Vyhledávání zájezdu
Krásy divokých albánských hor a Kosovo - Albánie

Krásy divokých albánských hor a Kosovo

Albánie

Poznávací zájezdy, HotelKrásy divokých albánských hor a Kosovo

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Tirane - transparent 29°C


Destinace
Albánie, Kosovo
Hotel
Krásy divokých albánských hor a Kosovo
1. den:
odlet z Prahy do Tirany. Po příletu odjezd do města Dürres, prohlídka města, ubytování v hotelu u moře.
2. den:
po snídaní odjezd do Kruje, návštěva hradu, muzeí, starého bazaru, pokračujeme do městečka Lezhë, kde je pochován největší národní hrdina Gjergj Kastrioti Skanderbeg. Dále zde navštívíme 800 let starý františkánský kostel Kisha Zoja Nunciata, ruiny hradu, jenž byl součástí Skanderbegových pevností, na kopci s výhledem na město. Přejezd do Shkodër - centra severní části země, večerní prohlídka města, večeře, nocleh.
3. den:
ráno začneme prohlídkou města Shkodër, navštívíme hrad Rozafa, který se mocně tyčí nad městem, archeologické muzeum v Domě Oso Kuky a mešitu Abu Bakr. Poté budeme pokračovat krásnou panoramatickou cestou do osady Tamarë a vesničky Lëpushë s nádhernými výhledy. Návrat do Shkodër, večeře, nocleh.
4. den:
dnes bude naším cílem divoká příroda NP Theth, který je nejpozoruhodnějším z albánských národních parků. Nalezneme zde poslední dochovanou kullu Albánie (místo, kde i desítky let přežívali muži skrývající se před krevní mstou), krasový pramen Modré oko Syri i Kaltëra především krásnou albánskou přírodu dosud téměř nedotčenou turismem. Návrat do Shkodër, večeř, nocleh.
5. den:
po snídani odjíždíme směr jezero Komani, zastávka na kávu v tradiční restauraci Perla (Vau Des), poté pokračujeme na trajekt do Valbonës. Dále dnes uvidíme čínskou vodní elektrárnu Fierza na řece Drin a projdeme se k vodopádům Ujëvara e Valbonës. Večer nás čeká tradiční albánský večer spojený s večeří ve Valbonës, nocleh tamtéž.
6. den:
po snídani se vypravíme směr Tropojë, prohlédneme si Dečanský klášter - největší církevní stavbu středověkého Srbska, jež dodnes střeží jednotky KFOR, procházka k vodopádům Mirushes s možností koupání. Fakultativně oběd v místní restauraci. Pokračujeme do městečka Peja, návštěva etnografického muzea. Večeře na hotelu, nocleh.
7. den:
cesta do Prizren s návštěvou Shteie e Bardhes. Přejezd do Tirany, cestou uvidíme krásné vysoké hory a jezero Kukës. Prohlídka Tirany, lanovkou na horu Dajti s nádhernými panoramatickými výhledy. Večeře, nocleh v Tiraně.
8. den:
odlet zpět do Prahy.
Země
Albánie
Trasa zájezdu
Tiranë - Durrës - Lezhë - Shkodër - Tamarë - Lëpushë - NP Theth - Koman - Valbonë - Tropojë - Dečani - Peja - Prizren - Krujë - Tiranë
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha-Tirana-Praha s možným přestupem vč. letištních poplatků • transfer z letiště do hotelu a zpět • přepravu autobusem/minibusem • trajekt • místní transfer v Thethi • 7 nocí ve 2 lůžkovém pokoji ve 3* hotelech s polopenzí • služby průvodce • pobytovou taxu • zákonné pojištění ve znění zákona č.159/99 Sb.
Minimální počet účastníků
20.
Fakultativní příplatky
pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (2 990 Kč) • vstupy cca 3 000 LEK • spropitné

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.