Vyhledávání zájezdu
Kolumbie - pestrobarevná příroda a koloniální architektura - Kolumbie - Cartagena de Indias

Kolumbie - pestrobarevná příroda a koloniální architektura

Kolumbie » Cartagena de Indias

, Hotel starstarstarKolumbie - pestrobarevná příroda a koloniální architektura

Počet termínů:

76 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť

Počasí:Popis zájezdu
Poznávací zájezd, 12 dní, 3*/4* hotely, snídaně, včetně všech vstupů

PRIVÁTNÍ PROGRAM s vlastním průvodcem CK – žádné velké skupiny!

Cenu garantujeme při min. počtu 2 osob.

Program lze upravit podle individuálních požadavků klienta. Prosím kontaktujte naši CK.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny!

TRASA: Bogota / NP La Macarena / Caňo Cristales / Cartagena de Indias / ostrov Mucura / Cartagena de Indias / Bogota

Vydejte se s námi do daleké Kolumbie a vychutnejte si dobrodružství, jež tato exotická země nabízí. Při cestě napříč touto rozmanitou zemí se můžete těšit na hlavní město Bogotu, jehož historické centrum nabízí návštěvníkům nespočet kostelů, katedrál, náměstí, muzeí, ale i velmi dobře zachovalé koloniální domy. Z Bogoty se vydáte do národního parku La Macarena, kde Vás kromě krásné přírody okouzlí unikátní pestrobarevná řeka Caňo Cristales, která díky květům z řas hýří všemi barvami. V Cartageně se vydáte po stopách koloniálních památek, díky nimž je město zapsané na seznamu památek UNESCO a nenecháte si ujít ani kouzelné panoramatické výhledy na město a karibské ostrovy. Na závěr cesty si užijete relaxaci na bělostných plážích ostrova Mucura v Karibiku.

Bogota
Hlavní město Kolumbie je kosmopolitním centrem země, kde se prolínají architektonické skvosty z koloniálního období s moderním stylem místních obyvatel. Bogota těm kdo ji navštíví, nabídne nespočet muzeí, domy v republikánském stylu, katedrály, ale i nákupní centra nebo vynikající kuchyni.

Caňo Cristales
Řeka sedmi barev nebo také duhová řeka, tak se přezdívá Caňo Cristales. Řeka protékající národním parkem La Macarena je unikátní díky řasám, jež každý rok od června do prosince kvetou a dodávají tak řece unikátní červenou a růžovou barvu. Spolu s kombinací zlatavého písečného dna, smaragdových mechů rostoucí podél břehů a tmavých kamenů vystupující z říčního koryta řeka hýří všemi barvami. Kromě fascinujících vodopádů a peřejí si návštěvníci mohou vychutnat i panenskou přírodu a skalní útvary, jejichž stáří se odhaduje až na miliardu let.

Cartagena
Přímořské město na severu Kolumbie dostalo svůj název podle města Cartagena ve Španělsku. A po španělských kolonizátorech městu nezůstalo pouze jméno. Dodnes je Cartagena místem s nespočtem velmi dobře zachovalých koloniálních domů lemující úzké uličky. Návštěvníci zde mohou obdivovat rozlehlá náměstí nebo majestátní katedrály. Cartagena se mimo to může pochlubit největší pevností postavenou Španěly, ale i masivní ochrannou zdí, jenž město chránila před piráty.

Popis dopravy:

Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.
Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !
■ Reference klientů CK

■ Garance CK

■ Tým CK se zkušenostmi více než 15 let
Popis ubytování
Bogota: Parque 97 Suites 3* | La Macarena: Punto Verde 3* | Cartagena: Cartagena Plaza 3* | Mucura: Punta Faro hotel 3* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet do Kolumbie.

2. den - Bogota: Přílet do Bogoty, kde se na letišti sekáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Zbytek dne individuální volno na Vaše vlastní aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel.

3. den - Bogota: Po snídani prohlídka města Bogoty. Navštívíte historické centrum města, projdete se křivolatými uličkami, které jsou lemované domy v republikánském stylu Art Deco, ale i s prvky řecké architektury. Prohlédnete si budovu divadla Colon, palác San Carlos, sídlo prezidenta republiky House of Nariňo, náměstí Bolivar, katedrálu a palác Lievano. Ve čtvrti, kde sídlí Národní banka, navštívíte Muzeum umění, kde budete moci obdivovat díla z období dávné renesance, stejně jako mladšího avantgardu. Možnost navštívit také muzeum umění Botero, jenž vybízí k prohlídce jedné z nejdůležitějších mezinárodních uměleckých sbírek. Následuje prohlídka muzea zlata, kde budete moci obdivovat kousky z před-kolumbovského období. Fakultativně: možnost půldenního výletu do solné katedrály Zipaquirá, nacházející se ve stejnojmenném městečku nedaleko Bogoty (2.000,-/osoba). Návrat do hotelu, nocleh.Hotel, snídaně.

4. den - Bogota / NP La Macarena: Snídaně. Privátní transfer na letiště a místní přelet k národnímu parku La Macarena. Po příletu privátní transfer do hotelu, ubytování. Ještě tento den se po výborném obědě vydáte se španělsky hovořícím průvodcem do srdce NP La Macarena, můžete se těšit na 20ti minutovou plavbu lodí po řece Guayabero, při které si budete moci vychutnat jedinečnou atmosféru místní flory a fauny a poté ekologickou procházku po "Cristalitos". Návrat do hotelu, večeře. Nocleh. Hotel, snídaně, oběd, večeře.

5. den - La Macarena / Caňo Cristales / La Macarena: Snídaně. Dnes se stejně jako předešlý den se vydáte do národního parku La Macarena, jenž byl turistům zpřístupněn teprve nedávno. V národním parku půjdete po jedné z dalších stezek podél duhové řeky Caňo Cristales. Okouzlí Vás kontrast červených a růžových odstínů řeky, smaragdově zeleného mechu, zlatavého písku a tmavých skal, přírodních mostů a vodopádů. Oběd formou balíčku - zabalený v banánovém listu. Návrat zpět do hotelu, večeře s folklórní šou, nocleh. (Caňo Cristales je otevřeno pouze od června do listopadu).Hotel, plná penze.

6. den - La Macarena / Caňo Cristales / Cartagena: Brzká snídaně. Dnešní den se opět vypravíte do národního parku k řece Caňo Cristales, čeká vás jízda lodí i džípem a také procházka po místní přírodě. Oběd opět zabalený v banánovém listu. Návrat zpět, transfer na letiště k Vašemu letu do Bogoty, odkud se místním nočním přeletem dostanete do města Cartagena. Po příletu se setkáte se zástupcem CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Nocleh.Hotel, snídaně, oběd.

7. den - Cartagena: Po snídani máte volno na relaxaci. Odpoledne vás čeká skupinová prohlídka města Cartagena. Prohlídka začíná a končí u hotelu Las Américas, transfer z/do hotelu není v ceně. Město, jehož historické centrum je zapsané na seznam památek UNESCO dosud neztratilo nic z lesku z dob, kdy patřilo mezi španělské kolonie. Budete okouzleni jedinečnou koloniální architekturou, nespočtem kostelů, klášterů a domy s typickými převislými balkony. Podíváte se do těch nejznámějších čtvrtí, jakými jsou Bocagrande, Castillogrande a Manga. Navštívíte největší pevnost, jakou kdy Španělé postavili, Castillo de San Felipe, odkud se Vám naskytne jedinečný výhled na město. Na závěr se můžete těšit také prohlídku koloniálního kláštera na hoře Cerro de la Popa, jenž je také nejvyšším bodem ve městě. Právě odsud je nejkrásnější výhled nejen na město, ale i na Karibské moře a nedaleké ostrovy. Návrat do hotelu Las Américas, vlastní transfer do hotelu, nocleh.Hotel, snídaně.

8. den - Cartagena / ostrov Mucura: Po snídani transfer do přístavu odkud se vydáte na dvouhodinovou plavbu na ostrov Mucura. Po příjezdu transfer do hotelu Punta Faro, ubytování. Zbytek dne individuální volno na Vaše vlastní aktivity u moře. Nocleh.Hotel, polopenze.

9. den - ostrov Mucura: Po snídani v hotelu celý den individuální volno na Vaše vlastní aktivity u moře. Nocleh v hotelu.Hotel, plná penze.

10. den - ostrov Mucura / Cartagena: Snídaně v hotelu. Poté transfer k přístavu a odjezd zpět na pevninu. Transfer do hotelu, nocleh.Snídaně.

11. den - Cartagena / Bogota: Po snídani transfer na letiště, místní přelet do Bogoty k Vašemu letu domů.

12. den: Přílet.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.