Vyhledávání zájezdu
JIŽNÍ MADAGASKAR - Ostrov lemurů a baobabů - Madagaskar

JIŽNÍ MADAGASKAR - Ostrov lemurů a baobabů

Madagaskar

, HotelJIŽNÍ MADAGASKAR - Ostrov lemurů a baobabů

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Antananarivo - transparent 19°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Jižní Madagaskar - Unikátní ostrov lemurů a baobabů
Popis
Jedinečná pestrost endemické fauny a flóry. Odpočinek na vyhlášených plážích.
Doplňující informace
Největší ostrov Indického oceánu a čtvrtý na celém světě je skutečný přírodní div. Ač leží pouhých 400 km od Afriky, jeho flóra a fauna jsou naprosto unikátní. Deštné pralesy plné lemurů, chameleónů, endemických druhů ptactva, zajímavé baobaby. NP Andasibe s největším druhem lemura Indri indri. Jeden z nejkrásnějších parků Madagaskaru – NP Ranomafana. Skalní města národního parku Isalo. Půvabné ostrůvky, jeskyně s křišťálově modrými lagunami, pláže Indického oceánu.

Výpravy v menších skupinkách s maximem pobytu v přírodě a poznáváním zvířat."Ideální spojení poznávacího"programu s odpočinkem na plážích."Zájezd" je určen všem"milovníkům exotiky."Akce nepatří k"fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Pro přepravu na ostrovech budeme využívat pronajatou dopravu (mikrobus). Ostrov je svojí rozlohou velký, nicméně přejezdy nejsou dlouhé, nejdelší vzdálenost přesunu je řešena letecky.
Den 1. - 2.
Letecky na MADAGASKAR. Přílet do hlavního města Antananarivo. Přejezd do Andasibe.
Den 3. - 4.
Ranní vstup do NP Mantadia – divoký primární les, lemuři, plazi. Možnost noční prohlídky. Ranní návštěva lesa okolo Andasibe. Výprava za sifaky velkými. Zahrada orchidejí. Tropický deštný prales s mnoha druhy lemurů včetně největšího lemura na ostrově - Indri indri, který vydává zvuky podobné zpěvu. Rezervace je známá svou endemickou faunou a flórou. Kromě lemurů zde lze obdivovat orchideje, chameleóny, bodlíny a mnoho druhů ptactva. Návrat do hlavního města Antananarivo.
Den 5.
Putování do bývalého lázeňského městečka Antsirabe. Cesta svěže zelenou farmářskou krajinou s rýžovými poli a zajímavě erodovanými kopci zvanými „lavaky“. Prohlídka „Vodního města“ – městečka, jehož jméno je inspirováno přítomností mnoha"termálních pramenů a dvou jezer, a „Města rikší“ – pojmenovaného podle velkého počtu těchto dopravních prostředků. První seznámení s místní kulturou. Exkurze do manufaktury na zpracování polodrahokamů a dalších tradičních řemesel.
Den 6.
Výlet do pohoří Ibity (2 254 m), ojedinělého ostrůvku původní fauny a flóry uprostřed zemědělské krajiny. Tajemná vnitřní údolí protkaná jeskyněmi. Návštěva vulkanického jezera Tritriva opředeného legendou."
Den 7. - 8.
Ambositra, centrum dřevořezbářské oblasti Zafimaniry. Balkóny i okenice s"pozoruhodnou dřevořezbou. Proslulý NP Ranomafana. Během pěší túry odhalíme taje deštného pralesa. Pozoruhodná flóra i fauna. Orchideje, stromové kapradiny, obrovské bambusy. 12 druhů lemurů, chameleoni, žáby, endemičtí plazi a více než 100 druhů ptactva. Podaří se nám spatřit lemura zlatého? Večerní výprava za zajímavými nočními obyvateli pralesa. Přejezd do Fianarantsoa. Druhé největší město je intelektuálním centrem ostrova, známé je také jako město vína. Prohlídka starého města.
Den 9.
Pokračování dále na jih. Zastávka v"městečku Ambalavao. Přádelna na výrobu hedvábí. Centrum ruční výroby papíru podle tradičních metod známých ve starověkých arabských zemích. Sjezd z"náhorní plošiny na rozlehlé pláně. Cestou zastávka v rezervaci Anja s možností pozorování lemurů a chameleonů v"jejich přirozeném prostředí. Městečko Ranohira.
Den 10.
NP Isalo. Pískovcový masiv vytvarovaný erozí do neuvěřitelných útvarů. Hluboce zařezané kaňony. Oblast podobná arizonským pískovcům. Jedinečná endemická flóra a fauna. Budeme mít štěstí na lemura katu s"krásně pruhovaným ocasem či líně si hovící sifaky? Posvátná oblast pro kmen Baro. Své mrtvé ukládali do pohřebních jeskyní. Přírodní laguna s"křišťálově čistou vodou láká k"osvěžení.
Den 11.
Krajina porostlá vysokými keři a lesy na území místního etnika Mahafaly. Cesta kolem posvátných hrobek mrtvých zdobených dřevěnými soškami a rohy býků zebu. Jeskyně Sarodrano s přírodní studnou plnou křišťálově modré vody. Možnost osvěžujícího koupání. Přístav Tulear jako hlavní vývozní uzel pro sisal, mýdlo, bavlnu, rýži… Bílý přístav, široké bulváry lemované francouzskou koloniální zástavbou. Letovisko Ifaty.
Den 12. - 13.
Odpočinek u moře na sněhobílých plážích. Možnost šnorchlování a potápění. Návštěva centra pro záchranu želv. Baobaby v"rezervaci Reniala. Projížďka tradiční pirogou ke korálovému útesu.
Den 14. - 15.
Návrat zpět do Tulearu. Letecký přesun do hlavního města Antananariva. Posvátný pahorek malgašských králů Ambohimnaga (UNESCO). Večerní odlet.
Den 16.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.