Vyhledávání zájezdu
Island - letecký eurovíkend s česky hovořícím průvodcem - Island

Island - letecký eurovíkend s česky hovořícím průvodcem

Island

, HotelIsland - letecký eurovíkend s česky hovořícím průvodcem

Počet termínů:

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Letecký eurovíkend na Island
USP

Vydejte se na okruh Islandské pohlednice. Kompletní balíček eurovíkendu na Island.
Popis hotelu

Vydejte se na okruh Islandské pohlednice. Kompletní balíček eurovíkendu na Island.

Program zájezdu

1. DEN
ráno odlet z Prahy do Keflavíku. Po příletu výlet na poloostrov Reykjanes – rybářská osada Hafnir, Rejkjanestá, od jehož majáku lze spatřit „Ohňový ostrov" Edey, skalní útesy a pláže v oblasti Grindavíku a oblast horkých pramenů Seltún. Odpoledne proslulé termální lázně Modrá laguna. Vykoupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Odjezd na ubytování do oblasti Selfossu (2 noci). Nocleh.


2. DEN
snídaně. V celodenním výletu na jižní pobřeží Islandu nebudou chybět vodopády - Seljalandsfoss a Skógafoss, procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu – útesů Dyrhólaey. Po zastávce v městečku Vík návrat na nocleh. Nocleh.


3. DEN
snídaně. Výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku" povede ke kráteru Korid, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír - Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa. Ubytování v Reykjavíku (2 noci). Nocleh.


4. DEN
snídaně. Volno v Reykjavíku s možností návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Fakultativně celodenní výlet do oblasti - Borgarfjördur, kraje považovaného za domov islandských ság (cena cca 60 EUR) v jehož programu bude dominantní návštěva největších horkých pramenů Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskád vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole a divokého vodopádu Barnafoss. Nocleh.


5. DEN
snídaně. Prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku. Odpoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 60 EUR za 3,5 hodiny plavby) a nebo okusit jízdu na islandských koních (cena cca 80 EUR za instruktáž a 1,5 hodiny jízdy s místním průvodcem). V podvečer transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy. Přílet po půlnoci (6. den) do Prahy.


Změna programu vyhrazena.

O destinaci

Na Island za dobrodružstvím! Čekají na Vás gejzíry, sopky, ledovcové laguny, vodopády, jeskyně, duhové hory a samozřejmě klenot v srdci Islandu Kverkfjöll. Vykoupejte se v Modré laguně, nejznámějším termálním koupališti na světě. Ponořte se do horské vody zelenomodré barvy a potřete se blahodárným blátíčkem.

Trasa zájezdu - Keflavík, Hafnir, Grindavík, Seltún, Modrá laguna, Selfoss, Seljalandsfoss, Skógafoss, Reynisfjara, Dyrhólaey, Vík, Korid, Strokkur, Gullfoss, NP Tingvellir, Reykjavík, Keflavík.

Fakultativní služby

celodenní výlet do Borgarfjördur (rezervace a platba na místě, cca 60 EUR/os.)

lodní výlet s pozorováním velryb (rezervace a platba na místě, cca 60 EUR/os.)

jízda na islandských koních (rezervace a platba na místě, cca 80 EUR/os.)

koupání v termálních lázních Modrá laguna (nutná rezervace v ČR, cca 1 100 Kč)

Cena zájezdu zahrnuje

letenku Praha - Keflavík - Praha
dopravu na Islandu dle programu
4 noci v 2* nebo 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
4 snídaně
služby průvodce
výlet na poloostrov Reykjanes, výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku“, celodenní výlet na jižní pobřeží Islandu
povinné smluvní pojištění CKPořadatel zájezdu: CK FIRO TOUR

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Žádné recenze pro tento hotel.