Vyhledávání zájezdu
Jižní Korea komfortněji - Země pohody a gurmánských zážitků - Jižní Korea

Jižní Korea komfortněji - Země pohody a gurmánských zážitků

Jižní Korea

, HotelJižní Korea komfortněji - Země pohody a gurmánských zážitků

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Japonsko z Hokkaidó na Kjůšů - S japonologem Martinem Vačkářem
Popis
Jedinečná akce s Rudou Švaříčkem
Doplňující informace
Slavné tradice i nejmodernější současnost. Skvostnými šinkanzeny projedeme atraktivní zemí od severu na jih - ostrovy Hokkaidó, Honšú, Kjúšú. Aso - největší aktivní sopečná kaldera. Sakuradžima - nejaktivnější vulkán. Historické Kjóto, nejstarší svatyně v Ise a chrám v Nara, "memento 20. století Hirošima, "monumentální areál chrámů v Nikkó. Atrakce Tokia. Osaka s hradem a obřím akvariem fauny Pacifiku. Sapporo - město piva a ZOH. Nihon Sankei - tři nejkrásnější přírodní scenérie Japonska - Macušima, Mijadžima a Amanohašidate. Posvátný vulkán Fudži. Desetina aktivních sopek světa je zde...
Den 1. - 3.
Letecky do JAPONSKA." Někteří dorazíme z předchozí akce v Rusku a bájných Kuril. Oslava společného počátku na Hokkaidu. Atraktivní Sapporo - dějiště ZOH´72. Zajímavý sportovní areál. Vyhlídka skokanského můstku, olympijské muzeum s trenažéry jízdy na lyžích a bobech i skoky z"můstků. „Ledový" bulvár Ódóri. Muzeum původních obyvatel Ainu. Pivovar s degustací nejlepších piv. Muzeum nejstaršího piva Sapporo. TV věž. Krabí pochoutky.
Den 4. - 6.
Sopečný NP Šikocu -Tója. Jezero kaldery Tója-ko. Mladičká sopka Šówa Šinzan, zrozená“ 1943. Lanovka na Usuzan (704 m), sestup ke kráteru. Noboribecu Onsen - lázně 11 léčivých pramenů. Pekelné údolí s geotermálními jevy. Hora Jotei, zvaná malá Fudži. NP Akan se sopkou Meakan je považován za nejkrásnější. Vulkanická krajina, jezera, termály.
Den 7. - 8.
Šinkansen Hikari na Honšú až do Tokia. Rybí trh Cukidži, kontroverzní svatyně Jasukuni, vyhlídka z ocelové věže červené Eifelky (333 m). Muzea parku Ueno. Monorail na umělý ostrov zábavy Odaiba. Termály stylizované do šógunských dob. Muzeum vědy a techniky. Socha svobody nad zálivem. "Elektrické město" Akihabara. Robotí restaurace s"bláznivou show. Mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka z Metropolitní radnice (243 m). Třpytivá oblast barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó. Výlet lodí po řece Sumida do starobylé lidové čtvrti Asakusy s"chrámem a pagodou.
Den 9.
NP Nikkó japonských Alp. Parádní"vodopád a velkolepý poutní buddhistický chrám Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Bývalá rezidence císařské rodiny - za války zde ukrýván císař Akihito.
Den 10. - 12.
Šinkansenem do Yokohamy. Okružní plavba v zátoce největšího přístavu. Šinkansenem do Hirošimy. Muzeum A-bomby, Mírový park i slavný Průmyslový palác. Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima. Svatyně Icukušima s legendární „plovoucí branou“. Lanovkou na horu Misen (530 m) - opičí „Gibraltar“. Panorama zálivu s ostrovy, možné koupání.
Den 13. - 14.
Šinkansen na jih Kjúšú do přístavu Kagošima, nejjižnější japonské "Neapole". Poloostrov Sacuma-Hantó. Skanzen ulice samurajů a muzeum kamikadze v Čiranu. „Koupel“ v přírodním horkém písku lázní Ibusuki - jediné na světě.
Den 15.
Lodí na poloostrov s nejaktivnější sopkou souostroví Sakuradžimu. Lávou zalitý ostrov Torišima, koupání. Okružní výlet s vyhlídkami na krátery.
Den 16. - 17.
Kumamoto - věhlasné zahrady Suizendži s"miniaturní Fuji. Krásný hrad. Sopka Aso - trek do nejrozsáhlejší aktivní kaldery světa. Výhledy do jícnu kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem.
Den 18. - 20.
Kjóto - historická metropole, tradiční kultury s"desítkami svatyň a chrámů. Císařský palác a zahrady. Zámek Nidžó šógunů Tokugawa. Zenová kamenná zahrada Rjóandži. Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách. Magická svatyně tisíce dřevěných sošek bohyně Kannon Sandžúsangendó. Starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó. Červená svatyně Fušimi Inari. „Most do nebe“ - 3,5 km dlouhá písečná kosa Amanohašidate. Park Kasamacu s"vyhlídkou vzhůru nohama, koupání.
Den 21.
Nejstarší svatyně původního náboženství Šintó v"Ise. První hlavní město Nara. Slavný chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa. Obří bronzová socha Buddhy z 9.stol. Chrámy a svatyně s parkem a krotkými jeleny.
Den 22. - 23.
Velkoměsto byznysu a jídla Ósaka. Hrad šóguna Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori. Degustace obávané delikatesy fugu. Živý přístav a největší akvárium fauny Pacifiku.
Den 24. - 27.
Šinkansen k"jezeru Kawagučiko u paty posvátné hory Fudžisan (3 776 m). Dále výjezd na 5. stanici na svahu (2 305 m). Pěšky vzhůru dvě hodiny na horskou chatu (7. stanice, 2"700 m). Horská výzva japonského symbolu. Syrová příroda oblasti Hakone. Lanovka kilometry dlouhá. Geotermální pole Ówakudani s bublajícím bahnem a sirnými výpary. Plavba po jezeře Aši s výhledy na Fudži. Symbolické finále Tokia. Císařský palác a vstupní most Nidžúbaši. Vyhlídková TV věž Nebeský strom (634 m), druhá nejvyšší stavba světa. Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.