Vyhledávání zájezdu
Kolumbie - Tajemná země hor, džungle i Karibiku - Kolumbie

Kolumbie - Tajemná země hor, džungle i Karibiku

Kolumbie

, HotelKolumbie - Tajemná země hor, džungle i Karibiku

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Koloniální památky, rozmanité přírodní krásy i relaxace na karibských plážích
Doplňující informace
Kolumbie v současné době vítá turisty s otevřenou náručí a jako jediná ze zemí Jižní Ameriky není dosud zasažena masovou turistikou. Politické změny umožnily zlepšení bezpečnostní situace a Kolumbie je otevřená milovníkům historie a přírody. Tento kus světa nabízí vysoké hory, koloniální památky, krásná písčitá pobřeží a teplé moře. Tyrkysové vody Karibiku lemují bílé písečné pláže. Část země zaujímají vysoká pohoří a vulkanická pásma, část země přechází v úrodné nížiny, tropické lesy, políčka kukuřice a ospalé indiánské vesnice. V deštných pralesech jsou ukryté starobylé indiánské chrámy. Tato přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských a indiánských prvků obdarovala Kolumbii velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím."

"

Jedná se o poznávací zájezd určený pro cestovatele, kteří si zamilovali jihoamerický kontinent, ale cesty do Kolumbie se dosud z bezpečnostních důvodů obávali. Země však již není několik let výspou drogových mafiánů, bezpečnostní situace se zcela změnila, vydejte se proto spolu s námi poznat tuto dosud turisty neoprávněně opomíjenou zemi! Přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských a indiánských prvků dělá z Kolumbie zajímavou cestovatelskou destinaci obdařenou velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. Na své si přijdou zejména milovníci přírody, kteří upřednostňují intenzivní prožitky z pobytu v ní před sterilním komfortem velkých hotelů.
Den 1. - 2.
Letecky do KOLUMBIE. Přílet do Bogoty. Historické centrum města La Candelaria. Pěší prohlídka po La Candelaria. První doušky lahodné kolumbijské kávy. Bohaté Muzeum zlata s"velkou předkolumbovskou sbírkou. Hlavní náměstí Plaza Bolívar, umělecké grafitti, prezidentský palác Nariňo a řada dalších zajímavostí metropole. Výjezd lanovkou na horu Monserrate s nejlepším výhledem na Bogotu. Večerní posezení v"tradičním baru nebo vyhlášené restauraci Andrés Carne de Res.
Den 3.
Další zákoutí Candelarie, obchůdky, kavárny nebo návštěva muzea umění Botero, muzea tradičních krojů či historického domu Simona"Bolívara a dalších. Cesta k jezeru Guatavita, slavnému El Doradu opředenému řadou indiánských legend. Návštěva městečka Guatavita s"nádhernými výhledy a přesun do tradiční vesnice Nemocón."
Den 4.
Návštěva solných dolů v"Nemocón, druhý největší komplex solného bohatství v"Kolumbii. Důl je umístěn 80 metrů pod zemí. Odjezd do města Chiquinquirá, významné náboženské a poutní místo. Obraz La Vírgen de Chiquinquirá vystavený v místní katedrále je opředen řadou legend. Odjezd do vesnice Villa de Leyva (UNESCO). Odpolední toulky malebnými zákoutími, uličkami a náměstíčky.
Den 5.
Pěší túra do přírodní rezervace v nadmořské výšce přes 4"000 m se specifickým ekosystémem párama. Známé rostliny frailejones - klejovka. Pěšky k laguně Iguaque, místu objevujícímu se v řadě významných indiánských legend. Exotická horská krajina. Kdo se projede na koni?"
Den 6.
Výlet po okolí Villa"de"Leyva. Návštěva archeologického naleziště a indiánské astronomické observatoře El Ifniernito, prohlídka krásného kláštera Ecce Homo a Casa Terracota (Dům z keramiky). Modrá jezírka Pozos azules s možností koupání. Astronomická observatoř původních indiánů Patio de las brujas. Přesun do vesničky Ráquira proslavené původní keramikou. Večer klasické kolumbijské barbecue a hra minitejo.
Den 7.
Prohlídka vesnice Ráquira. Příjemné městečko San Gil. Přesun do romantického městečka Barichara (UNESCO). Co si tak dát smažené mravence? Jeden z"nejhlubších kaňonů na světě Chicamocha. Vesnička Jordan na dně kaňonu. Nocleh ve „ztraceném ráji“. Večerní koupání v teplých jezírcích a spaní po indiánsku v houpacích sítích (hamakách).
Den 8.
Cesta z Jordanu do národního parku Chicamocha s výhledem na celý kaňon. Přesun do Bucaramangy a přelet do Cartageny. Večerní procházka po hradbách historického města a výhledy na Karibik.
Den 9.
Dopoledne prohlídka města Cartagena de las Indias (UNESCO) – prý nejkrásnější město Karibiku. Historické centrum a opevnění. Místní tržnice s tradičními rukodělnými výrobky a jídlem. Starobylé úzké uličky a stinná patia. Muzea, galerie. Objevování zákoutí, ochutnávání místních specialit, posezení s pouličními muzikanty. Večer návštěva proslulých barů.
Den 10.
Ranní plavba na ostrovy Islas del Rosario a Barú. Karibská pohoda, možnost pro zájemce návštěvy oceanária s"delfíny. Vychutnávání atmosféry Karibiku, pláže a koupání, šnorchlování, večerní návrat do města.
Den 11.
Odjezd do Santa Marty a rybářské vesničky Taganga. Lodí do NP"Tayrona na pláže Arrecifes nebo Cabo San Juan. Koupání a relaxace pod vysokými palmami. Kdo se vydá pěšky do El Pueblito – opuštěné vesnice místních indiánů? Nocleh v houpacích sítích. Nezapomenutelný západ slunce!"
Den 12.
Dopolední přejezd do Santa Marty, přelet do města Medellín. Večerní výlet do Pueblito Paisa, uměle vybudovaného náměstíčka přibližující původní architekturu regionu s"krásným výhledem na večerní Medellín.
Den 13.
Prohlídka centra města. Lanovkou sloužící jako MHD s"výhledem do chudinských čtvrtí. Hlavní náměstí Plaza Botero, Cerro Nutibara anebo botanická zahrada. Odpoledne do Guatapé, malebného městečka s"typickou architekturou, které bylo útočištěm i Pabla Escobara. Domky s malovanými sócalos, ruční zdobení místních umělců.
Den 14.
Přesun na Piedra del Penol, žulový monolit tyčící se do výšky 220 metrů nad okolní krajinu s"nádherným výhledem na členitou plochu přehrady. Prohlídka repliky městečka El Penol, které bylo přehradou zatopené. Příjezd na kávovou farmu Hacienda Venecia.
Den 15.
Ukázka pěstování kávy. Návštěva přírodních lázní Termales de Santa Rosa de Cabal v nádherné přírodě na úpatí vulkánu. Přejezd do městečka Salento, perly místní kultury a architektury.
Den 16.
Výlet do Údolí řeky Cocora (Valle de Cocora) a pěší výlet do okolních mlžných lesů. Výstup do maximálně 2 800 m. Přírodní rezervace Acaime a pozorování kolibříků v jejich přirozeném prostředí. Návrat do Salenta. Rozloučení se Salentem, nákupy dárků a suvenýrů.
Den 17.
Přelet do Bogoty a následně do Evropy.
Den 18.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.