Vyhledávání zájezdu
Kazachstán a Kyrgyzstán - Kazachstán

Kazachstán a Kyrgyzstán

Kazachstán

,Kazachstán a Kyrgyzstán

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis zájezdu

Vydejme se poznat středoasijskou exotiku v tomto „vysokohorském balení“, které ale není náročné na fyzickou zdatnost účastníků. Nejdříve se podíváme do největšího vnitrozemského státu světa Kazachstánu, země s rozmanitou krajinou od stepí a pouští až po jezera a vrcholky hor. Na zájezdu objevíme jihozápadní část Kazachstánu okolo bývalého hlavního města Almaty, kam zasahují severní hřebeny pohoří Ťan-šan v podobě kouzelného Zailijského Alatau. Horské scenerie na chvíli vystřídá krajina jako z Marsu v národním parku Altyn Emel s vysokými zpívajícími dunami, podíváme se i do kazašského „Grand Canyonu“ v údolí Čaryn. Následujících osm dní programu zasvětíme sousednímu Kyrgyzstánu, zemi vysokých hor a polodivokých koní s průměrnou nadmořskou výškou 2750 metrů nad mořem. Ohromí nás krásy mohutného centrálního Ťan-šanu neboli „Nebeských hor“ v pohoří Terskej Alatau, vykoupeme se v místním „moři“, mírně slaném Issyk-kulu, projdeme se jeho nádherně členitým jižním pobřežím a z koňského sedla si plně vychutnáme horské vrcholky odrážející se na křišťálově čisté hladině jezera Song-köl. Cestou do Biškeku nemineme slavnou věž Burana a s touto přátelskou zemí se rozloučíme vycházkou v okouzlujícím pohoří Kyrgyz Alatau.


Víza:

V souvislostí s výstavou EXPO 2017 Kazachstán zahrnul ČR a SR od 1.1.2017 do seznamu zemí s bezvízovým stykem. Vízum tak již není potřeba.


Očkování a zdrav. příprava:

Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.


Velikost skupiny:

Minimální počet účastníků 10.

Program

1. - 2. den:

Letecky Praha – Almaty, ubytování a prohlídka města – centrální Náměstí Republiky, Zelený bazar, vyhlídková plošina z hory Kok Tobe, nejvýše položené kluziště na světě Medeo a vysokohorské středisko Šymbulak.3. den:

Výlet k jezeru Issyk v nadmořské výšce 1760 metrů, zasazené mezi malebné kopce v pohoří Zailijský Alatau; procházka soutěskou podél řeky Turgen k místním vodopádům a návrat do Almaty.4. den:

Přejezd do údolí řeky Ili v srdci NP Altyn Emel, poslech unikátní „zpívající“ písečné duny, v jejímž písku je dle legendy pochován sám Čingischán, nocleh v guesthousu s tradičním pohoštěním.5. den:

Čarynský kaňon – pískovcové masivy rozličných tvarů tvořící tzv. Dolinu zámků a tyčící se do výšky až 300 metrů; přejezd kazašsko-kyrgyzské hranice a nocleh v Karakolu.6. - 7. den:

Ze základny v Karakolu absolvujeme dva výlety v pohoří Terskej Alatau – první den ke skalním útvarům v dolině Džety Öguz s obědem v tradiční jurtě, odpoledne prohlídka Karakolu – Dunganská mešita a pravoslavný chrám Svaté Trojice; druhý den terénním autem do nádherné doliny Karakol, možnost půldenní túry údolím s výhledem na zaledněný Karakolský štít, nejvyšší pětitisícovku pohoří.8. den:

Přejezd k jižnímu pobřeží Issyk-kulu, koupání na písečných plážích, krátká túra kaňonem Skazka, charakteristickým rudě zbarvenými skalními útvary, večeře a nocleh v místní jurtě.9. - 10. den:

Přesun k druhému největšímu kyrgyzskému jezeru Song-köl (3010 m), malebně obklopenému horskou stepí, pastevci se svými stády koní i dobytka a věncem hor, pěší výlet po pobřeží nebo možnost projížďky na koních; 2x nocleh v tradičních jurtách.11. den:

Přejezd do Biškeku, při cestě návštěva minaretu Burana z 11. století, prohlídka hlavního města – náměstí Ala-Too, místní parky a Ošský bazar.12. - 13. den:

Závěrečný výlet do nedalekého pohoří Kyrgyz Alatau, do NP Ala-Arča – túra k ledovci Ak-Saj, návrat do Biškeku; druhý den letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.