Vyhledávání zájezdu
Kanada panoramatickým vlakem - Kanada

Kanada panoramatickým vlakem

Kanada

,Kanada panoramatickým vlakem

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis zájezdu
Lze cestovat indivudálně, ve Vámi preferovaném termínu.

Program zájezdu:

1. den PRAHA – VANCOUVER
Odlet z Prahy do Vancouveru. Po příletu transfer do hotelu, nocleh.

2. den VANCOUVER
Po snídani prohlídka města, kde navštívíme historickou část města s parními hodinami či historickou nálevnu U tlučhuby Jacka, dále pak centrum v oblasti Grandville Mall, uvidíme i kongresové centrum Canada Place, Gastown, vyjedeme na místní vyhlídkovou věž, trajektem přejedeme na druhou stranu zálivu a lanovkou se vydáme pod vrchol Grouse Mountain. Nevynecháme ani městský park se zajímavou venkovní expozicí totemů. Nocleh.

3. den VLAK ROCKY MOUNTAINER / VANCOUVER - KAMLOOPS
Soupravou vlaku Rocky Mountaineer dojedeme do Kamloops, místa, které bylo v historických dobách jednou z nejvýznamnějších základen Hudson Bay Company. V jeho sousedství leží indiánská rezervace, na teritoriu města jsou dosud známky kdysi slavné historie, nachází se zde Fort Kamloops, stará soudní budova či historický parní vlak č. 2141a muzeum, jehož expozice se zabývá zdejší komunitou indiánů. Podél Thompsonovy řeky vede zajímavá scénická promenáda. Nocleh v hotelu.

4. den VLAK ROCKY MOUNTAINER / KAMLOOPS - BANFF
Pokračujeme soupravou Rocky Mountaineer, která zde překonává první hradbu hor přes drsný Kickinghorse Pass, a nádherou Skalistých hor dojedeme do města Banff, významného turistického i sportovního střediska, východiska do nejvýznamnějších parků v kanadské části Skalistých hor. Ubytování v hotelu. Procházka městem, které je sice chudé na historické památky, ale má nezapomenutelnou atmosféru tak trochu s nádechem blahých dob západu. Za úvahu stojí i návštěva zdejšího lázeňského centra. Nocleh v hotelu.

5. den BANFF
Volný den v Banfu.

6. den BANFF - JASPER
Po snídani odjezd autobusem k vodopádům Bow Falls, dále vyjedeme lanovkou „Gondola“ na Sulphur Mountain, odkud se otevírají nádherné pohledy na široké okolí. Pokračujeme se zastávkou u Lake Louise a dále pokračujeme po Icefield Parkway, která vede nádhernou krajinou národního parku Banff a Jasper. Zastavíme se u ledovce Columbia Icefield, na který se zajedeme podívat zvláštním vozidlem. V podvečer dojedeme do města Jasper. Nocleh v hotelu.

7. den NP JASPER - MALIGNE LAKE
Návštěva jezera Pyramid Lake a jezera Maligne s možností výpravné plavby (fakult.). Odpoledne se vydáme lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler s nádhernými výhledy na horské štíty Skalistých hor (fakult.). Večer volný program, nocleh ve městě.

8. den VLAK ROCKY MOUNTAINER / JASPER - QUESNEL
Po snídani opět nastupujeme do soupravou Rocky Mountaineeru a vyrazíme k severu. Cesta drsnou horskou krajinou nás dovede až do Quesnelu, místa, které zažilo slavnou Zlatou horečku v roce 1860, leželo na Cariboo Trail. Dodnes tuto historii připomínají například budovy Hudson Bay Company, staré pošty z roku 1867, Cornisch wheel či noblesní Bohanon House. Nocleh v hotelu.

9. den WHISTLER
Po snídani pokračujeme soupravou Rocky Mountaineeru dále horskou krajinou až do světoznámého sportovního střediska Whistler. Nocleh v hotelu.

10. den WHISTLER - VANCOUVER
Po návštěvě Whistleru nás dnes čeká již jen dojezd soupravou Rocky Mountaineeru víceméně po pobřeží do Vancouveru.

11. den ODLET Z VANCOUVERU

12. den PŘÍLET do ČR

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu a letištní poplatky 10x ubytování v hotelech 4* 10x snídaně 4x oběd nápoje včetně alkoholických po dobu jízdy soupravou Rocky Mountaineer jízdu panoramatickými vozy soupravy Rocky Mountaneer (Silver Leaf) českého průvodce

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní vstupy a výlety stravování mimo uvedené cestovní pojištění spropitné

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.