Vyhledávání zájezdu
Kapské Město, Zahradní cesta a safari v Krugerově národním p - Jihoafrická republika

Kapské Město, Zahradní cesta a safari v Krugerově národním p

Jihoafrická republika

Poznávací zájezdy, HotelKapské Město, Zahradní cesta a safari v Krugerově národním p

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Destinace
Jihoafrická republika
Hotel
Kapské Město, Zahradní cesta a safari v Krugerově národním parku
1. den:
odlet z Prahy do Jihoafrické republiky s přestupem.
2. den:
přílet do Kapského Města. Transfer do hotelu, ubytování, volný zbytek dne. Nocleh v Kapském Městě.
3. den:
celodenní prohlídka Kapského Města začínající procházkou v zahradách Company’s Gardens, čtvrť s pestrobarevnými domky na úpatí Signální hory – Malay Bo-Kap. Hlavním bodem programu je návštěva Stolové hory, kam vyjedete lanovkou. Fakultativně výlet na Robben Island, asi 12 km od Kapského Města. Na ostrově bylo v době apartheidu notoricky známé vězení, kde byl mimo jiné politické vězně vězněn také Nelson Mandela. Odpoledne zbývá navštívit malebné vinice s ochutnávkou vín a univerzitní městečko Stellenbosh. Ubytování a nocleh v Kapském Městě.
4. den:
celodenní výlet do okolí Kapského Města, cestou přes Hout Bay a krátký lodní výlet k lachtanímu ostrůvku Duiker, přes Chapman´s Peak Drive k parku Mys Dobré naděje a k majáku v Cape Point, dále na návštěvu k tučňákům u Boulder´s Bay. Výlet je zakončen v botanických zahradách Kirstenbosh. Ubytování a nocleh v Kapském Městě.
5. den:
odjezd z mateřského města přes kraj vinic k majestátním Do Toits Kloof horám posetým vinicemi. Pokračování přes městečko Worcester a podél Hex River a horského masivu Langeberg, přes úrodné Breede River údolí plné vinic do Montagu (centrum sklizně meruněk a broskví a výroby sladkých muscadelových vín). Dále přes Ladismith, hory Little Karoo, Calitzdorp (centrum výroby jihoafrického portského vína) až do Oudsthoornu. Ubytování a nocleh v Oudtshoornu.
6. den:
organizovaná prohlídka pštrosího safari parku s možností se na pštrosu také projet. Prohlídka jeskynního komplexu Cango Caves s více než 80 jeskyněmi vedoucími až do hloubky 5 km nitra hory. Veřejnosti je přístupný systém jeskyň se stalaktity a stalagmity vedoucí do hloubky 1,2 km. Pokračování dlouhým průsmykem přes hory Outeniqua, odtud pak směrem k Indickému oceánu a napojení na Zahradní cestu v malém městečku Wilderness. Den je zakončen lodním výletem po laguně řeky Knysna. Ubytování a nocleh v centru městečka Knysna.
7. den:
den strávený v městečku Knysna – centru celé oblasti, a v jeho okolí. Město je situováno na březích laguny Knysna, je obklopeno hustými lesy, horami a Indickým oceánem. Oblast je známá ústřicovými farmami, tuto lahůdku budete také moci ochutnat. Tento den vám doporučujeme také k návštěvě Knysna Elephant Park neboli sloního sirotčince. Zde se můžete blíže seznámit s těmito nádhernými tvory, dotýkat se jich, krmit je. Prohlídka trvá asi 45 min. Zajímavá je i prohlídka opičího parku - Monkeyland. V rezervaci zde žije několik druhů primátů, prohlídka trvá asi hodinu. Obě prohlídky jsou fakultativní. Nocleh je v městečku Knysna.
8. den:
po snídani se přepravíte na letiště v George a vnitrostátní linkou přeletíte do Johannesburgu. Z letiště se vydáte do provincie Mpumalanga, přes Belfast a Nelspruit do městečka White River nedaleko Krugerova parku, po ubytování v hotelu se vydáte na safari v otevřených terénních vozidlech (asi 3 hodiny). Po safari v KNP návrat do hotelu ve White River.
9. den:
fascinující celodenní safari v otevřených terénních vozidlech v Krugerově národním parku. Návrat do hotelu na nocleh.
10. den:
po snídani se vydáte zpět do Johannesburgu k odletu do Evropy.
11. den:
přílet do Prahy.
Země
Jihoafrická republika
Trasa zájezdu
Kapské Město • kraj vinic (Worcester, Ladismith) • Little Karoo • Oudtshoorn • Zahradní cesta • Krugerův NP • Johannesburg
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka
pro cestu do JAR je nutné mít v cestovním pase dvě volné stránky. Vzhledem k proměnlivému počasí může být program v Kapském Městě pozměněn. Cena nezahrnuje spropitné.
Možnosti prodloužení po skončení okruhu: • Viktoriiny vodopády (JZV184K)
Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha – Jihoafrická republika a zpět (s přestupy) vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku • místní přelet z George do Johannesburgu • dopravu klimatizovaným autokarem (typ dle počtu osob) • 8 nocí se snídaní v hotelech (typ pokoj či bungalov) 3*/4* kategorie • vstupy dle programu • safari v otevřených terénních vozech v KNP • služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce • zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.
Minimální počet účastníků
8.
Fakultativní příplatky
pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj ( 4 990 Kč/ květen i říjen) • výlet na Robben Island (890 Kč) • prohlídka Knysna Elephant Park (750 Kč) • prohlídka Monkeyland (750 Kč)

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.