Vyhledávání zájezdu
Kanoe v Namibii na Cunene - Namibie

Kanoe v Namibii na Cunene

Namibie

, KempKanoe v Namibii na Cunene

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky -

Počasí:Popis zájezdu

Jedná se o vodáckou expedici do odlehlé severní části Namibie na samotnou hranici s Angolou. V této oblasti nenajdete žádné kosmopolitní město nebo početné lidské sídliště. Žijí zde pouze černí pastevci, potomci kočovných nomádů, kteří po vzoru svých předků ženou stáda ovcí za vzácnou potravou. Jejich život se zde řídí pouze podle hodin přírody. Řeka Cunene, která pramení v horách Serra Chilenque v centrální Angole, se na konci své cesty do Atlantického oceánu dostává do sevření hřebene hor Zebra Mountains a v úzkém korytě vytváří četné peřeje. Pod vodopády Ruacana Falls, které jsou se svou výškou 120 m vyšší než světoznámé Viktoriiny vodopády, leží přibližně 150 kilometrový úsek řeky, který během čtyř dnů splujeme. Vodácký program rozšíříme o safari v NP Etosha.

Cestu zakončíme v "srdci Namibie“ ve Windhoeku. Toto město je světové a maloměstské zároveň. Leží mezi pohořími Auas a Eros v hornatině Khomas. Příjemné klima vyzývá k lehké procházce městem, návštěvě restaurace s africkými specialitami a studeným pivem německé kvality, na které jsou potomci německých kolonistů patřičně hrdí.


Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura.


Náročnost:
Průměrná fyzická kondice a dobrá znalost plavání je podmínkou.
Program

1. - 2. den:

Letecky Praha - Windhoek, hlavního města Namibie, přejezd k NP Etosha.3. - 4. den:

NP Etosha: denní i noční pozorování zvěře, jedno z nejlepších afrických safari - nosorožci, sloni, žirafy, lvi, hyeny...5. - 10. den:

Přejezd k řece Cunene, vodopády Ruacana, pětidenní výprava po řece a jejích peřejích, pozorování zvěře - fascinující vodní flóra a fauna.11. - 12. den:

Průjezd přes Kaokoveld do rezervace Brandberg, cestou návštěva domorodých vesnic kmenů Himba; přírodní rezervace Brandberg, nejvyšší hora Namibie Brandberg (2606 m), až 4000 let staré skalní kresby.13. - 15. den:

Návrat do Windhoeku, prohlídka města, letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.