Vyhledávání zájezdu
Japonsko (nejen) pro gurmány - Japonsko

Japonsko (nejen) pro gurmány

Japonsko

, Hotel starstarstarJaponsko (nejen) pro gurmány

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Zveme vás do oblasti tradiční japonské kultury, ale také ráje milovníků japonského jídla. Poznáme největší aglomeraci světa Kantó s jejím srdcem Tokio, tajemné Nikkó, oblast Kansai s okouzlujícím historickým a kulturním centrem Kjóto a energickým městem jídla a zábavy Ósakou, která okouzlí každého cestovatele a uspokojí i toho nejnáročnějšího cestovatele a gurmána. Každý den naší cesty bude plný dojmů, barev a vůní, každý krok poodhalí o něco víc z krásy této fascinující země, ale i z jeho chutí. Ochutnávat Japonsko budeme už od snídaně a během dne a každý večer přijde hlavní, pokaždé zcela jiný, skvělý a nevšední kulinářský zážitek. Ukážeme vám, že japonské jídlo není jen suši a tempura (které ale samozřejmě také ochutnáme). Zapomeňte na zbytečně předražené restaurace pro turisty, zkušený průvodce vás vezme tam, kde jedí místní a kde se vaří skutečná japonská kuchyně. Jakitori, udon a soba, rafute, takojaki – to jsou slova, která vám zatím možná mnoho neříkají, ale která se na konci zájezdu změní v chutnou vzpomínku a možná i inspiraci pro vaši vlastní kuchyni. Vrcholem kulinářského programu bude ochutnávka slavného a exkluzivního wagjú – prý nejlepšího a nejdražšího hovězího masa na světě ze speciálního japonského skotu.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Strava
polopenze
Zájezd zahrnuje
letenka Praha–Tokio / Ósaka–Praha (vč. všech poplatků), příměstské vlaky a šinkanseny, metro a taxi ve městech, 5x hotel *** se snídaní, 5x speciální tematická večeře, 1x večeře – balíček na cestu, vstupy do památek a přírodních lokalit, český japonsky hovořící průvodce China Tours
Zájezd nezahrnuje
jednolůžkový pokoj – 6980 Kč
Program
Den 1
Praha – Tokio : přílet večer; k večeři tradiční a oblíbené japonské "jídlo na cesty" bentó v pohodlném expresu z letiště; ubytování.
Den 3
okio : čtvrť Asakusa – atmosférický chrám Sensódži a brána Kaminarimon ; výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú; procházka slavnou čtvrtí obchodů a bank Ginza s divadlem Kabukiza a elegantní supermoderní čtvrtí Šiodome ; řízená degustace slavného japonského rýžového vína sake ; večeře ve znamení kuchyně tropického souostroví Okinawa s oblíbenými specialitami, jako je rafute, gója čampuru či sukugarasu, na trávení si můžete dát sklenku nejsilnější japonské pálenky awamori .
Den 4
okio – Nikkó : výlet expresem do jednoho z nekrásnějších míst v Japonsku – hrobky největších z šógunů Tokugawa v prastarých cedrových lesích , chrám Rinnódži, svatyně Tóšógú, Taijúin a další památky; po návratu při dobrém počasí pohled (při dobrém počasí) na Tokio z nejvyšší TV věže na světě (634 m) – Sky Tree; k večeři ochutnáme křupavou tempuru – nejčerstvější ryby , krevety , místní houby a zelenina smažené do zlatova ve speciálním těstíčku, to vše podávané se speciální omáčkou a polévkou miso.
Den 5
okio – Himedži – Ósaka: přejezd šinkansenem do Himedži – návštěva největšího a nejkrásnějšího původně dochovaného japonského hradu ; podvečerní Ósaka – div moderní architektury Umeda Sky Building se střešní observatoří pod otevřeným nebem; povečeříme nejslavnější japonské jídlo suši tak, jak má být připraveno a jak má vypadat – tuňák , který se rozplyne na jazyku, losos, sladké krevety, sněhový krab a neskutečný výběr neznámých a exotických ryb; pro zájemce noční Ósaka – procházka retro čtvrtí Šinsekai , kde můžeme ochutnat vyhlášenou ósackou specialitu takojaki (těstové kuličky plněné chobotnicí), čtvrť jídla a zábavy Namba s arkádami Dótombori a mostem Ebisubaši.
Den 6
Kjóto : celodenní prohlídka císařského města s nejkrásnějšími památkami, kulturními perlami Japonska – slavný chrám Kijómizudera vysoko nad městem, chramový komplex Zenrindži s krásným výhledem na město, jedna z nejfotografovanějších památek v Japonsku – Zlatý pavilon v chrámu Kinkakudži; procházka uličkami starého Kjóta; k večeři si dopřejeme vrcholný kulinářský zážitek – slavné kóbské hovězí (z tzv. japonského skotu wagjú) v jedné z nejlepších teppanjaki restaurací v Japonsku.
Den 7
Kjóto – Nara – Ósaka – Praha: výlet vlakem do tradičního centra japonského buddhismu velký Buddha v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Tódaidži; procházka v atmosférické svatyni Fušimi Inari , světově známé díky filmu Gejša; večeře v typické místní hospodě izakaja s obrovským výběrem nejoblíbenějších japonských jídel, jako je grilované maso na špejli jakitori , skvělá smažená ryba hoke , sašimi a mnohé další; večer odlet z ósackého letiště Kansai, přílet do ČR 8. den.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.