Vyhledávání zájezdu
Jižní Korea a přírodní krásy ostrova Čedžu - Jižní Korea

Jižní Korea a přírodní krásy ostrova Čedžu

Jižní Korea

, HotelJižní Korea a přírodní krásy ostrova Čedžu

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis zájezdu
Soul • Tegu • Daereungwon • Pusan • Čedžu-do

Termíny | 21. října – 2. listopadu 2017

Cena | 82 980 Kč | příplatek na jednolůžkový pokoj 11 890 Kč

Upozornění | zájezd se uskuteční už při počtu 8 přihlášených účastníků.
Den 1.
Odlet do Koreje z letiště v Praze nebo Vídni (bude upřesněno).
Den 2.
Přílet na mezinárodní letiště Inčchon (Incheon), setkání s místním průvodcem, transfer do Soulu, hlavního města, politického, ekonomického a kulturního srdce Korejské republiky s více než pětisetletou historií. Odjezd do hotelu, večeře, nocleh.
Den 3.
Po snídani celodenní prohlídka města: náměstí a brána Gwanghwamun, prohlídka paláce Geyongbokgung, který sloužil jako hlavní sídlo královské dynastie Čoson vládnoucí v letech 1392–1910. V přízemí paláce je umístěno Národopisné muzeum, dědictví korejské kultury a historie. Následuje návštěva ulice Insadong plné uměleckých galerií, antikvariátů, obchodů s tradičními uměleckými výrobky, čajovnami a restauracemi. Odpoledne návštěva populárního tržiště Namdaemun, největšího smluvního tržiště v zemi, kde je možné nakoupit vše od oděvů po suvenýry, dále obchodní čtvrť Myeong-dong. Výjezd na Soulskou věž (236 m) s výhledem na město. Večeře, nocleh centru města.
Den 4.
Po snídani odjezd jihovýchodním směrem přes město Andong, ve středověku korejské centrum konfuciánství, jehož školy zde působí dodnes. Za korejské války v roce 1950 se tu odehrála bitva, při níž bylo město téměř zničeno. Do jeho nové historie se zapsala britská královna Alžběta II., která zde v roce 1999 slavila své 73. narozeniny. Návštěva vesnice Hahoe (UNESCO), seznámení s tradiční ruční výrobou korejského papíru hanji, který se zde začal vyrábět již ve 3. století. K jeho výrobě se používá lýko z morušových stromů, které hojně rostou po okolních skalách. Pokračování do 70 km vzdáleného města Tegu (Daegu), což je čtvrté největší korejské město s téměř 3 miliony obyvatel, ubytování, večeře a nocleh.
Den 5.
Po snídani zastávka v buddhistickém chrámu Haeinsa (UNESCO), známém možností krátkého i delšího pobytu mezi mnichy, odjezd do nedalekého Kjongdžu (Gyeongju), původně hlavním městem království Silla v letech 668–936, kdy došlo k velkému rozkvětu buddhismu. Období bývá považováno za zlatou kulturní éru, o čemž svědčí nepřeberné množství historických památek. Návštěva rozsáhlého pohřebního komplexu Daereungwon, kde uvidíme některé z více než dvaceti hrobek králů a šlechticů z období Silla. Následuje návštěva malebného jezírka Wolji (dříve Anapji) s královským letohrádkem Donggung. Večeře a nocleh v Kjongdžu.
Den 6.
Po snídani návštěva buddhistického chrámu Pulguksa (UNESCO), poté vesnice lidových řemesel – zhruba čtyřicet tradičních domků, kde místní vyrábějí filigránové předměty, hliněné pohřební figurky, dřevěné a kameninové nádoby, různé šperky a výšivky. Řemeslníky lze sledovat při práci a samozřejmě jejich výrobky lze zakoupit. Odjezd do Pusanu (Busan), hlavního přístavu a druhého největšího města země, které leží na jihovýchodním cípu Korejského poloostrova na březích Japonského moře. Návštěva oblíbené pláže ve čtvrti Haeundae. Večeře a nocleh v Pusanu.
Den 7.
Po snídani výstup na Pusanskou věž v parku Yongdusan, odkud je nádherný výhled na přístav a staré přístavní město. Návštěva největšího korejského rybího trhu Jagalchi. Další tržiště Gukje je skvělým místem pro nákup hedvábí, šatstva, kabelek a dalšího zboží. Odpoledne odlet na ostrov Čedžu (Cheju-Do). Největší korejský ostrov je zároveň jedinou částí korejského území, která se už nalézá v subtropickém pásu. Díky tomu se zdejší krajina a flóra výrazně liší od pevninské, a tak je ostrov pro své přírodní krásy i unikátní kulturní tradice vyhledávanou turistickou destinací. Večeře a nocleh v hotelu na ostrově.
Den 8.
Po snídani výlet na vyhlídkový útes Seongsan Ilchubong Sunrise Peak, vytvořený sopečnou erupcí před sto tisíci lety. Výhled na mimořádně malebný kráter Sangumburi a návštěva lidové vesnice Seongeup, která je hlavním nositelem ostrovních tradic. Večeře a nocleh v hotelu na ostrově.
Den 9.
Po snídani návštěva parku Hallim – botanická zahrada, lávové jeskyně a vesnice, pláže Hyeopje s bílým pískem, muzea čaje O'sulloc, seznámení s tradiční korejskou čajovou kulturou, návštěva pobřeží Haean s jedinečnými skalními útvary, obzvláště pak Sanbangsan Yongmeori (Dračí Hlava). Večeře a nocleh v hotelu na ostrově.
Den 10.
Po snídani jízda k překrásné skalnaté krajině ústí řeky Soesokkak, kde se sladká voda mísí s oceánem. Navštěva vodopádů Cheonjiyeon, útesu Jusangjeolli a skalních pilířů kolem pobřeží zanechává nezapomenutelný dojem. Transfer na zdejší letiště a odlet do Soulu, večeře a nocleh.
Den 11.
Po snídani transfer k Demilitarizované zóně (DMZ), dokumentující tragickou historii země, která se v korejské válce (1950–1953) rozdělila na dva státy – komunistický na severu a kapitalistický na jihu. Demilitarizované pásmo, vzdálené 44 km od Soulu, je v současnosti nejpřísněji střeženou hranicí na světě. Jeho prohlídka zahrnuje návštěvu parku Imjingak, postaveného roku 1972 na paměť těch, kteří museli za války opustit své domovy a rodiny na severu. Následuje železniční stanice Dorasan. Z observatoře Dora lze vidět vesnici v Severní Koreji a třetí tunel, údajně zbudovaný Severokorejci v roce 1979 pro tajný útok na Jižní Koreu. Návštěva Národního muzea Koreje, které hostí kulturní jmění a dokumentuje vývoj země od nejstarší doby po současnost. Večeře a nocleh v Soulu.
Den 12.
Po snídani krátké volno, transfer na letiště, odlet do Evropy.
Den 13.
Přílet do Evropy v časných ranních hodinách, možnost transferu do Brna za příplatek.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.