Vyhledávání zájezdu
KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ A JAPONSKO - SOPKY, TERMÁLY A HRADY KJÚŠÚ - Jižní Korea

KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ A JAPONSKO - SOPKY, TERMÁLY A HRADY KJÚŠÚ

Jižní Korea

, HotelKOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ A JAPONSKO - SOPKY, TERMÁLY A HRADY KJÚŠÚ

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Po jižní části Korejského poloostrova a přes moře do Japonska. Jižní Korea - dříve agrární provincie,
dnes vyspělá ekonomická mocnost, jeden z „asijských tygrů“. Obří metropole Soul i malebné národní parky. Horské scenérie, pastelové barvy podzimních lesů. Krátery, lávová pole, tunely, jeskyně, vodopády, termální lázně i pláže Východočínského moře. Pozůstatky dávných vyspělých civilizací, buddhistické chrámy a kláštery. Rozdělený svět na hranici s KLDR. Sopečný ostrov
Čedžu (Jeju) - „korejská Havaj“. Japonský ostrov Kjúšú a jeho živé centrum Fukuoka. Návštěva zápasů sumo na jednom z šesti turnajů japonského „grand slamu“. A také momidžigari - podzimní obdoba jarního svátku sakur hanami, kdy se obdivují barevně zbarvené listy japonských javorů. Okruh po Kjúšú - nejjižnějším, nejzápadnějším a nejteplejším ze čtyř velkých japonských ostrovů, návštěvníky Japonska často opomíjeném. K jejich velké škodě. Majestátní, krásné i hrozivé sopky Unzen a Aso, lázně s mnoha druhy léčivých vod. Poklidný ostrůvek Takašima i „ostrov duchů“ Gunkandžima. Pozoruhodné hrady v Karacu a Kumamotu, historická metropole ostrova Dazaifu. Nejzápadnější (geograficky i přeneseně) i (navzdory A-bombě) snad nejpříjemnější město Japonska - Nagasaki. Návštěva významného turnaje sumo v moderní a živé Fukuoce.
Program
PROGRAM ZÁJEZDU 782 (SPOJENÍ ZÁJEZDŮ 781 A 791): KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ A JAPONSKO - SOPKY, TERMÁLY A HRADY KJÚŠÚ


1.-4.den: Praha - Soul. Panmundžom.
Let do korejské metropole. Soul: královský palác Kjongbokkung, Modrý dům - sídlo prezidenta, park Namsan: Soulská věž - pohled na město z celkové výšky 483 m, Památník války aj. Možnost výletu do rozdělené obce Panmundžom na nejostřeji střežené hranici světa: pohledy do KLDR na vesnici Propagandy s největší vlajkou na světě.


5.-6.den: N.P. Kjongdžu.
Přejezd na jihovýchod k Japonskému moři. Jeden z nejdůležitějších historických areálů v celé Asii - národní park Kjongdžu: chrámy, paláce a hroby dynastie šamanského království Silla. Sokkuramská jeskyně se slavnou sochou Buddhy.


7.-9.den: Čedžu.
Přelet na „korejskou Havaj“ Čedžu - pozoruhodný sopečný ostrov ve Východočínském moři se subtropickým charakterem. Jeskyně Mandžanggul - nejdelší lávový tunel na světě (13 km), vulkanický kráter Sangumburi, sopečný kužel Songsan. Vodopád Čongbang - jeden ze dvou v Asii, padající kolmo do moře. Skanzeny s původními domy a kulturou obyvatel ostrova, pláže s lávovým pískem. Možnost výstupu na sopku Hallasan - nejvyšší horu Koreje (1950 m).


10.-11.den: Čedžu - Pusan.
Odlet zpět na pevninu. Nejvýznamnější přístav a druhé město země - Pusan: chrám Beomeosa, Dongnae - největší termály Asie, Pusanská věž. Tongdosa - nejslavnější buddhistický chrám v Koreji.


12.-13.den: Pusan - Fukuoka.
Přes Korejský průliv lodí
do Japonska. Hlavní centrum ostrova Kjúšú a nejrychleji rostoucí město Japonska - Fukuoka: nábřežní promenáda, vyhlídka z Fukuoka Tower (123 m), centrum města s pověstnými stánky jatai. Po pobřeží do Karacu, proslulého místní specialitou jobuko - sašimi z živých olihní: unikátní „mořský“ Hrad tančícího jeřába, pláž s rozlehlým hájem černých borovic. Lodí na ostrůvek Takašima se svatyní a vyhlídkou na záliv. Návrat do Fukuoky: návštěva jednoho z šesti nejvýznamnějších turnajů sumo v Japonsku.


14.-15.den: Fukuoka - Nagasaki.
Přejezd do Nagasaki, místa druhé exploze atomové bomby, ale i podmanivého města s kosmopolitní atmosférou: mírový park a muzeum A-bomby, největší chrám Východu - katedrála Urakami, památník 26 ukřižovaných křesťanů, Čínská čtvrť, Holandské svahy aj. Lanovkou na vrch Inasa (333 m) nad Nagasaki, nabízející jednu ze tří nejkrásnějších nočních vyhlídek v Japonsku. Možnost výletu lodí na „zakázaný“ ostrůvek Gunkandžimu, bývalý uhelný důl a místo s nejvyšší hustotou obyvatel v historii celé planety, vylidněný v r. 1974 a pro svět zpopularizovaný filmem Skyfall s J. Bondem, který se zde natáčel.


16.den: Unzen.
Celodenní výlet na poloostrov Šimabara a na jednu z nejaktivnějších a nejničivějších japonských sopek - Unzen. Lázně Unzen: procházka v „pekelné oblasti“ s nesčetnými geotermálními jevy, koupel v léčivé kyselé termální vodě. Lanovkou na vyhlídku k vulkánu Unzen, pěší výlet pod krátery, pozorování specificky zbarvených momidži (japonských javorů).


17.-18.den: Nagasaki - Kumamoto, Asosan.
Přejezd do středního Kjúšú. Kumamoto: slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži, mohutný hradní komplex jednoho z nejkrásnějších japonských hradů, jehož marné obléhání uspíšilo konec „posledního samuraje“ Saiga Takamoriho. Do hornatého vnitrozemí na gigantickou sopku Aso: pěší výlet uvnitř největší aktivní kaldery světa s výhledy do jícnu aktivního kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (+).


19.-20.den: Kumamoto - Beppu - Jufuin - Fukuoka.
Napříč Kjúšú na pobřeží Vnitřního moře. Bezkonkurenčně největší lázně Japonska, ne-li světa - Beppu: Pekelná oblast - horká zřídla, koupele, ale i bizarní muzeum sexu. Termální megamarket aneb vše, co jste kdy (ne)chtěli vědět o masové turistice v Japonsku. Jufuin - nedaleká klidnější a příjemnější verze Beppu pod horou Jufu: procházka k jezeru Kinrinko, koupel v termálech na jeho březích. Přejezd zpět na severní pobřeží do Fukuoky.


21.-22.den: Dazaifu, Fukuoka - Praha.
Středověká metropole Kjúšú - Dazaifu: významná šintoistická svatyně Tenmangu, chrám Komjozendži se suchou zenovou zahradou, Národní muzeum Kjúšú aj. Termály Fucukaiči: koupel v radioaktivní vodě. Odlet z Fukuoky domů.Upozornění:
Pro přihlášené po 6.10. nelze zaručit vstupenky na sumo. Nepodaří-li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.Pozn:
Návštěva místa označeného (+) je podmíněna
přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem
rekonstrukce po zemětřesení na Kjúšú na jaře 2016.
Případný alternativní program dle dané situace.Délka tras:
letadlem 23 000 km, vlaky, busy a auty 2000 km, lodí 250 km, pěšky 10x 4-10 km (volitelně)


Počasí:
vzduch 15-22 °C, voda 18-20 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (782): 5.11. - 26.11. 2017


cena v Kč: 89 590,-
V ceně je:
Doprava. Výlet lodí na ostrov Takašima. Vstupenka na Grand Sumo Tournament ve Fukuoce (na balkón
či jiná tzv. western seats). Ubytování a snídaně. Český
průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály
a DPH. Doprava: Letecká doprava do Soulu a z Fukuoky,
přelet na Čedžu a zpět včetně letištních tax a poplatků.
Loď z Pusanu do Fukuoky. Busy, vlaky (včetně jízdy vysokorychlostním expresem šinkansen), minivany, metro,
popř. taxi. Ubytování: tzv. business hotely (cca 2-3*) -
2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 15 800 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně (na asijský způsob).

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.