Vyhledávání zájezdu
KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ - Jižní Korea

KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ

Jižní Korea

, HotelKOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Po jižní části Korejského poloostrova a přes moře do Japonska. Jižní Korea - dříve agrární provincie,
dnes vyspělá ekonomická mocnost, jeden z „asijských tygrů“. Obří metropole Soul i malebné národní parky. Horské scenérie, pastelové barvy podzimních lesů. Krátery, lávová pole, tunely, jeskyně, vodopády, termální lázně i pláže Východočínského moře. Pozůstatky dávných vyspělých civilizací, buddhistické chrámy a kláštery. Rozdělený svět na hranici s KLDR. Sopečný ostrov
Čedžu (Jeju) - „korejská Havaj“. Japonský ostrov Kjúšú a jeho živé centrum Fukuoka. Návštěva zápasů sumo na jednom z šesti turnajů japonského „grand slamu“.
Program
PROGRAM ZÁJEZDU:


1.-4.den: Praha - Soul. Panmundžom.
Let do korejské metropole. Soul: královský palác Kjongbokkung, Modrý dům - sídlo prezidenta, park Namsan: Soulská věž - pohled na město z celkové výšky 483 m, Památník války aj. Možnost výletu do rozdělené obce Panmundžom na nejostřeji střežené hranici světa: pohledy do KLDR na vesnici Propagandy s největší vlajkou na světě.


5.-6.den: N.P. Kjongdžu.
Přejezd na jihovýchod k Japonskému moři. Jeden z nejdůležitějších historických areálů v celé Asii - národní park Kjongdžu: chrámy, paláce a hroby dynastie šamanského království Silla. Sokkuramská jeskyně se slavnou sochou Buddhy.


7.-9.den: Čedžu.
Přelet na „korejskou Havaj“ Čedžu - pozoruhodný sopečný ostrov ve Východočínském moři se subtropickým charakterem. Jeskyně Mandžanggul - nejdelší lávový tunel na světě (13 km), vulkanický kráter Sangumburi, sopečný kužel Songsan. Vodopád Čongbang - jeden ze dvou v Asii, padající kolmo do moře. Skanzeny s původními domy a kulturou obyvatel ostrova, pláže s lávovým pískem. Možnost výstupu na sopku Hallasan - nejvyšší horu Koreje (1950 m).


10.-11.den: Čedžu - Pusan.
Odlet zpět na pevninu. Nejvýznamnější přístav a druhé město země - Pusan: chrám Beomeosa, Dongnae - největší termály Asie, Pusanská věž. Tongdosa - nejslavnější buddhistický chrám v Koreji.


12.-14.den: Pusan - Fukuoka - Praha.
Přes Korejský průliv lodí do Japonska. Hlavní centrum ostrova Kjúšú a nejrychleji rostoucí město Japonska - Fukuoka: nábřežní promenáda, vyhlídka z Fukuoka Tower (123 m), centrum města s pověstnými stánky jatai. Po pobřeží do Karacu, proslulého místní specialitou jobuko - sašimi z živých olihní: unikátní „mořský“ Hrad tančícího jeřába, pláž s rozlehlým hájem černých borovic. Lodí na ostrůvek Takašima se svatyní a vyhlídkou na záliv. Návrat do
Fukuoky: návštěva jednoho z šesti nejvýznamnějších turnajů sumo v Japonsku. Návrat domů.Upozornění:
Pro přihlášené po 6.10. nelze zaručit vstupenky na sumo. Nepodaří-li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.Délka tras:
letadlem 23 000 km, vlaky, busy a auty 800 km, lodí 200 km, pěšky 4x 5-8 km (volitelně)


Počasí:
vzduch 15-22 °C, voda 18-20 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (781): 5.11. - 18.11. 2017


cena v Kč: 66 990,-
V ceně je:
Doprava. Výlet lodí na ostrov Takašima. Vstupenka na Grand Sumo Tournament ve Fukuoce (na balkón
či jiná tzv. western seats). Ubytování a snídaně. Český
průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály
a DPH. Doprava: Letecká doprava do Soulu a z Fukuoky,
přelet na Čedžu a zpět včetně letištních tax a poplatků.
Loď z Pusanu do Fukuoky. Busy, vlaky, minivany, metro,
popř. taxi. Ubytování: tzv. business hotely (cca 2-3*) -
2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 9500 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně (na asijský způsob).Možnost spojení tras 78 (Jižní Korea) a 79 do zájezdu 782 v termínu: 5.11. - 26.11. 2017, cena v Kč: 89 590 Kč s kompletním programem.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.