Vyhledávání zájezdu
Kanada - toulky v NP Banff, Jasper a Yoho - Kanada

Kanada - toulky v NP Banff, Jasper a Yoho

Kanada

, ApartmányKanada - toulky v NP Banff, Jasper a Yoho

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis

Pro milovníky přírody patří Kanada právem k vysněným cílům. Zdejší zalesněná krajina je rozlehlá, divoká a panensky čistá. Nad hranici lesa vystupující štíty a hřebeny hor, často ještě pokryté ledovci, nabízejí nekonečné možnosti pro turistiku. Romantickou atmosféru navíc umocňují desítky jezer, v jejichž hladinách se lesknou siluety lesů, hor, srubů a kánoí.

Turistický zájezd do Kanady, který vám nabízíme, je sestaven na základě našich dlouholetých znalostí – Kanada je v naší nabídce již od roku 2008. Nejkrásnější národní parky, Banff a Jasper, jsou jen pár hodin jízdy od Calgary, kam z Prahy doletíme s krátkým přestupem. Díky tomu strávíme více času v přírodě, než při dlouhých přejezdech poznávacích zájezdů. V kanadských národních parcích žije velké množství zvěře, proto můžeme garantovat, že pozorování divokých zvířat bude součástí programu. Čeká nás též koupání v teplých pramenech.

Můžete se zúčastnit několikahodinových výšlapů s průvodcem, anebo se vydat sami na kratší, dobře označené trasy (např. při menší fyzické kondici nebo při zájmu o fotografování beze spěchu).

Po tisku katalogu byly zajištěny ve všech ubytováních snídaně, cena zájezdu je 67 900 Kč.

Program

1. den: Odlet z Prahy. Půjčení auta a ubytování. V případě dostatku času večerní prohlídka Calgary.

2. den: V oblasti jsou k dispozici stovky kilometrů turistických tras. Ty vedou z ledovcem vymodelovaných údolí posetých koberci lučních květin k ledovcovým jezerům, divokým řekám a krásným vodopádům. Nad tím vším se klenou první štíty Skalistých hor, které nás budou provázet po celých 9 dní. Dnes navštívíme Bow Valley Provincial Park. Canmore (2 noci)

3. den: Výlet do okolí horského městečka Banff, které je centrem stejnojmenného národního parku. Dnešní túru uskutečníme na úbočí téměř třítisícové hory Mt. Cascade, která dominantně shlíží nad městem.

4. den: Dojezd do NP Yoho. Během přesunu na další místo ubytování uskutečníme několik kratších vycházek. Nejprve do kaňonu Johnston Canyon a později na výhledy pod výraznými skalními masivy Castle mountain. Výlet k neskutečně modrému „morénovému“ jezeru Moraine Lake, obklopenému deseti horskými štíty s vrcholy vyššími než 3000 m.

5. den: NP Yoho. Vysoký vodopád Takakkaw Falls, peřeje řeky Kicking Horse River. Procházka podél peřejnaté řeky, nebo túra na horské úbočí s krásnými výhledy, horskými plesy, morénami a čelem ledovce Emerald Glacier.

6. den: Icefield Parkway – jedna z nejkrásnějších horských cest na světě, spojující NP Banff a Jasper. Navštívíme fotogenický ledovcový splaz Bow Glacier, jezero tvaru psí hlavy Peyto Lake, kaňon Mistaya s divokými peřejemi a projdeme se k ledovci Athabasca Glacier. Noclehy po 3 noci na jednom místě.

7. den: NP Jasper a okolí. Krátký výlet z provincie Alberta do Britské Kolumbie. Jen kousek za hranicí se impozantně tyčí její nejvyšší hora Mt. Robson. Nebo výjezd lanovkou na Mt.Whistler, odpoledne procházka v méně známé a přesto nádherné oblasti kolem hory Mt. Edith Cavell. Ledovcové jezero, do něhož spadá Andělský ledovec.

8. den: Medicine Lake - zde se dozvíte, proč je jezero záhadné. Možnost projížďky lodí po krásném Maligne Lake kolem nejfotografovanějšího ostrůvku Kanady – Spirit Island. Zároveň však oblast pro poměrně dlouhou túru po úbočí nad jezerem.

9. den: Dopoledne navštívíme Maligne Canon a v oblasti kaňonu uskutečníme kratší túru. Posléze se začneme vracet opět po vyhlídkové silnici Icefield Parkway, kde zastavíme na dalších vyhlídkách, např. u mohutných vodopádů Athabasca Falls a Sunwapta Falls. Procházka kolem jezera Lake Louise.

10. den: Odjezd do Calgary a odlet do Prahy

11. den: Přílet do Prahy.

Minimální počet účastníků
10

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.