Vyhledávání zájezdu
KAZACHSTÁN - KYRGYZSTÁN - UZBEKISTÁN - Kyrgyzstán

KAZACHSTÁN - KYRGYZSTÁN - UZBEKISTÁN

Kyrgyzstán

, HotelKAZACHSTÁN - KYRGYZSTÁN - UZBEKISTÁN

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Kyrgyzstán - Uzbekistán - Historie Hedvábné stezky
Popis
Oblíbená kombinace zemí Střední Asie - divoká horská příroda i unikátní památky
Doplňující informace
Kdysi bohaté středoasijské říše ležící na Hedvábné stezce a spojující západ s"východem." Poznejte přírodní krásy i tradiční obyčeje. Zasněžené vrcholky hor Ťan Šanu, rudě zbarvené pískovcové kaňony. Termální prameny i jurty místních pastevců. Velkolepé památky"Samarkandu a Buchary z"dob Tamerlánovy říše. Sídla vládců i pestré mozaiky na stěnách mešit. Pomalu mizející Aralské jezero. Z obou zemí vám chceme ukázat maximum.""

"

Oblíbená kombinace zemí Střední Asie. V Kyrgyzstánu se hlavní důraz klade na přírodní krásy a poznání života a tradic místních obyvatel. Kyrgyzstánu vládnou horské masívy, nedozírné pláně a jedno z největších horských jezer světa Issyk-kul. Navštívíme i Světové hry kočovníků u jezera Issyk-Kul. Během poznávacího okruhu v Uzbekistánu je hlavním cílem navštívit jedinečné památky hlavních křižovatek Hedvábné stezky. Uzbekistán – země s překrásnými barevnými stavbami patřícími nádherným a bohatým městům – nabídne k poznání desítky mešit a medres, fascinující mauzolea, ale i útulné lázně, hammamy a nekonečnou poušť Kyzylkum. Garantujeme vysoce odborné výklady. Možnost zkrácení jen na Uzbekistán.
Den 1. - 2.
Letecky do Biškeku – hlavního města KYRGYZSTÁNU. Přílet ráno do"Biškeku (dříve Frunze). Náměstí Ala-To se sochou Svobody a historickým muzeem. Památník Mansovi, kyrgyzskému národnímu hrdinovi"před Filharmonií. Mešita a dřevěný pravoslavný kostel. Obrovský bazar Osh s labyrintem uliček a všemožným zbožím. Galerie soch pod širým nebem v Dubovém parku. Nocleh v Biškeku.
Den 3.
Přejezd k jezeru Issyk-Kul (1 607 m), druhému největšímu vysokohorskému jezeru na světě (po Titicaca). Pozůstatky kdysi rozsáhlého města Balasagun na Hedvábné stezce s vysokým minaretem Burana a unikátními náhrobními kameny balbaly z 6.-10. století. Podél severního břehu jezera Issyk Kul, jehož vody byly v minulosti využívány Sověty ke zkouškám torpéd a navigačních systémů. Místní jej přejmenovali na „horké jezero“, protože navzdory umístění mezi ledovými štíty díky slané vodě nikdy nezamrzá. V letovisku Čolpon Ata vyzkoušíme, zda je voda opravdu teplá, a navštívíme i muzeum petroglyfů (2000 let př.n.l.) pod širým nebem. Nocleh v regionu"Issyk-Kul.
Den 4.
Fakultativně ranní výletní plavba lodí po jezeře. Zastávka na dostihovém stadionu v"Cholpon Ata, kde probíhaly Světové hry kočovníků. Vykoupeme se i v"termálech Keremet-suu? Městečko Karakol na východním cípu jezera s mešitou v čínském stylu a dřevěným pravoslavným kostelem. Památník a muzeum ruského cestovatele Przevalského."Nocleh v Karakolu.
Den 5.
Přesun z Karakolu terénním autem do soutěsky Altyn-Arašan (Zlatých lázní). Oblast horkých i studených pramenů. Pěší výlet alpskými loukami s nádherným výhledem na zasněžený vrchol Palatka (4260 m). Možnost jízdy na koni. Žije zde i dvě desítky sněžných levhartů a medvědů. Odpočinek v"termálech? Návrat zpět do Karakolu."Nocleh v Karakolu.
Den 6.
Kaňon Jety-Oguz s jedinečnou formací červených pískovcových útesů vyprávějících legendu o Sedmi býcích a Zlomeném srdci. Vodopády, rozkvetlé louky a borovicové háje. Nachází se zde prý pramen zázračné léčivé vody. Dopřejete si tradiční masáž? Pro zájemce výlet na koni k"vodopádu. Nocleh v tradiční jurtě po více osobách.
Den 7.
Podél jižního pobřeží jezera Issyk-Kul do vesničky Bokombayevo. Po cestě zastávka v Kaňonu"Skazka (Pohádka) s úchvatnými červenými hliněnými a pískovcovými útvary. Fakultativně návštěva dílny na výrobu plstěných koberců nebo rodiny sokolníků - sokolnictví je stará kyrgyzská tradice a dobří sokolníci vždy byli váženými členy společnosti. Nocleh u místní rodiny v Bokombayevo.
Den 8.
Přejezd do vesnice Kyzyl Tuu. Návštěva dílny na výrobu jurt. Městečko uprostřed hor Kochkor. Svérázné kyrgyzské hřbitovy s kovovými plůtky. Přesun k vysokohorskému jezeru Son Kol (3 016 m) obklopeného stády koní. Nocleh v tradičním obydlí nomádů, jurtě.
Den 9.
Ranní romantika horských pastvin v okolí jezera Son Kol. Hry pastevců na koních, tzv. kozlobraní. Sjezd z hor a přejezd zpět do Biškeku.
Den 10.
Přelet do UZBEKISTÁNU. Hlavní město Taškent, význačná"křižovatka"karavanních cest. Prohlídka Taškentu. Široké bulváry z dob sovětské éry ostře kontrastují s"historickými památkami. Muslimské centrum Khast Imom s páteční mešitou Hazroti Imom a velkolepou Barak Khánovou medresou. Medresa Kulkedash ze 16. století, využívaná v"době Sovětů jako nákupní dům. Rušný Bazaar Chorsu ukrytý pod modrou kopulí. Moderní části města dominuje Tamerlánovo náměstí. Státní opera a balet. Televizní věž. Památník obětem zemětřesení v"roce 1966."Nocleh v Taškentu.
Den 11.
Přejezd rychlovlakem do Samarkandu (Kamenného města). Jedno z"nejdůležitějších center Hedvábné stezky a ve 14. století centrum rozsáhlé Tamerlánovy říše (UNESCO). Již ve 4. století před Kristem Alexandr Veliký ocenil krásu původní „Maracandy“. Unikátní architektonický komplex na náměstí Registan s medresami Ugulbek, Šer-Dor a Tillya-Kori. Mohutná brána, minarety. Velkolepé mauzoleum Guri Amir s"tradiční tyrkysovou kopulí." Mešita Bibi-Khanym s"bohatě vykládaným portálem. Původní tržiště Siab Bazaar."Nocleh v Samarkandu.
Den 12.
Dokončení prohlídky Samarkandu. Jedinečné mausoleum Shah-i-Yinda (Hrob živého krále) s překrásnou výzdobou. Hrobka proroka Daniela. Muzeum Afrosiyab. Ulugbekova observatoř založená Tamerlánovým vnukem. Nocleh v Samarkandu.
Den 13.
Návštěva "Šachrizabzu, rodiště Tamerlána (UNESCO). Návštěva zříceniny Paláce Ak-Saray (Bílý palác). Komplex Dorus Tilavat a páteční mešita Kok Gumbaz s „Meditačním domem“. Dorus Saidat (Sídlo moci a síly) s"mauzoleem nejoblíbenějšího Tamerlánova syna. Přesun do Buchary,"města jako z"Pohádek tisíce a jedné noci. Výprava karavan nikdy nevynechala tuto zastávku na Hedvábné stezce."Nocleh v Buchaře.
Den 14.
Celodenní prohlídka Buchary. Křivolaké uličky starého města. Architektonický skvost z 10. století - mauzoleum Ismaila Samani, zakladatele samanidské dynastie. Kupolovité mauzoleum Chashmai Ayub z"12. století. Chor Minor se čtyřmi minarety. Jak se peče místní chléb „lepjoška“? Ark – pevnost vládců z 5. století, nejstarší stavba města. Architektonický komplex Poi"Kaljan s"mešitou, minaretem a medresa Miri Arab. Centrum vzdělanosti Ulugbek. Mešity Bolo Hauz a Magoki-Attori. Tři z"pěti původních obchodních domů. Starodávný trh s"hedvábím. Návštěva židovského hřbitova a synagogy. Možnost návštěvy folklórního vystoupení nebo místních lázní - hammamu."Nocleh v Buchaře.
Den 15.
Celodenní přejezd napříč pouští Kyzylkum do Chivy, města ležícího u hranic s Turkmenistánem na okraji pouště Karakum. Most nad řekou Amudarja. Nocleh v"Chiva.
Den 16.
Prohlídka Chivy. Návštěva starého města Ichan-Qala (UNESCO) obehnaného hliněným opevněním s"původními branami. Uvnitř s mešitami, medresami, minarety a mauzolei. Jedna z"největších medres města Mohamed Amin Khana. „Krátký minaret“ Kalta-Minor s"bohatě vykládanou mozaikou. Stará pevnost Kunya Ark sloužila jako sídlo vládců. Palác Tash Hovli s"harémem. Tradiční „hostinec“ karavanseraj z"19. století. Brána Palvan-Dervaza. Uličky s"trhovci, řezbáři, barvírnou hedvábí."Nocleh v"Chiva.
Den 17.
Přejezd do Nukusu. Cestou zastávka u unikátních hliněných pevností v" poušti Kyzylkum, Toprak Kala a Ajaz Kala. Návštěva starodávného pohřebiště"Mizdachán. Nocleh v Nukusu.
Den 18.
Cesta do Mujnaku, bývalého rybářského přístavu u vysychajícího Aralského jezera. Prohlídka" bývalého pobřeží jezera a hřbitov rybářských lodí na bývalém dnu jezera. Návštěva muzea jezera. Návrat do Nukusu."Nocleh v Nukusu.
Den 19.
Přelet do Taškentu. Poslední nákupy a rozloučení s"Uzbekistánem.
Den 20.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.