Vyhledávání zájezdu
Klasická Antarktida - Antarktida

Klasická Antarktida

Antarktida

, LoďKlasická Antarktida

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Klasická 10 denní plavba na Antarktidu na kvalitní lodi Ushuaia Vám ukáže vše podstatné z bílého kontinentu. Čeká Vás mnoho zážitků spojených s pozorováním neuvěřitelně působivé přírody a zvířat na kontinentu Antarktidy a Jižních Shetlandských ostrovů. Budete mít často příležitost ke dvěma vyloděním za den, díky množství člunů "zodiac" pro vylodění na pevninu. Plavba začíná i končí v přístavu nejjižnějšího města světa Ushuaia v Argentině.
Ubytování
na lodi
Poloha
Antarktida (odjezdy z Argentiny)
Další informace
Tato plavba je nabízena ve verzi 10 denního pobytu na lodi (PROSINEC - BŘEZEN). Typ plavby a přesná cena jsou závislé na konkrétním datumu plavby, které Vám rádi upřesníme.

Možnost prodloužení zájezdu o pobyt v Argentině.
Stravování
plná penze
Doprava
letecky-není v ceně, poté plavba na lodi
Program
1. den
Ushuaia
Připravte se nalodit během odpoledne a setkat se s přátelskou posádkou této výpravy. Poté co se usadíte ve svých kabinách vyrazíme podél známého Beaglova kanálu a scénického MacKinlay průplavu.

2. - 3. den
Drakeova pasáž
Během plavby Vám průvodci na palubě dají instruktáž o velkém množství okolních mořských ptáků, jako jsou např. druhy Albatrosů. Na této lodi máte také přístup na kapitánský můstek a můžete se naučit něco o navigaci, pozorovat velryby a užívat si výhledu. Taktéž bude v nabídce bohatý program přednášek.
První zahlédnutí ledových ker a vrcholky zasněžených hor nás upozorní na Jižní Shetlandské ostrovy a blížící se Drakeovu pasáž. Naši průvodci Vás doprovodí k prvnímu vylodění, k prvnímu setkání s tuleni a tučňáky v den 3.

4. - 7. den
Prozkoumejte pevninu Antarktidy a Jižní Shetlandské ostrovy
Budeme proplouvat úzkou pasáží poblíž zatopené oblasti ostrovu Deception, kde budete mít šanci se koupat v horkých pramenech mělké zátoky Pendulum. Ostrov King George, největší z Jižních Shetlandů, nabízí bohaté zvířecí safari jako jsou velké kolonie hnízdících tučňáků Adélie a Chinstrap, rackové Kelp, modroocí kormoráni, antarktičtí rackové a obří bouřňáci.
Pokud počasí dovolí budeme proplouvat jednou z nejhezčích vodních cest světa (v závislosti na ledových krách) zahrnujících "Gerlach Strait", Neumayerův kanál a Lemairův kanál. Dále budeme míjet úžasné skalní útvary a krásné ledovce. Plánujeme uskutečnit nejméně 2 vylodění denně. Plánované vylodění zahrnuje Paradaise Bay (zátoku Ráj), velmi trefně pojmenovanou. Pokud podmínky dovolí budou zahrnuta také řádná vylodění na pevninu.

8. - 9. den
Na cestě přes Drakeovu pasáž
Opouštíme Antarktidu a směřujeme severně přes Drakeovu pasáž. Jste zvaní na poslední lekce o místní divoké přírodě a naši odborníci Vám budou dělat společnost při pozorování velryb a dalších zvířecích druhů. Budete mít příležitost relaxovat po úžasném dobrodružství posledních dnů.

10. den
Ushuaia
Brzy ráno připlouváme zpět do přístavu Ushuaia a vyloďujete se po snídani.
Cena zahrnuje
- 10 denní plavbu na Antarktidu lodí Ushuaia dle programu
- plnou penzi po dobu plavby, exkurze dle programu a anglicky hovořícího průvodce
- transfer na loď
- exkurze na pevninu Antarktidy a Jižních Shetlendů dle programu
- zvolenou kabinu
- přednášky po dobu plavby.

Tato plavba je nabízena ve verzi 10 denního pobytu na lodi. Typ plavby a přesná cena jsou závislé na konkrétním datumu plavby, které Vám rádi upřesníme.
Cena nezahrnuje
Osobní útratu, osobní pojištění, případný palivový poplatek, mezinárodní letenky (zpáteční letenka ČR - Buenos Aires od 27000 Kč)

Za příplatek

Mezinárodní letenku z ČR do Argentiny, do místa začátku zájezdu, cena za komplet letenky od 33.000 Kč

Prodloužení zájezdu o pobyt v Argentině

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.