Vyhledávání zájezdu
Kolumbie - Tajemná země hor, džungle i Karibiku - Kolumbie

Kolumbie - Tajemná země hor, džungle i Karibiku

Kolumbie

, HotelKolumbie - Tajemná země hor, džungle i Karibiku

Počet termínů:

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Koloniální památky, rozmanité přírodní krásy i relaxace na karibských plážích
Doplňující informace
Kolumbie v"současné době vítá turisty s"otevřenou náručí a jako jediná ze zemí Jižní Ameriky není dosud zasažena masovou turistikou. Politické změny umožnily zlepšení politické situace v"zemi a Kolumbie je otevřená milovníkům historie a přírody. Tento kus světa nabízí vysoké hory, koloniální památky, krásná písčitá pobřeží a teplé moře. Tyrkysové vody Karibiku lemují bílé písečné pláže. Část země zaujímají vysoká pohoří a vulkanická pásma, část země přechází v úrodné nížiny, tropické lesy, políčka kukuřice a ospalé indiánské vesnice. V deštných pralesech jsou ukryté starobylé indiánské chrámy. Tato přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských a indiánských prvků obdarovala Kolumbii velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím."

"

Jedná se o poznávací zájezd určený pro cestovatele, kteří si zamilovali jihoamerický kontinent, ale cesty do Kolumbie se dosud z bezpečnostních důvodů obávali. Země však již není několik let výspou drogových mafiánů, bezpečnostní situace se zcela změnila, vydejte se proto spolu s námi poznat tuto dosud turisty neoprávněně opomíjenou zemi! Přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských a indiánských prvků dělá z Kolumbie zajímavou cestovatelskou destinaci obdařenou velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. Na své si přijdou zejména milovníci přírody, kteří upřednostňují intenzivní prožitky z pobytu v ní před sterilním komfortem velkých hotelů.
Den 1. - 2.
Letecky do KOLUMBIE. Přílet do Bogoty. Historické centrum města La Candelaria. Pěší prohlídka po La Candelaria. První doušky lahodné kolumbijské kávy. Bohaté Muzeum zlata s"velkou předkolumbovskou sbírkou. Hlavní náměstí Plaza Bolívar, umělecké grafitti, prezidentský palác Nariňo a řada dalších zajímavostí metropole. Výjezd lanovkou na horu Monserrate s nejlepším výhledem na Bogotu. Večerní posezení v"tradičním baru.
Den 3.
Dopoledne návštěva centrální tržnice Paloquemao, ochutnávka exotického ovoce. Cesta k jezeru Guatavita, slavnému El Doradu opředenému řadou indiánských legend. Návštěva městečka Guatavita s"nádhernými výhledy a přesun do tradičního městečka Zipaquira."
Den 4.
Návštěva solných dolů v"Nemocón, druhý největší komplex solného bohatství v"Kolumbii. Důl je umístěn 80 metrů pod zemí. Odjezd do města Chiquinquirá, významné náboženské a poutní místo. Obraz La Vírgen de Chiquinquirá vystavený v místní katedrále je opředen řadou legend. Odjezd do vesničky Ráquira proslavené původní keramikou. Večer klasické kolumbijské barbecue a hra minitejo.
Den 5.
Cestou z Ráquiry do Villa de Leyva (UNESCO) návštěva astronomické observatoře původních indiánů Patio de las Brujas, archeologického naleziště a indiánské astronomické observatoře El Ifniernito, prohlídka krásného kláštera Ecce Homo a Casa Terracota (Dům z keramiky). Modrá jezírka Pozos Azules s možností koupání." Přijezd do Villa de Leyva. Večerní toulky malebnými zákoutími, uličkami a náměstíčky."
Den 6.
Pěší túra do přírodní rezervace v nadmořské výšce přes 4"000 m se specifickým ekosystémem párama. Známé rostliny frailejones - klejovka. Pěšky k laguně Iguaque, místu objevujícímu se v řadě významných indiánských legend. Exotická horská krajina.
Den 7.
Přesun k"přírodním jezírkům Las Gachas, přezdívaným Caño Cristales de Santander. Večerní příjezd do romantického městečka Barichara (UNESCO). Ochutnáte smažené mravence či jinou místní lahůdku?
Den 8.
Cesta z Barichary do NP Chicamocha s výhledem na celý kaňon. Přesun do Bucaramangy a přelet do Cartageny. Večerní procházka po hradbách historického města a výhledy na Karibik.
Den 9.
Ranní plavba na ostrovy Islas del Rosario a Barú. Karibská pohoda, možnost pro zájemce návštěvy oceanária s"delfíny. Vychutnávání atmosféry Karibiku, pláže a koupání, šnorchlování. Odpolední návrat do města. Večerní prohlídka města Cartagena de las Indias (UNESCO) – prý nejkrásnější město Karibiku. Historické centrum a opevnění. Starobylé úzké uličky a stinná patia. Objevování zákoutí, ochutnávání místních specialit, posezení s pouličními muzikanty. Večer návštěva proslulých barů.
Den 10.
Odjezd do Santa Marty a rybářské vesničky Taganga. Lodí do NP Tayrona na pláže Arrecifes nebo Cabo San Juan. Koupání a relaxace pod vysokými palmami. Nocleh v houpacích sítích. Nezapomenutelný západ slunce!
Den 11.
Probuzení na pláži. Pěší výlet do El Pueblito – opuštěné vesnice místních indiánů. Odpolední odpočinek u moře nebo objevování zákoutí národního parku Tayrona, kde při troše štěstí spatříme i místní indiány. Další noc v"houpacích sítích."
Den 12.
Dopolední přejezd do Santa Marty, přelet do Rionegro. Přesun do Guatape, malebného městečka s typickou architekturou, které bylo útočištěm i Pabla Escobara. Domky s malovanými sócalos, ruční zdobení místních umělců.
Den 13.
Piedra del Penol, žulový monolit tyčící se do výšky 220 metrů nad okolní krajinu s nádherným výhledem na členitou plochu přehrady. Prohlídka repliky městečka El Penol, které bylo přehradou zatopené. Příjezd do města Medellín, prohlídka centra. Náměstí Plaza Botero. Večerní procházka po městě a posezeni s tradičním jídlem. Kdo si dá místní fazole?
Den 14.
Výstup Cerro Nutibara a Pueblito Paisa - uměle vybudovaného náměstíčka přibližující původní architekturu regionu. Výjezd lanovkou sloužící jako MHD s výhledem do chudinských čtvrtí. Příjezd na kávovou farmu Hacienda Venecia.
Den 15.
Ukázka pěstování kávy. Návštěva přírodních lázní Termales de Santa Rosa de Cabal v nádherné přírodě na úpatí vulkánu. Přejezd do městečka Salento, perly místní kultury a architektury.
Den 16.
Výlet do Údolí řeky Cocora (Valle de Cocora) a pěší výlet do okolních mlžných lesů. Výstup do maximálně 2 800 m. Přírodní rezervace Acaime a pozorování kolibříků v jejich přirozeném prostředí. Návrat do Salenta. Rozloučení se Salentem, nákupy dárků a suvenýrů.
Den 17.
Přelet do Bogoty a následně do Evropy.
Den 18.
Letecký návrat domů.
Den 18.
Přesun do Villavicencio a následně do vesnice La Macarena. Dáte si tradiční maso "carne a la llanera"?
Den 19.
Návštěva první části Národního parku Sierra de la Macarena, sektor Caňo Cristalitos nebo Caňo Piedra, podle aktuálního povolení od správy národního parku. Večer návrat do vesnice, poslech tradiční místní hudby a ukázka tance Joropo.
Den 20.
Přesun po řece, terénním vozem i pěšky za "nejkrásnější řekou planety" Caňo Cristales. Užijte si jezer a vodopádů. Pokud správa parku dovolí, bude možné se i vykoupat.
Den 21.
Podle možností letecké přepravy další návštěva zajímavostí v okolí La Macarena (vodopády, jeskynní malby,...) a následně přesun do Villavicencio, dle leteckého spojení, případně do Bogoty."V případě přespání v Bogotě návštěva archeologického parku Piedras del Tunjo s nástěnnými malbami. Následně přesun na letiště a odlet domů.
Den 22.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.