Vyhledávání zájezdu
Kolumbie - Karibské pobřeží Kolumbie - Kolumbie

Kolumbie - Karibské pobřeží Kolumbie

Kolumbie

, HotelKolumbie - Karibské pobřeží Kolumbie

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Jedna z nejúžasnějších zemí Jižní Ameriky, turisty (k jejich vlastní škodě) dosud opomíjená. Má vše, co si jen můžete přát - neprostupné deštné pralesy i vyschlé kaktusové planiny, nejvyšší palmy na světě, jezera, vodopády, léčivé termály, tajemné sochy neznámé indiánské předkolumbovské kultury, skvostnou koloniální architekturu i obdivuhodné zlaté bohatství. Ač leží těsně nad rovníkem, je protkána pětitisícovými majestátnými, mnohdy zasněženými vrcholy And. Zdejší karibské pobřeží a pláže patří k nejkrásnějším v celé Americe. A samozřejmě káva - dle každého Kolumbijce ta nejlepší na světě…*Možnost návštěvy údolí Caňo Cristales, dosud dokonale utajeného a donedávna pro turisty nepřístupného přírodního skvostu na úrovni těch největších jihoamerických lákadel jako Iguazú, Santo Angel a podobně. Nenechte si ujít!
Program
PROGRAM ZÁJEZDU 4903: KARIBSKÉ POBŘEŽÍ KOLUMBIE1.-3.den: Praha - Bogota - Santa Marta.
Odlet do metropole Kolumbie. Přelet na pobřeží do Santa Marty, nejstaršího trvale osídleného města Jižní Ameriky a města, v němž žil a zemřel Simón Bolívar. Taganga - pohoda na plážích v rybářské vesničce s jídelnami a bary. Lodí do N.P. Tayrona.


4.-5.den: N.P. Tayrona, Taganga.
Národní park Tayrona na pobřeží Karibského moře pod masivem Sierra Nevada de Santa Marta s nejvyšší horou Kolumbie (5775 m), pojmenované tak jako celá země po Kryštofu Kolumbovi. Pěší výlety v kraji plném zátok, lagun, skrytých písečných pláží, korálových útesů, deštné tropické vegetace i sušší kaktusové mesety. Koupání, šnorchlování i možnost pěšího výletu k ruinám Chairamy, města původních indiánských obyvatel Tayronů.


6.den: Santa Maria - Cartagena.
Přejezd po pobřeží na západ do nejkrásnějšího města celého jihoamerického karibského pobřeží - Cartageny (UNESCO). Historické centrum obehnané hradbami, pevnost San Felipe, inkviziční palác, katedrála, španělský koloniální přístav, obchůdky s ručně vyráběným zbožím. Bouřlivý noční život s typickými „rumba en chiva“ - autobusy s hudebníky.


7.-9.den: Cartagena - Isla Grande, *Islas del Rosario - Bogota.
Dva dny na karibských plážích nedaleko Cartageny. Lodí na Isla Grande (Velký ostrov): pláže s jemným pískem, ideální místo pro koupání i šnorchlování s korálovými útesy přímo v dosahu pláže. *Volitelně možnost výletu do N.P. Isla de Rosario: 27 korálových ostrůvků s barvou vody od tyrkysové po nachovou. Koupání, šnorchlování či potápění, pozorování delfínů i žraloků, mořské akvárium. Přelet od pobřeží zpět do hlavního města.


10.-11.den: Zipaquirá, Villa de Leyva.
Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita - posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi - Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty


12.den: Bogota.
Prohlídka téměř desetimilionové metropole: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.


13.-14.den: Bogota. - Praha.
Odlet domů.


*Volitelný výlet: Kaňon Křišťálové řeky (Caňo Cristales).


Výjimečné místo, nepřístupné jinak než letecky a donedávna z bezpečnostních důvodů pro turisty uzavřené. 40 km řeky v úzkém kaňonu i v širokém údolí rozvětvené do ramen a obklopené džunglí. Zcela unikátní ekosystém, který díky výskytu speciálních vodních řas hraje desítkami barev. Je to jeden ze „sedmi zázraků“ Kolumbie i celé Jižní Ameriky.


1.den: Bogota - Villavicencio.
Přesun na jih do Villavicencia.


2.-4.den: Caňo Cristales.
Odlet do Macareny. Lodí a džípem k ramenům Caňo Cristales. Pěší výlety v divočině, koupání ve vodopádech a v přírodních jezírkách.


5.den: Macarena - Bogota.
Přelet do Villavicencia. Zpět do Bogoty.


Volitelný výlet předchází zájezdu 4903 (1.den je odlet z Evropy, program je 2.-5.den, pak spojení se skupinou)
Termíny: 5.8. - 9.8. 2018


Cena: 18 590,- KčV ceně je:
Letecká doprava Villavicencio-Macarena a zpět, bus Bogota-Villavicencio a zpět, ubytování se snídaněmi (2x turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Po dobu pobytu v oblasti Caňo Cristales čluny a terénní auta, permit pro vstup, ubytování (3x 2-lůžkové zajištěné stany pod zastřešeným přístřeškem se zázemím), český i místní průvodce. 1-lůžkový pokoj za příplatek 2400 Kč.

Délka tras:
letadlem 25 000 km, po zemi 3800 km, pěšky 7x 4-16 km (volitelně) - vše pro 4905


Počasí:
vzduch 12-32 °C, od tropického po vysokohorský, voda 27-29 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (4903): 9.8. - 22.8. 2018


cena v Kč: 69 990,-
V ceně je:
Doprava. Výlet do N.P. Tayrona (loď a permit do N.P.). Výlet na ostrov Isla Grande (loď a doprava po ostrově). Lanovka na Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Kolumbie a přelety Bogota-Santa Marta, Cartagena-Bogota včetně tax a poplatků, nájemní (minibusy, taxi) a veřejná (komfortní dálkové autobusy). Ubytování: Turistické hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, v N.P. Tayrona (3x) spaní v houpacích sítích (hamakách) a na Isla Grande v Eko hotelu na palandách - ve všech uvedených případech hromadně pod střechou a se zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3700 Kč (6x nelze). Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.Možnost spojení trasy 4903 (Karibské pobřeží) a 4904 (Vulkány, příroda a historie) do zájezdu 4905 s kompletním programem v termínu: 9.8. - 2.9. 2018, cena v Kč: 89 990,-.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.