Vyhledávání zájezdu
JIŽNÍ OKRUH MADAGASKAREM - Madagaskar

JIŽNÍ OKRUH MADAGASKAREM

Madagaskar

, HotelImage not available

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Antananarivo - transparent 26°C


Popis
Největší ostrov Indického oceánu a čtvrtý na celém světě je skutečný přírodní div. Ač leží pouhých 400 km od Afriky, jeho flóra a fauna je naprosto unikátní! Deštné pralesy plné lemurů a dalších endemitů. Majestátní tisícileté baobaby. Pláže Indického oceánu a půvabné ostrůvky. Posvátná jezera, spektakulární pískovcové jehly a homole, písečné duny, jeskyně s křišťálově modrými lagunami, cesty od hladiny Indického oceánu do hornatého vnitrozemí.
Program
PROGRAM ZÁJEZDU:


1.-2.den: Praha - Antananarivo - Andasibe.
Let do hlavního města země Tany (Antanarivo). Přejezd do Andasibe.


3.-4.den: N.P. Mantadia.
Ranní vstup do N.P. Mantadia - divoký primární les, lemuři, plazi. Možnost noční prohlídky. Návštěva lesa v okolí Andasibe. Výprava za sifaky velkými. Zahrada orchidejí. Tropický deštný prales s mnoha druhy lemurů včetně největšího lemura na ostrově - Indri indri, který vydává zvuky podobné zpěvu. Rezervace je známá svou endemickou faunou a flórou. Kromě lemurů zde lze obdivovat orchideje, chameleóny, bodlíny a mnoho druhů ptactva. Návrat do Tany.


5.den: Antananarivo - Antsirabe.
Putování do bývalého lázeňského městečka Antsirabe. Cesta svěže zelenou farmářskou krajinou s rýžovými poli a zajímavě erodovanými kopci zvanými „lavaky“. Prohlídka „Vodního města“ - městečka, jehož jméno je inspirováno výskytem množstvím termálních pramenů a dvou jezer, a „Města rikší“, pojmenovaného podle velkého počtu těchto dopravních prostředků. První seznámení s místní kulturou. Exkurze do manufaktury na zpracování polodrahokamů a dalších tradičních řemesel.


6.den: Ibity.
Výlet do pohoří Ibity (2254 m), ojedinělého ostrůvku původní fauny a flóry uprostřed zemědělské krajiny. Tajemná vnitřní údolí protkaná jeskyněmi. Návštěva vulkanického jezera Tritriva opředeného legendou.


7.-8.den: Ambositra, N.P. Ranomafana.
Centrum dřevořezbářské oblasti Zafimaniry. Balkóny i okenice s pozoruhodnou dřevořezbou. Proslulý N.P. Ranomafana: pěší túra v deštném pralese. Pozoruhodná flóra i fauna. Orchideje, stromové kapradiny, obrovské bambusy. 12 druhů lemurů, chameleoni, žáby, endemičtí plazi a více než 100 druhů ptactva. Podaří se nám spatřit lemura zlatého? Večerní výprava za zajímavými nočními obyvateli pralesa. Přejezd do Fianarantsoa. Druhé největší město je intelektuálním centrem ostrova, známé je také jako město vína. Prohlídka starého města.


9.den: Ambalavao, Ranohira.
Dále na jih. Zastávka v městečku Ambalavao. Přádelna na výrobu hedvábí. Centrum ruční výroby papíru podle tradičních metod známých ve starověkých arabských zemích. Sjezd z náhorní plošiny na rozlehlé pláně. Cestou zastávka v rezervaci Anja s možností pozorování lemurů a chameleonů v jejich přirozeném prostředí. Městečko Ranohira.


10.den N.P. Isalo.
Pískovcový masiv vytvarovaný erozí do neuvěřitelných útvarů s hluboce zařezanými kaňony. Oblast podobná arizonským pískovcům. Jedinečná endemická flóra a fauna. Budeme mít štěstí na lemura katu s krásně pruhovaným ocasem či líně si hovící sifaky? Posvátná oblast pro kmen Baro, který své mrtvé ukládali do pohřebních jeskyň. Přírodní laguna s křišťálově čistou vodou lákající k osvěžení.


11.-13.den: N.P. Isalo - Toliara - Ifaty.
Krajina porostlá vysokými keři a lesy na území místního etnika Mahafaly. Posvátné hrobky mrtvých zdobené dřevěnými soškami a rohy býků zebu. „Bílý“ přístav Toliara na západním pobřeží: africká tržnice s ručně tkanými oděvy Lamba. Jeskyně Sarodrano s přírodní studnou plnou křišťálově modré vody. Možnost osvěžujícího koupání. Překročení obratníku Kozoroha. Přístav Tulear jako hlavní vývozní uzel pro sisal, mýdlo, bavlnu a rýži. Bílý přístav, široké bulváry lemované francouzskou koloniální zástavbou. Letovisko Ifaty. Odpočinek u moře na sněhobílých plážích. Možnost šnorchlování a potápění. Návštěva centra pro záchranu želv. Baobaby v rezervaci Reniala. Projížďka tradiční pirogou ke korálovému útesu.


14.-16.den: Ifaty - Toliara - Antanarivo - Praha.
Návrat zpět do Toliary. Letecký přesun do hlavního města Antananariva. Posvátný pahorek malgašských králů Ambohimnaga (UNESCO). Večerní odlet domů.Délka tras:
letadlem 20 000 km, po zemi 1800 km, pěšky 4x 4-12 km (volitelně)


Počasí:
vzduch 20-32 °C, voda 23-27 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (1092): 25.10. - 9.11. 2017


cena v Kč: 99 890,-
V ceně je:
Doprava. Vstupy do národních parků a rezervací. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci v národních parcích, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Madagaskar, přelet Toliara - Antananarivo včetně letištních tax a poplatků, pozemní - pronajatý mikrobus, lodě a pirogy. Ubytování: V hotelech, 1-lůžkový pokoj za příplatek 10 000 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně. V ceně není vstupní vízum (55 EUR - na letišti).


Možnost spojení tras 1092 (Jižní okruh) a 1091 (Severní okruh) do zájezdu 1093 s kompletním programem v termínu: 9.10. - 9.11. 2017, cena v Kč: 161 990,-

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.