotel na světě, který vyhlašuje mezinárodní sochařské soutěže o ztvárnění pokojů, z nichž se vám bude tajit dech. Na závěr absolvujeme poutavou exkurzi v největším železorudném dole světa a pronikneme do tajů sámské kultury ve Švédsku.

Välkommen!


Služby za příplatek:

Příplatek za skútr pro 1 osobu cca 1 400 Kč/os.


Velikost skupiny:

od 5 účastníků


Poznámka:

K řízení sněžného skútru je nutné mít platný řidičský průkaz.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program

1. den:

Letecky Praha – Stockholm – Kiruna, zde ubytování.2. den:

Přejezd vlakem unikátní rudnou tratí „Malmbanan“ v extrémních horských a klimatických podmínkách do Abiska. Uvidíme známou soutěsku v NP Abisko, kde se v zimě z peřejí tvoří působivé ledové útvary. Odpoledne půldenní safari na sněžných skútrech, při kterém se budeme kochat laponskou krajinou. Panorama okolních hor, občasné bažiny, peřejnaté řeky i pohled na jezero Torneträsk každého jistě okouzlí. Ve večerních hodinách fakultativní výjezd lanovkou nad jezero na horu Nuolja (1 169 m) na stanici pro pozorování polární záře, kde v teple počkáme, zda budeme mít štěstí na tuto jedinečnou podívanou. K věci patří i ideální podmínky pro fotografy.3. den:

Dopoledne se vžijeme do života musherů, čeká nás půldenní výlet za sibiřskými husky – seznámení s životem těchto psů a projížďka krajinou národního parku Abisko s psím spřežením. Natěšené vytí, dusot tlapek a šustění saní umocní romantický zážitek; v podvečer návrat vlakem do Kiruny.4. den:

Dopoledne prohlídka historické obce Jukkasjärvi a Icehotelu. Kromě pokojů a ledových soch na různá témata od umělců z celého světa, je součástí Icehotelu velký vstupní sál s působivými ledovými „křišťálovými“ lustry, kaple a icebar, kde si můžete objednat drinky do ledových skleniček. Dále objevíme krásu historických dřevěných kostelů, jeden reprezentuje secesně-lidový styl se sámskými vlivy a druhý nejstarší stavbu švédského Laponska. Zastavíme se v malém sámském muzeu a u sobů. Následuje prohlídka železorudného dolu, díky kterému Kiruna před sto lety vznikla. Dostaneme se asi 500 m pod povrch do muzejní části a dozvíme se mnohé o moderní těžbě a o jednom z největších projektů stěhování města kvůli těžbě, která je však plně podporována místními obyvateli. Možná potkáme i nejsilnější lokomotivu světa tahající vlaky se 68 vozy rudy přes Abisko do norského Narviku.5. den:

Letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.