Vyhledávání zájezdu
Kombinace Santa Elena + mini Galapágy - Ekvádor

Kombinace Santa Elena + mini Galapágy

Ekvádor

Guayaquil – Galapágy – Guayaquil, HotelKombinace Santa Elena + mini Galapágy

Počet termínů:

5 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Quito - transparent 17°C


Informace o hotelu

Po příletu Vás čekají 4 noclehy v Ekvádoru v hotelu Royal Decameron Punta Centinella s programem all inclusive. Další den následuje let z Ekvádoru na Galapágy, kde vás čeká poznávací okruh dle uvedeného programu. 7. den následuje návrat do hotelu Royal Decameron Punta Centinella, kde strávíte zbývající dny pobytu. Při 13denním zájezdu 9 noclehů v Ekvádoru a 2 noclehy na Galapágách.

Ekvádor
Země plná nádherných barev, které vás uchvátí na každém kroku. Ekvádor leží na jihoamerickém kontinentu, je omýván vodami Tichého oceánu a leží přímo na rovníku. Samotný název je odvozen od španělského slova ecuador, což v překladu znamená rovník. Země je bohatá na faunu i flóru, táhnou se zde dvě horská pásma se spoustou vulkánů. Nejvyšší vulkán Chimborazo dosahuje nadmořské výšky 6 310 m. Naleznete zde nádhernou přírodu i množství pamětihodností, včetně památek zapsaných na seznam kulturního dědictví UNESCO. Patří mezi ně národní park Sangay, historické městečko Santa Ana de los Rios de Cuenca a v neposlední řadě Galapágy, které jsou součástí nabízené kombinace.

Galapágy
Množství sopečných ostrůvků, kdy některé jsou obydlené a některé ne, nádherná a neobyčejná fauna, četná lávová skaliska a naprostá ojedinělost. Tím vším se vyznačuje souostroví Galapágy, které je součástí Ekvádoru a leží přibližně 1 000 kilometrů od pevniny. Vzhledem ke své izolovanosti a vzdálenosti od pobřeží se na souostroví vyskytují mnohé endemické druhy fauny, mezi než patří leguáni, lachtani, želvy sloní, kormoráni, tučňáci a mnohé další. V roce 1978 bylo souostroví, čítající celkový počet obyvatel přibližně 31 000, zapsáno do seznamu památek UNESCO.

Royal Decameron Punta Centinella v kombinaci s hotelem Deja Vu

Royal Decameron Punta Centinella
Příjemný hotelový komplex se rozprostírá u nádherné široké písčité pláže, nabízí služby All Inclusive a k dispozici je zde široká škála zábavních programů a aktivit, včetně výletů za poznáním této nádherné země. Máte možnost potápění, surfování, rybaření i šnorchlování ve vlnách Pacifiku, a můžete se vydat i za poznáváním historického města Guayaquil, vzdáleného 2 hodiny jízdy od komplexu nebo do města Santa Elena s jeho archeologickým nalezištěm.

Deja Vu
Menší hotelový komplex se nachází v oblasti Puerto Ayora a těší se velké chvále klientů, kteří se sem díky přátelské atmosféře rádi vracejí. Všechny pokoje jsou vybaveny ledničkou, televizí i klimatizací. Pro milovníky cvičení je k dispozici menší fitness, komplex disponuje venkovním bazénem a možností připojení k Wi-Fi. Resort se nachází v klidné oblasti, městečko s možností zábavy a posezení je však dostupné lehce pěší chůzí.

Program zájezdu

1. den: Praha – Guayaquil – Santa Elena
Odlet do destinace Ekvádor, po příletu následuje transfer do hotelu Royal Decameron Centinella, ubytování s programem All Inclusive.
2. –5. den: Santa Elena
Volný program v hotelu. Možnost využití nabídky fakultativních výletů.
6. den: Guayaquil – Batra – Isla Santa Cruz
Odlet na Galapágy na mezinárodní letiště Baltra, jenž leží v centrální části souostroví. Následuje transfer na samou špičku kanálu Itabaca, odtud přejezd trajektem na ostrov Santa Cruz. Poté přesun do oblasti Puerto Ayora, kde se soustředí ubytovací kapacity. Po cestě budete mít možnost navštívit lávové tunely a rezervaci s želvami obrovskými. Návštěva vědecké stanice Charlese Darwina, britského přírodovědce a zakladatele evoluční biologie. Zde se seznámíte blíže s vývojem souostroví a živočišných druhů zde žijících a zároveň se dostanete do těsné blízkosti želv obrovských. Ubytování, nocleh.
7. den: Isla Santa Cruz
Po snídani výlet na známou pláž Tortuga Bay Beach. Po přibližně 40minutové procházce dojdete na toto jedinečné a kouzelné místo – jednu z nejkrásnějších pláží na celém souostroví, pokrytou bílým pískem a obklopenou zelenými mangrovníky. Budete pokračovat na další pláž Playa Mansa, s ideálními podmínkami ke koupání. Volný program. V odpoledních hodinách následuje plavba jachtou, kdy nejdříve navštívíte La Loberia – malý ostrůvek, známý výskytem lachtanů. Zde budete mít možnost pro koupání či šnorchlování. Dále cesta pokračuje ke „Kanálu lásky“ – úžasnému místu, kde příroda nabízí jedinečné a úchvatné pohledy. Na konci kanálu spatříte žraločí útes. Následuje procházka za mořskými leguány, kteří obývají Playa de los Perros. Poté přesun na malou pláž Playa Estrada, která vytváří ideální podmínky pro kajaking a šnorchlování – především během přílivu. Odjezd zpět do hotelu, nocleh.
8. den: Isla Santa Cruz – Baltra – Guayaquil
Po snídani transfer zpět do Itabaca, odkud následuje trajekt na ostrov Baltra. V přístavu vás čeká odvoz na letiště k odletu zpět na pevninu. Během cesty budete mít možnost navštívit kávové plantáže, které jsou součástí společenského sociálního programu. Zdejší podpora pro ekologické pěstování kávy přispívá k zachování rostlin a půdy. Odlet zpět do Guayaquilu. Transfer do hotelu Royal Decameron Punta Centinella, ubytování s programem all inclusive.
9.–11. den: Santa Elena
Volný program v hotelu. Možnost využití nabídky fakultativních výletů.
12. den: Santa Elena – Praha
Transfer na letiště Guayaquil. Odlet zpět do Prahy.
13. den: Praha
Přílet do Prahy.

V ceně zájezdu je zahrnuto:

  • Letecká doprava Praha – Guayaquil – Praha a Guayaquil – Batra – Guayaquil v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 13denního zájezdu 9 nocí v Ekvádoru při pobytové části s All Inclusive a 2 noclehy na Galapágách během poznávacího okruhu se snídaní), služby česky či slovensky hovořícího delegáta, stravování dle programu a vybraného hotelu, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto:

  • Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu), vstupní turistická karta na Galapágy 20 USD splatná v hotovosti na místě, turistická karta pro národní park na Galapágách 100 USD splatná v hotovosti na místě a fakultativní služby.

Upozornění

  • V termínu 12/2 - 23/2 a 6/3 - 17/3 je odlet na Galapágy o 1 den posunut a odjíždí se 5. den. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob.Změna programu vyhrazena.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.