Vyhledávání zájezdu
JAPONSKO – ostrovy HONŠÚ, ŠIKOKU, KJÚŠÚ - Japonsko

JAPONSKO – ostrovy HONŠÚ, ŠIKOKU, KJÚŠÚ

Japonsko

, HotelJAPONSKO – ostrovy HONŠÚ, ŠIKOKU, KJÚŠÚ

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Japonsko - Ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú
Popis
Unikátní atmosféra země vycházejícího slunce v období vrcholícího jara
Doplňující informace
Jarní období je nejvhodnější doba pro návštěvu Japonska. Vzduch je ještě průzračný, teploty příjemné a obloha většinou modrá a slunečná. Tři ze čtyř hlavních ostrovů. Všechny historické metropole - Nara, Kjóto, Kamakura a Edo (Tokio). Čtyři z nejkrásnějších japonských hradů - Macujama, Kumamoto, Himedži a Macumoto. Jednička světového lázeňství – Beppu. Memento atomové hrozby - Nagasaki. Největší aktivní sopka světa - Aso. Japonské Alpy - mohutný vodopád Kegon, olympijské Nagano, koupající se opice v termálních lázních, tradiční venkovská architektura Takajamy i poutní Nikkó. Posvátná sopka Fudži. Výpravné festivaly v Kjótu, Nikkó i v Tokiu i ukázky umění nindžů. Návštěva hlavního turnaje sumo v jeho „svatostánku“ Kokugikan v Tokiu.

"

První asociací v souvislosti s Japonskem je silně zakořeněná a stále živá tradice a zároveň moderní technologie. Jaro je jedním z nejlepších termínů pro poznávání Japonska. Kromě historických metropolí poznáme i přírodní krásy této země a ochutnáme atmosféru výpravných festivalů."Pro přihlášené po 1.4. nelze zaručit vstupenky na sumo. Nepodaří-li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu."Posloupnost dnů programu se může měnit dle termínů festivalů v"jednotlivých letech.


Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.
Den 1. - 2.
Letecky do Japonska, hlavní město Tokio. Zahrady Císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni. Mrakodrapy v Šindžuku - vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), oslnivé neony Kabuki-čó.
Den 3. - 4.
Jízda na jihozápad"Honšú"do Okajamy a dál přes zázrak moderní techniky - 13,1 km dlouhý systém mostů"Seto-Ohaši"na ostrov"Šikoku. „Metropole haiku“ –"Macujama. Rozsáhlý hrad na kopci, koupel v kouzelných historických lázních Dogo.
Den 5.
Lodí z Šikoku na ostrov Kjúšú. Bezkonkurenčně největší lázně Japonska, ne-li světa – Beppu. Pekelná oblast - horká zřídla, koupele, ale i bizarní muzeum sexu. Termální megamarket aneb vše, co jste kdy (ne)chtěli vědět o masové turistice v Japonsku.
Den 6.
Napříč hornatým vnitrozemím Kjúšú přes sopku Aso. Pěší výlet uvnitř největší aktivní kaldery světa s"možnými výhledy do jícnu aktivního kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (návštěva je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016), případný alternativní program dle dané situace).
Den 7. - 8.
Kumamoto, slavné zahrady Suizendži s"miniaturní Fudži, mohutný hradní komplex jednoho z nejkrásnějších japonských hradů, jehož marné obléhání uspíšilo konec „posledního samuraje“ SaigaTakamoriho. Malebné kosmopolitní Nagasaki - brána křesťanství v Japonsku i místo druhé a (snad) poslední exploze atomové bomby. Mírový park a muzeum A-bomby. Největší chrám Východu - katedrála Urakami, památník 26 ukřižovaných křesťanů, Čínská čtvrť, Holandské svahy. Lanovkou na vrch Inasa (333 m) nad Nagasaki, nabízející jednu z nejkrásnějších vyhlídek v Japonsku. Šinkansenem z Fukuoky (Hakaty) tunelem pod mořem zpět na Honšú do Ósaky.
Den 9. - 10.
Ósaka - velkoměsto byznysu a jídla. Futuristický Sky Building, podzemní město Umeda. Večer na neonovém bulváru Dótombori a v Americké vesnici. Možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Himedži - Pevnost bílé volavky - čerstvě rekonstruovaný nejobdivovanější japonský hrad. Horjúdži - nejstarší chrám Japonska i nejstarší dřevěná stavba na světě. První japonská metropole – Nara. Chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa s Velkým Buddhou, šintoistická svatyně Kasuga, park s 1200 krotkými jelínky.
Den 11. - 12.
Nejvýznamnější historická metropole císařství Kjóto. Zámek Nidžó šógunů Tokugawa, chrám a slavné zenové zahrady Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu, jeden z"novodobých sedmi divů světa. Čtvrť divadel a gejš – Gion. Fakultativně večerní program s ukázkami tradiční japonské kultury (bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…). Festival Aoi - procesí císařských poslů v historických kostýmech v ulicích města. Superexpresem Hikari do Tokia.
Den 13.
Tokio."Asakusa - chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012. Cukidži (Tojosu) - atmosféra největšího rybího trhu na světě, možnost vyhlídkové plavby po řece Sumidě. Účast na jednom z 6 hlavních turnajů sumo přímo v"jeho nejvýznamnějším areálu Kokugikan. Letecký návrat domů.
Den 14. - 15.
Dva dny v"NP Nikkó"v"Japonských Alpách."Velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna TokugawyIejasu. Jezero Čúzendži,"vodopád Kegon"(99 m) - jeden ze tří nejvyšších i nejkrásnějších v Japonsku."Sennin Gjorecu"- dva hlavní festivaly svatyně: střelba samurajských lučištníků na běžících koních na terč, procesí v historických kostýmech a maskách.
Den 16. - 17.
Celodenní výlet do oblasti Hakone. Jízda zubačkou a lanovkami na geotermální pole Ówakudani (za příznivé vulkanické situace) s bublajícím bahnem, fumaroly, sirnými jezírky a černými vajíčky v něm vařenými. Procházky, plavba lodí po jezeře Aši s"úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na nejvyšší horu a symbol Japonska - sopku Fudži (3 776 m) s"ledovou pokrývkou. Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó mezi Edem (Tokiem) a Kjótem. Středověká metropole a pacifické letovisko Kamakura. Velký Buddha, chrám Hasedera. Jokohama. Vyhlídka z Landmark Tower (296 m), druhého nejvyššího mrakodrapu Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, přístav, čínská čtvrť.
Den 18. - 19.
Tokio. Zahrady Císařského paláce, svatyně Jasukuni, mrakodrapy v Šindžuku s Metropolitní radnicí (243 m), neony Kabuki-čó. Volitelný program dle preferencí a domluvy s průvodcem: parky a muzea ve Uenu, exkluzivní obchodní ulice ve čtvrtích Ginza a Šibuja, návštěva festivalu Sandža v"Asakuse - největšího a nejodvázanějšího v"Tokiu, “elektrické město” Akihabara, popř. pro zájemce možnost návštěvy Robotí restaurace s"nezapomenutelnou bláznivou show.
Den 20.
Superexpresem šinkansen pod posvátnou Fudži do"Nagoji."Unikátní muzeum vlaků s vystavenými exponáty japonských lokomotiv a souprav od počátku až po budoucnost včetně šinkansenů a maglevu, trenažéry jízdy maglevem v 500 km/h, apod.
Den 21. - 22.
Rodiště mistra haiku - básníka Bašó a místo vzniku školy obávaných nindžů -"Iga Ueno."Muzeum Nindžajašiki s ukázkami jejich bojového umění. Hikone na březích největšího japonského"jezera Biwa. Národní poklad - hrad řazený mezi 12 původních a čtyři nejkrásnější v Japonsku, výhledy na jezero. Procházka (8 km) probouzející se jarní přírodou"Japonských Alp"po historické silnici Nakasendó přes malebné starobylé vesnice, v nichž se čas zastavil před staletími.
Den 23. - 24.
Horskou krajinou Japonských"Alp do tradiční"Takajamy. Historická čtvrť"Sanmači."Hida"- skanzen japonské vesnice. Lázně"Okuhida. Lanovkami na"Mt. Šinhotaka"(2150 m) s krásnými výhledy na Japonské Alpy nebo koupání v termálech. Vyhlídkovou horskou silnicí kolem zasněžených třítisícovek do"Macumota.
Den 25. - 26.
Podmanivé Macumoto - nejstarší japonský hrad. Dějiště ZOH 1998 Nagano (vzpomínáte?). Poutní chrám Zenkódži. Hala Big Hat, kde naši hokejisté získali zlato (vzpomínáte?). Jedinečný horský park Džigokudani jaenkoen, kde se opice koupou v termálních bazéncích pod tisíci obřích japonských cedrů. Návrat do Tokia.
Den 27. - 28.
Tokio."Asakusa - chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012. Volitelný program dle preferencí a domluvy s"průvodcem - např. bulvár Haradžuku s"extravagantní mládeží, šintoistická svatyně císaře Meidži, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů, termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem. Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.