Vyhledávání zájezdu
JAR - SWAZIJSKO - ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - JAR - Botswana

JAR - SWAZIJSKO - ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - JAR

Botswana

, HotelJAR -  SWAZIJSKO - ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - JAR

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Gaborone - transparent 16°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: JAR - Svazijsko - Zimbabwe - Botswana - Namibie - Velká cesta jižní Afrikou
Popis
Z Kapského Města přes Viktoriiny vodopády a národní parky Botswany a Namibie.
Den 16. - 17.
Sjezd ze Svazijska zpět do JAR. Přejezd do Nelspruit. Celodenní safari v"jižní části NP Kruger.
Den 18.
Přes Graskop, Šumavou Afriky na vyhlášenou Panorama Route. The Pinnacle - skalní jehla. Skalní okno God´s Window a Wonder View. Dovolí nám počasí dohlédnout až do vzdáleného Mozambiku? Pěší výlet mlžným pralesem plným bromélií. Vodopád Berlyn Falls. Sjezd do údolí řeky Blyde. Přírodní skalní hrnce Bourke´s Lucky""Potholes. Výhledy do třetího největšího kaňonu světa Blyde River Gorge. Skalní homole Three Rondavels. Přejezd do městečka Phalaborwa.
Den 19.
Celodenní safari v"NP Kruger"- nejznámější park. Uvidíme „big five“ (slon, nosorožec, buvol, lev a levhart), která chodí k napajedlům? Biltong - sušené maso ze pštrosů, buvolů, antilop i slonů. Nocleh v"Phalaborwa.
Den 20. - 21.
Phalaborwa. Odjezd směr botswanská hranice a vstup do Botswany. Nocleh v okolí Francistown. Dále transfer do Kasane. Nocleh v"Kasane.
Den 22.
NP Chobe a rekordní stáda slonů. Lvi, žirafy i antilopy. Dopolední safari mezi zvířaty. Přejezd do ZIMBABWE, na Viktoriiny vodopády. Nocleh ve Victoria Falls.
Den 23. - 24.
Viktoriiny vodopády. Nejkrásnější vodopády světa? 1 700 m široká řeka padá o 110 m níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Socha Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi. Výběr z fakultativních aktivit - možnost raftingu, rychlý jet boat, adrenalinový bungee jumping, projížďka na koni mezi zvířaty, let nad vodopády helikoptérou. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce. Nocleh ve Victoria Falls.
Den 25.
Přejezd do BOTSWANY. NP Chobe a rekordní stáda slonů. Lvi, žirafy i antilopy. Lodní výlet mezi zvířaty je vrcholem safari.
Den 26. - 27.
NAMIBIE. Přesun Capriviho pruhem. Nocleh na břehu Okavanga s výhledem na hroší bazénky. Příjemný Grootfontein. Hoba - největší meteorit světa (54 tun).
Den 28. - 29.
NP Etosha - v jazyce Sanů „Velké bílé místo“. Třpytivá solná pánev. Unikátní fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Pozorování zvířat u napajedel - oblast Namutoni, Halali a Okuakuejo. Odpoledne výjezd z"parku do burského městečka Outjo.
Den 30. - 31.
Kaokoland - nejzajímavější část Namibie. Přesun do městečka Opuwo. Opuwo je vydechnutím z tajemna a návratem do „civilizace“. Putování k řece Kunene. Zázrak vodopádů Epupa Falls ve vyprahlé krajině. Příroda čaruje s vodou i s místními ženami. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Vesničky původních obyvatel Ovahimba. Při troše štěstí unikátní pouštní sloni. Himbská tržiště. Odvážné výtvory na hlavách žen kmene Herero.
Den 32. - 33.
Dobrodružná výprava do Damaralandu. Nejvyhlášenější skalní rytiny křováků Twyfelfontein 6 000 let staré. Organ Pipes - „varhany“ z bazaltových sloupců. Scénickou cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s nejvyšší horou Namibie Königstein na Pobřeží koster do rybářské osady Hentiesbai.
Den 34.
Cape Cross s tisíci lachtany. Podél pobřeží Atlantiku do Swakopmundu. Muzeum krystalů. Pláže s palmami. Pohoda „evropského“ Swakopmundu.
Den 35.
Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Aktivity dle vlastního výběru např. rybaření, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Možnost vyhlídkového letu či výletu do oblasti Spitzkoppe a písečných dun.
Den 36.
Pouštní park Namib""Naukluft. Krása písečných dun v oblasti Sossusvlei. Magický východ slunce na písečných dunách. Dead Vlei - jedno z nejfotogeničtějších míst Namibie. Nejkrásnější fotografie právě odtud? Přesun do Marientalu.
Den 37.
Přesun měnící se pouštní krajinou do Keetmanshoop. Jedinečné stromy aloe rozsochaté.
Den 38.
Fish River Canyon je po americkém Grand Canyonu největším na světě. Rybí řeka vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais.
Den 39. - 40.
Přejezd z Namibie do JAR přes městečko Springbok do Kapského Města. Nezapomenutelný pohled na město z Table View. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.
Den 41. - 42.
Letecký návrat domů.
Doplňující informace
JAR - zajímavosti Kapského Města. Idylická St. Lucia s hrochy a krokodýly, kaňony a divokost NP Tsitsikamma. Nejstarší národní park Hluhluwe-Umfolozi. Safari v nejznámějším NP Krüger. Úchvatná panoramatická cesta pohořím Drakensberg. Malebné království SVAZIJSKO. Viktoriiny vodopády v ZIMBABWE. BOTSWANA - NP Chobe s rekordním počtem slonů. NAMIBIE. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River Canyon. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Vesničky kmene Himbů s tradičními zvyky a obyčeji. Spojení akcí č.120B a č.121.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Velká cesta celou jižní Afrikou s"možností ochutnat safari hned v"několika zemích. Cestujeme pronajatým vozidlem. V letním termínu z klimatických důvodů program bez Lesotha, které je nahrazeno safari v"jižní části NP Krüger.
Den 1. - 2.
Letecky do JAR. Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí.
Den 3.
Fantastické panorama 12 apoštolů. Lodní výlet z Hout Bay na skaliska plná lachtanů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Výhlídka na False Bay."
Den 4.
Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky.
Den 5.
Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Greenmarket s umělci a suvenýry. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Botanická zahrada Kirstenbosch.
Den 6.
Malebný Hermanus s šancí na velryby. Přesun na nejjižnější bod Afriky Cape Agulhas - Střelkový mys. Místo, kde se mísí vody dvou oceánů, Atlantského a Indického.
Den 7.
Pokračování do historického centra Garden Route, Mossel Bay. Zastávka v"třetím nejstarším městě v"JAR Swellendam. Možnost návštěvy muzea – místní řemesla, měšťanský dům a sídlo swellendamské republiky.
Den 8.
Muzeum mořeplavce Bartolomea Diase s replikou původní lodi, akvárium a poštovní strom v Mossels Bay. Garden Route s bohatou květenou. Průjezd městem pštrosů Oudshoorn do průsmyku Outeniqua – za příznivého počasí výhledy na Mossels Bay a George. Přes malebný Wilderness do Tsitsikammy. Krátká zastávka v"lázeňském městečku Knysna. "
Den 9.
Nejvyšší bungee jumping na světě (216 m) stojí za vidění, i když neskočíte. Přímořský NP Tsitsikamma s pěší túrou po Otter Trail, divokém skalnatém pobřeží. Nocleh v Port Elizabeth.

"
Den 10.
Přesun k NP Addo Elephant. Safari v třetím největším jihoafrickém národním parku s unikátním výskytem slonů kapských, antilop a zeber. Přejezd do East London.
Den 11.
Přejezd přes bantustan Transkai – největší černošské samosprávné území v historii, do provincie KwaZulu-Natal, země bitev z dob bursko-zulsko-britských válek. Nocleh v Underbergu ležícím na úpatí hor.
Den 12.
Velký Drakensberg. Taneční orgie „gumových“ Zulu, rachotící zvonečky na kotnících i pažích. Tradiční zvyky, zdobení i chýše. Nejvyšší cihlová budova jižní polokoule v Pietermaritzburgu. Přejezd do Durbanu idylickou krajinou po silnici, která se klikatí Údolím tisíce pahorků. Chrám hnutí Hare Krishna. Indian market s typickým kořením. Přímořská promenáda Golden Mile plná zábavných atrakcí. Fakultativně možnost jízdy lanovkou na střechu nového fotbalového stadionu s nádherným výhledem na celé město a pobřeží.
Den 13.
Podél pobřeží Indického oceánu na sever. Nekonečné písečné pláže v Umlalazi""Nature Reserve. Fakultativní výlet do divočiny Greater St. Lucia Wetlands, Cape Vidal s jedinečnou zvířenou a květenou (UNESCO).
Den 14.
Celodenní safari v nejstarším národním parku v JAR - Hluhluwe-Umfolozi. Místo s největší koncentrací nosorožců černých i bílých na světě. Velké množství buvolů, antilop, žiraf, paviánů a zeber.
Den 15.
Přejezd do království SVAZIJSKO. Hlavní město Mbabane má jen padesát tisíc obyvatel! Královské údolí Ezulwini. Národní parlament i memoriál nejoblíbenějšího krále SobhuzuIIa II. Ruční výrobna svíček. Fakultativně možnost návštěvy kulturní vesnice Mantenga. Původní architektura, vodopád i taneční vystoupení. Nocleh v"Svazijsku.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.