Vyhledávání zájezdu
Kolumbie - za vulkány, přírodou a histrorií Kolumbie - Kolumbie

Kolumbie - za vulkány, přírodou a histrorií Kolumbie

Kolumbie

, HotelKolumbie - za vulkány, přírodou a histrorií Kolumbie

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: KOLUMBIE - ZA VULKÁNY, PŘÍRODOU A HISTORIÍ KOLUMBIE
Popis
Jedna z nejúžasnějších zemí Jižní Ameriky, turisty (k jejich vlastní škodě) dosud opomíjená. Má vše, co si jen můžete přát - neprostupné deštné pralesy i vyschlé kaktusové planiny, nejvyšší palmy na světě, jezera, vodopády, léčivé termály, tajemné sochy neznámé indiánské předkolumbovské kultury, skvostnou koloniální architekturu i obdivuhodné zlaté bohatství. Ač leží těsně nad rovníkem, je protkána pětitisícovými majestátnými, mnohdy zasněženými vrcholy And. Zdejší karibské pobřeží a pláže patří k nejkrásnějším v celé Americe. A samozřejmě káva - dle každého Kolumbijce ta nejlepší na světě…*Možnost návštěvy údolí Caňo Cristales, dosud dokonale utajeného a donedávna pro turisty nepřístupného přírodního skvostu na úrovni těch největších jihoamerických lákadel jako Iguazú, Santo Angel a podobně. Nenechte si ujít!
Program
PROGRAM ZÁJEZDU 4904: ZA VULKÁNY, PŘÍRODOU A HISTORIÍ KOLUMBIE1.den: Praha - Bogota.
Odlet do Bogoty.


2.-4.den: Zipaquirá, Villa de Leyva, Bogota.
Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita - posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi - Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty. Prohlídka téměř desetimilionové metropole: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.


5.-7.den: Bogota - Pitalito.
Přejezd na jih země údolím největší kolumbijské řeky Magdaleny mezi hradbami Východních a Centrálních Kordiller. Poušť Tatacoa, aridní planina útesů, roklí a sukulentů. Pěší výlet v nejstarším kolumbijském národním parku Cueva de Guacharos, v němž žijí tapíři a opice (chápani dlouhosrstí). Obrovské krasové jeskyně, obývané zvláštními slepými ptáky gvačary.


8.-11.den: Pitalito - San Agustín - Popayán.
San Agustín: slavná archeologická naleziště záhadné předkolumbovské kultury (UNESCO). Údolí soch s 500 velkými kamennými sochami lidí a zvířat. Pro zájemce výlet na koni. N.P. Puracé v Centrálních Kordillerách pod nejvyšší činnou sopkou Kolumbie - Nevado del Huila (5365 m). Se zájemci pokus o výstup na Volcán Puracé (4750 m). Cruce de Pilimbalá: bizarní sirné doly s výjevy a barvami jak ze sci-fi horroru. Koupání v termálech Coconuco. Malebné historické „bílé město“ Popayán.


12.den: Popayán - Cali - Armenia.
Zpět na sever údolím řeky Cauca pod Centrálními a Západními Kordillerami přes třetí centrum Kolumbie (vedle Bogoty a Medellínu) - třímilionové Cali.


13.-15.den: Valle de Cocora - Bogota.
Oblast pěstování kávy pod sopkami N.P. Los Nevados. Armenia: Návštěva tematického N.P. de Café. Kávové plantáže a typická farma finca. Koupání v rozkošných termálech Santa Rosa pod třemi vodopády, až 170 m vysokými: léčivé bahno, masáže. Procházka do přírodní rezervace Acaime s kolumbijskými národními stromy - voskovými palmami, nejvyššími (až 60 m) palmami na světě. Výhledy na kráterovou řadu pěti vulkánů s nejvyšším Nevado del Ruíz (5325 m). Návrat do hlavního města.


16.-17.den: Bogota - Praha.
Odlet domů.

*Volitelný výlet: Kaňon Křišťálové řeky (Caňo Cristales).


Výjimečné místo, nepřístupné jinak než letecky a donedávna z bezpečnostních důvodů pro turisty uzavřené. 40 km řeky v úzkém kaňonu i v širokém údolí rozvětvené do ramen a obklopené džunglí. Zcela unikátní ekosystém, který díky výskytu speciálních vodních řas hraje desítkami barev. Je to jeden ze „sedmi zázraků“ Kolumbie i celé Jižní Ameriky.


1.den: Bogota - Villavicencio.
Přesun na jih do Villavicencia.


2.-4.den: Caňo Cristales.
Odlet do Macareny. Lodí a džípem k ramenům Caňo Cristales. Pěší výlety v divočině, koupání ve vodopádech a v přírodních jezírkách.


5.den: Macarena - Bogota.
Přelet do Villavicencia. Zpět do Bogoty.


Volitelný výlet následuje po 4904 (po návratu do Bogoty je 5.den odlet domů a 6.den návrat domů).

Termíny: 1.9. - 6.9. 2018


Cena: 18 590,- KčV ceně je:
Letecká doprava Villavicencio-Macarena a zpět, bus Bogota-Villavicencio a zpět, ubytování se snídaněmi (2x turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Po dobu pobytu v oblasti Caňo Cristales čluny a terénní auta, permit pro vstup, ubytování (3x 2-lůžkové zajištěné stany pod zastřešeným přístřeškem se zázemím), český i místní průvodce. 1-lůžkový pokoj za příplatek 2400 Kč.
Délka tras:
letadlem 25 000 km, po zemi 3800 km, pěšky 7x 4-16 km (volitelně) - vše pro 4905


Počasí:
vzduch 12-32 °C, od tropického po vysokohorský, voda 27-29 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (4904): 17.8. - 2.9. 2018


cena v Kč: 66 890,-
V ceně je:
Doprava. Permity do N.P. Purace a N.P. Los Nevados. Lanovka na Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Kolumbie včetně tax a poplatků, nájemní (minibusy, taxi) a veřejná (komfortní dálkové autobusy). Ubytování: Turistické hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, v poušti Tatacoa (2x) a v N.P. Cueva de Guacharos (2x) spaní v houpacích sítích (hamakách), popř. v N.P. Cueva de Guacharos v ubytovně N.P. - ve všech uvedených případech hromadně pod střechou a se zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6800 Kč (4x nelze). Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.


Možnost spojení trasy 4903 (Karibské pobřeží) a 4904 (Vulkány, příroda a historie) do zájezdu 4905 s kompletním programem v termínu: 9.8. - 2.9. 2018, cena v Kč: 89 990,-.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.