Vyhledávání zájezdu
Katar a Bahrajn - perly perského zálivu - Bahrajn

Katar a Bahrajn - perly perského zálivu

Bahrajn

, HotelKatar a Bahrajn - perly perského zálivu

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Bahrajn - transparent 36°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: KATAR A BAHRAJN - PERLY PERSKÉHO ZÁLIVU
Popis
Dvě malé, ale díky ropě, perlám a obchodu přebohaté země Perského zálivu, v nichž se snoubí arabské tradice a kosmopolitismus. Na rozdíl od nedalekých Emirátů zatím unikají hlavnímu náporu turistů. Přitom mají tolik co nabídnout: Pulsující metropole, fascinující moderní architekturu s investovanými miliardami dolarů, starobylé historické památky včetně několika na seznamu světového dědictví. Písečné pláže s průzračným mořem, pouštní safari s barevnými skalami, dunami či mystickým stromem, nad jehož existencí si i vědci lámou hlavu. Poznejte pravou arabskou pohostinnost a lákavé orientální zboží na tržnicích.
Program
PROGRAM ZÁJEZDU:


1.-2.den: Praha - Dauhá.
Let do metropole Kataru - Dauhá: fascinující moderní architektura, mrakodrapy, luxusní hotely, obchodní centra, úpravné parky, muzeum islámského umění a poklady nabité muzeum šejka Faisala, velká mešita imáma Wahhaba. „Vesnice“ Katara: přístav s typickými dřevěnými loděmi, turecká pevnost, promenádní Corniche se slavnou Perlovou fontánou, velké tržiště Souk Waqif, filmové městečko s atraktivními arabskými kulisami, fotbalový stadión, kde se bude hrát mistrovství světa 2022.


3.-4.den: Okruh Katarem.
Věže Barzan, typická ukázka regionální architektury 19. století, ruiny opevněného města Al Zubarah (UNESCO). Písečné duny Khor Al Adaid: barevné skály a množství velbloudů. Město duchů Al Jamail. Koupání na písečných plážích v průzračných vodách Perského zálivu. Pevnosti Umm Salal Mohammed a Al Thaqab.


5.den: Dauhá - Bahrajn - Manamá.
Přelet do Bahrajnu a přejezd do jeho hlavního města Manamá: Bab al Bahrain, brána do srdce města a jeho všechny smysly dráždící tržnice. Mrakodrap manamského Světového obchodního centra - symbol města i celé země, Muzeum perel a potápění, Bahrajnské národní muzeum, Perlový monument, bělostná mešita Al Fatih.


6.den: Okruh Bahrajnem.
Jízda ostrovním státem. Qalat al-Bahrain (UNESCO) - starověké a středověké přístavní město: citadela, místo osídlené už před čtyřmi tisíci let. Starověké pohřebiště A´ali vytvářející svými pahorky unikátní krajinu. Město perel Muharraq (UNESCO): mešita, pevnost, súky a starobylé domy. Asi největší bahrajnská atrakce - 400 let starý „Strom života“ rostoucí v poušti bez vody a bez okolní vegetace. Muzeum těžby ropy, pevnost šejka Salmana bin Ahmeda. Závodní okruh formule 1 (GP Bahrajn) otevřený v r. 2004. Jedinečný 25 km dlouhý dálniční systém hrází a mostů spojující ostrůvky mezi Bahrajnem a Saudskou Arábií.


7.den: Manamá - Praha.
Poslední nákupy na bazarech v Manamá. Odlet domů.Délka tras:
letadlem 9 000 km, minivanem 400 km


Počasí:
vzduch 30-33 °C, voda 22-24 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (1095): 26.11. - 2.12. 2017


cena v Kč: 56 590,-
V ceně je:
Doprava. Víza (Katar, Bahrajn) a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Kataru a z Bahrajnu a přelet Dauhá - Manama včetně tax a poplatků, po trase nájemní (minibus s místním řidičem, 4x4 terénní vozy, taxi). Ubytování: 2-3* hotely - klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6500 Kč. Strava: V ceně zájezdu jsou snídaně.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.