Vyhledávání zájezdu
JAR - SWAZIJSKO - ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - JAR - Botswana

JAR - SWAZIJSKO - ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - JAR

Botswana

, HotelJAR -  SWAZIJSKO - ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - JAR

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Gaborone - transparent 30°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: JAR - Svazijsko - Zimbabwe - Botswana - Namibie - Velká cesta jižní Afrikou
Popis
Z Kapského Města přes Viktoriiny vodopády a národní parky Botswany a Namibie.
Doplňující informace
JAR - zajímavosti Kapského Města. Idylická St. Lucia s hrochy a krokodýly, kaňony a divokost NP Tsitsikamma. Nejstarší národní park Hluhluwe-Umfolozi. Safari v nejznámějším NP Krüger. Úchvatná panoramatická cesta pohořím Drakensberg. Malebné království SVAZIJSKO. Viktoriiny vodopády v ZIMBABWE. BOTSWANA - NP Chobe s rekordním počtem slonů. NAMIBIE. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River Canyon. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Vesničky kmene Himbů s tradičními zvyky a obyčeji. Spojení akcí č.120B a č.121.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Velká cesta celou jižní Afrikou s"možností ochutnat safari hned v"několika zemích. Cestujeme pronajatým vozidlem. V letním termínu z klimatických důvodů program bez Lesotha, které je nahrazeno safari v"jižní části NP Krüger.
Den 1. - 2.
Letecky do JAR. Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí.
Den 3.
Fantastické panorama 12 apoštolů. Lodní výlet z Hout Bay na skaliska plná lachtanů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Výhlídka na False Bay."
Den 4.
Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky.
Den 5.
Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Greenmarket s umělci a suvenýry. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Botanická zahrada Kirstenbosch.
Den 6.
Malebný Hermanus s šancí na velryby. Přesun na nejjižnější bod Afriky Cape Agulhas - Střelkový mys. Místo, kde se mísí vody dvou oceánů, Atlantského a Indického.
Den 7.
Pokračování po Garden Route do Mossels Bay. Zastávka v"třetím nejstarším městě v"JAR Swellendam. Možnost návštěvy muzea – místní řemesla, měšťanský dům a sídlo Swellendamské republiky. Muzeum mořeplavce Bartolomea Diase s replikou původní lodi, akvárium a poštovní strom v Mossels Bay. Nocleh v"Mossel Bay.
Den 8.
Garden Route s bohatou květenou. Průjezd městem pštrosů Oudshoorn, fakultativně návštěva pštrosí farmy. Pokračování přes malebný Wilderness do Tsitsikammy. Cestou za příznivého počasí výhledy na Mossels Bay. Krátká zastávka v"lázeňském městečku Knysna. Nocleh v"Tsitsikamma. "
Den 9.
Nejvyšší bungee jumping na světě (216 m) stojí za vidění, i když neskočíte. Přímořský NP Tsitsikamma s pěší túrou podél divokého skalnatého pobřeží k Otter Trail. Pobřežní Jeffrey Bay se surfaři na pláži? Nocleh v Port Elizabeth.

"
Den 10.
Přesun k NP Addo Elephant. Safari v třetím největším jihoafrickém národním parku s unikátním výskytem slonů kapských, antilop a zeber. Přejezd do East London.
Den 11.
Přejezd přes bantustan Transkai – největší černošské samosprávné území v historii, do provincie KwaZulu-Natal, země bitev z dob bursko-zulsko-britských válek.
Den 12.
Přejezd do Durbanu idylickou krajinou po silnici, která se klikatí Údolím tisíce pahorků. Chrám hnutí Hare Krishna. Indian market s typickým kořením. Přímořská promenáda Golden Mile plná zábavných atrakcí. Fakultativně možnost jízdy lanovkou na střechu nového fotbalového stadionu s nádherným výhledem na celé město a pobřeží.
Den 13.
Podél pobřeží Indického oceánu na sever. Nekonečné písečné pláže v Umlalazi""Nature Reserve. Fakultativní lodní výlet do divočiny Greater St. Lucia Wetlands, Cape Vidal s jedinečnou zvířenou a květenou (UNESCO).
Den 14.
Celodenní safari v nejstarším národním parku v JAR - Hluhluwe-Umfolozi. Místo s největší koncentrací nosorožců černých i bílých na světě. Velké množství buvolů, antilop, žiraf, paviánů a zeber.
Den 15.
Přejezd do království SVAZIJSKO. Hlavní město Mbabane má jen padesát tisíc obyvatel! Královské údolí Ezulwini. Národní parlament i memoriál nejoblíbenějšího krále SobhuzuIIa II. Ruční výrobna svíček. Fakultativně možnost návštěvy kulturní vesnice Mantenga. Původní architektura, vodopád i taneční vystoupení. Nocleh v"Svazijsku.
Den 16. - 17.
Sjezd ze Svazijska zpět do JAR. Celodenní safari v safari autech v"jižní části NP Kruger.
Den 18.
Šumavou Afriky na vyhlášenou Panorama Route. The Pinnacle - skalní jehla. Skalní okno God´s Window a Wonder View. Dovolí nám počasí dohlédnout až do vzdáleného Mozambiku? Pěší výlet mlžným pralesem plným bromélií. Vodopád Berlin Falls. Sjezd do údolí řeky Blyde. Přírodní skalní hrnce Bourke´s Lucky Potholes. Výhledy do třetího největšího kaňonu světa Blyde River Gorge. Skalní homole Three Rondavels. Přejezd do městečka Phalaborwa.
Den 19.
Celodenní safari v safari autech v"NP Kruger"- nejznámější park. Uvidíme „big five“ (slon, nosorožec, buvol, lev a levhart), která chodí k napajedlům? Biltong - sušené maso ze pštrosů, buvolů, antilop i slonů. Nocleh v"Phalaborwa.
Den 20. - 21.
Phalaborwa. Odjezd směr botswanská hranice a vstup do Botswany. Nocleh v okolí Francistown. Dále transfer do Kasane. Nocleh v"Kasane.
Den 22.
NP Chobe a rekordní stáda slonů. Lvi, žirafy i antilopy. Ranní safari mezi zvířaty. Přejezd do ZIMBABWE, do městečka Victoria Falls. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce. Nocleh ve Victoria Falls.
Den 23. - 24.
Viktoriiny vodopády. Výběr z fakultativních aktivit - možnost raftingu, adrenalinový bungee jumping, procházka se lvy, let nad vodopády helikoptérou. Odpolední návštěva nejkrásnějších vodopádů světa? 1 700 m široká řeka padá o 110 m níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Socha Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi. Fakultativní večeře v"doprovodu afrických bubnů. Nocleh ve Victoria Falls.
Den 25.
Přejezd do BOTSWANY. NP Chobe a rekordní stáda slonů. Lvi, žirafy i antilopy. Lodní výlet mezi zvířaty je vrcholem safari.
Den 26.
Brzké ranní safari v"NP Chobe v"safari autech. NAMIBIE. Přesun Capriviho pruhem. Nocleh na břehu Okavanga.
Den 27.
Přejezd přes Rundu a Grootfontein k největšímu meteoritu světa Hoba (54 tun). Přesun k"hranicím NP Etosha. Nocleh v"Sachsenheim.
Den 28.
Dopolední safari v NP Etosha - v jazyce Sanů „Velké bílé místo“. Třpytivá solná pánev. Unikátní fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Pozorování zvířat u napajedel - oblast Namutoni. Přejezd do oblasti Halali. Odpolední safari v"otevřených džípech.
Den 29.
Brzké ranní safari v"otevřených džípech. Přejezd do oblasti Okuakuejo. Odpoledne přesun na jih z"parku do burského městečka Outjo.
Den 30.
Kaokoland - nejzajímavější část Namibie. Přesun přes Kamanjab do městečka Opuwo. Odpoledne návštěva himbské vesnice. Příroda čaruje s vodou i s místními ženami. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Rohaté klobouky na hlavách žen kmene Herero.
Den 31.
Dobrodružná výprava do Damaralandu. Návštěva zkamenělého lesa. Welvitchia mirabilis. Možnost spatřit unikátní pouštní slony. Nocleh v"poušti pod nekonečnou oblohou plnou hvězd.
Den 32.
Prohlídka Orghan Pipes. Nejvyhlášenější skalní rytiny křováků Twyfelfontein. 6 000 let staré. Scénickou cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s"vyhlídkou na nejvyšší horu Namibie. Nocleh v"Uis.
Den 33.
Přejezd na Pobřeží koster do rybářské osady Hentiesbai. Cape Cross s tisíci lachtany. Podél pobřeží Atlantiku do Swakopmundu.
Den 34.
Muzeum krystalů. Pláže s palmami. Akvárium. Pohoda „evropského“ Swakopmundu. Volný den určený na fakultativní aktivity dle vlastního výběru, např. rybaření, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Možnost vyhlídkového letu nad písečnými dunami.
Den 35.
Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přesun dále na jih přes průsmyk Kuiseb. Překročení obratníku Kozoroha. Osada Solitaire. Nocleh v Sesriem.
Den 36.
Pouštní park Namib Naukluft. Krása písečných dun v oblasti Sossusvlei. Magický východ slunce na písečných dunách. Dead Vlei - jedno z nejfotogeničtějších míst Namibie. Nejkrásnější fotografie právě odtud? Přesun do Marientalu.
Den 37.
Přesun měnící se pouštní krajinou do Keetmanshoop. Jedinečné stromy aloe rozsochaté. Fish River Canyon je po americkém Grand Canyonu největším na světě. Rybí řeka vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais.
Den 38.
Přejezd z Namibie do JAR přes městečko Springbok. Nocleh ve"Vanrhynsdorp.
Den 39.
Pokračování do Kapského Města. Cestou zastávka v"Clanwilliams, v"jehož okolí se pěstuje čaj rooibos. Odpoledne nezapomenutelný pohled na Kapské město a Stolovou horu. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.
Den 40. - 41.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.