Vyhledávání zájezdu
Jižní Korea komfortněji - Země pohody a gurmánských zážitků - Jižní Korea

Jižní Korea komfortněji - Země pohody a gurmánských zážitků

Jižní Korea

, HotelJižní Korea komfortněji - Země pohody a gurmánských zážitků

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Okruh po jižní části Korejského poloostrova, po zemi, která za posledních 60 let vyrostla ze zaostalé zemědělské končiny ve vyspělou ekonomickou mocnost, jednoho z „asijských tygrů“. Seznámíme se s moderním životem hlavní metropole Soulu a její architekturou, která se dokonale snoubí se starými historickými památkami. Metropole Soul, ale i divukrásná příroda a horské scenérie národních parků. Pozůstatky dávných vyspělých civilizací, buddhistické chrámy a kláštery. Vulkanický ostrov Jeju, který byl díky své jedinečnosti zařazen mezi památky UNESCO. Ochutnávka tradičních pokrmů a nápojů nám pomůže ještě více nahlédnout do kultury této země.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Jedná se poznávací zájezd v komfortním balení určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i milovníkům exotické přírody. Čekají nás nejzajímavější místa Jižní Koreji, pro dopravu mezi nimi budeme využívat vlastní pronajatá vozidla s místním řidičem. Cestu nám zpříjemní dva místní přelety Pusan – Jeju a Jeju - Soul. Ubytováni budeme v kvalitních hotelech se snídaní. Součástí programu je i relax na jihokorejských plážích a ochutnávka místních specialit, které gurmáni zaručeně ocení!
Den 1.
Letecky do JIŽNÍ KOREJE.
Den 2.
Přílet do Soulu.Odpoledne návštěva tržiště Insadong - nákupy suvenýrů, ochutnávka tradičních jídel, prohlídka historické čtvrti Bukcheon Hanok Maul. Nocleh v Soulu.
Den 3.
Císařský palác Gyeongbokkung -největší ze starobylých paláců v Soulu. Příjemně překvapí etnografické muzeum v areálu paláce Gyeongbokkung.Čtvrť Jongno -centrum dnešního Soulu. Zlatá socha nejznámějšího korejského krále Sejonga. Neopakovatelná atmosféra korejských trhů na tržištích Dongdaemun a Namdaemun. Necháme se zlákat k nákupům? Ochutnávka místních kulinářských lahůdek.Večerní pohoda ve čtvrti Myeongdong spojená s návštěvou největšího křesťanského kostela v Koreji. Pro zájemce fakultativně světoznámá kuchařsko-tanečně-pantomimická show Nanta. Nocleh v Soulu.
Den 3.
Císařský palác Gyeongbokkung -největší ze starobylých paláců v Soulu. Příjemně překvapí etnografické muzeum v areálu paláce Gyeongbokkung. Čtvrť Jongno -centrum dnešního Soulu. Zlatá socha nejznámějšího korejského krále Sejonga. Neopakovatelná atmosféra korejských trhů na tržištích Dongdaemun a Namdaemun. Necháme se zlákat k nákupům? Ochutnávka místních kulinářských lahůdek.Večerní pohoda ve čtvrti Myeongdong spojená s návštěvou největšího křesťanského kostela v Koreji. Pro zájemce fakultativně světoznámá kuchařsko-tanečně-pantomimická show Nanta. Nocleh v Soulu.
Den 4.
Přesun do demilitarizované zóny na hranici Jižní a Severní Koreji. Cestou návštěva North Hall s exkurzí života na severu a výstava starých tanků a letadel. Zajímavé informace o průběhu Korejské války. Třetí invazní tunel. Dělící čára mezi oběma zeměmi je vzdálena pouhých 1 600 metrů, ty ale vyplňují nášlapné miny. Freedom park věnovaný pěti miliónům lidí, které byly nuceny opustit své domovy a rodiny v Severní Koreji. Hranice mezi Severní a Jižní Koreou s návštěvou místa podpisu smlouvy o příměří, která ukončila korejskou válku. Večer putování do města Jeonju.
Den 5.
Prohlídka starobylého skanzenu v Jeonju. Na oběd ochutnáme známý Jeonju Pibimpap (nejtradičnější korejské jídlo, které je dle místních připravováno nejlépe právě v Jeonju). Po obědě se v rámci kuchařského workshopu naučíme, jak se právě Pibimpap vyrábí. Můžete si vyzkoušet i výrobu tradičních korejských vějířů. Nocleh v Jeonju.
Den 6.
Putování do jednoho z největších a nejvyhlášenějších buddhistických klášterů země Heinsa nedaleko města Daegu.Nejstarší korejská kniha Tripitaka Koreana. Přesun do města Gyeongju, starobylého někdejšího hlavního města. Večerní návštěvu světly prozářeného parku Annapji. Nocleh v Gyeongju.
Den 6.
Putování do jednoho z největších a nejvyhlášenějších buddhistických klášterů země Heinsa nedaleko města Daegu. Nejstarší korejská kniha Tripitaka Koreana. Přesun do města Gyeongju, starobylého někdejšího hlavního města. Večerní návštěvu světly prozářeného parku Annapji. Nocleh v Gyeongju.
Den 7.
Seznámení s historií Korejského poloostrova v národní muzeum v Gyeongju. Pěší výšlap k největšímu kamennému Buddhovi, tzv. Sokkuram.Prohlídka snad nejkrásnějšího klášteru Pulguksa. Nezapomenutelná atmosféra přístavního města Pusan. Centrum kulturního a společenského života.Necháme e zlákat místními kulinářskými lahůdkami? Nocleh v Pusanu.
Den 8.
Koupání na pláži Heunde.Rušná atmosféranejvětšího rybího trhu Jakalchi. Poznáte všechny možné plody moře? Odvážlivci ochutnají i místní specialitu – živou chobotnici sannakči.Po setmění výstup na věž Pusan Tower s nádherným výhledem na noční panorama města. Pohled z pláže Kwangalli na krásně nasvětlený jeden z nejdelších mostů světa. Nocleh v Pusanu.
Den 9.
Přelet na vulkanický ostrov Jeju. Nejteplejší oblast Koreji ve Východočínském moři. Pozůstatky mohutné sopečné činnosti vytváří nezaměnitelnou krajinu. Specifické lávové útvary s lávovými jeskyněmi jsou součástí přírodního dědictví UNESCO. Jeskyně Manjanggul je nejdelším lávovým tunelem na světě. Vodopád Jonjiyeon. Koupání na populární pláži Čongmun. Ochutnáme k večeři místní speciality vyhlášené po celé Koreji? Nocleh na Jeju.
Den 10.
Pokus o výstup na sopku Hallasan - nejvyšší horu Koreje (1 950 m). Odpolední relax na pláži Hamdok. Navečer navštívíme krásné místo, tzv. Stone park. Existuje mnoho legend o historii ostrova, zvláštností jsou typické sochy vytesané do bloku lávy podobné těm z Velikonočního ostrova. Nocleh na Jeju.
Den 11.
Skanzen Songup - s původními domy a kulturou obyvatel ostrova. Muzeum přírody nabídne zajímavé informace o fauně a flóře celého korejského poloostrova. Opět relax a koupání na krásné pláži Wolčongni.
Den 12.
Přelet z ostrova Jeju zpět do Soulu. Nábřeží řeky Hangang s příjemnými parky, včetně Olympijského. Večerní výjezd na jednu z dominant Soulu, vež Namsan Tower. Poslední rozloučení s Korejí. Nocleh v Soulu.
Den 13.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.