Vyhledávání zájezdu
Hedvábná cesta - Kyrgyzstán

Hedvábná cesta

Kyrgyzstán

, Hotel starstarHedvábná cesta

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Vydejme se po "hedvábné cestě", která spojovala v raném středověku všechny velké civilizace euroasijského kontinentu. Putujme po ní jako starověcí kupci, vzdělanci, umělci, náboženští myslitelé, šiřitelé učení Buddhova, Mohamedova a Kristova. Jednotlivé úseky hedvábné cesty byly důležitými obchodními tepnami, ale i výjimečným faktorem světového dění kulturního a duchovního. Zveme vás na putování po severní větvi východní části suchozemské cesty – z kyrgyzského Biškeku do čínského Luoyangu, přes ťan-šanské průsmyky a kolem nádherných jezer Issyk-kul a Karakul, po okraji pouští Gobi a Taklamakan a podél západní části Dlouhé zdi.
Poznámka:

Možnost individuálního prodloužení v Pekingu – žádejte v prodejní kanceláři.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
Strava
U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli… Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.Večeře: Je hlavním jídlem dne a průvodci ji pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem. Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.
Zájezd zahrnuje
letenka Praha–Biškek / Peking–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Luoyang–Peking, 3x noční lehátkový vlak II. třídy, mikrobusy, linkové autobusy a denní vlaky, MHD, 11x hotel, 1x vícelůžková jurta nebo jednoduchý hotel, český čínsky hovořící průvodce China Tours
Zájezd nezahrnuje
jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) – 4860 Kč, čínské vízum – 2200 Kč
Program
Den 1
Praha – Biškek – Naryn: brzy ráno přílet do hl. m. Kyrgyzstánu s kulisami éry SSSR a 4800 m vysokým pohořím Ťan-šan v pozadí; krátká prohlídka města – památník Lenina či národního hrdiny Manase; 25 m vysoká věž Burana z 9. stol. ; přejezd okolo jezera Issyk-kul (největší jezero v zemi) do města Naryn.
Den 3
Kyrgyzstán – Kašgar : celodenní přejezd z Kyrgyzstánu přes možná zasněžený ťan-šanský průsmyk Torugart (3752 m) do čínského Kašgaru – pouštní město , kdysi jedno z nejdůležitějších obchodních center a důležitá křižovatka na hedvábné cestě .
Den 4
Kašgar : výlet k unikátnímu skalnímu útvaru Shipton´s Arch neboli Nebeská brána – až 365 m vysoké (pouze z pohledu od Z) a 55 m široké skalní okno ; návštěva mešity Id Kah z 15. stol. (jedna z největších v Číně), procházka uličkami starého města .
Den 5
Kašgar – j. Karakul : neopakovatelný nedělní trh v Kašgaru – až 50 000 obchodníků s koňmi, ovcemi, zeleninou, koberci, čepicemi a jiným zbožím; odpoledne přejezd k jezeru Karakul , ležícímu přes 3000 m vysoko mezi dvěma sedmitisicovými velikány Mustag Ata a Kongur – nocleh v jurtě nebo jednoduchém hotelu.
Den 6
Karakul – Kašgar : východ slunce nad jezerem – pasoucí se velbloudi, jaci a ovce; návrat do Kašgaru – cestou prohlídka hrobky islámského světce Abakha Hoji ze 17. stol.; poslední procházka starým městem a poslední ochutnávky místních specialit ; noční lehátkový vlak.
Den 7
urfan : odpoledne příjezd do důležité křižovatky hedvábné cesty a tranzitní stanice různých kultur; výlet do okolí – ruiny unikátního pouštního města Jiaohe (Ťiao-che) na soutoku dvou řek; muzeum podzemních zavlažovacích kanálů , tzv. karez.
Den 8
urfan : oblast vyhlášená pěstováním vinné révy – skvělé místní hrozinky ; buddhistické jeskyně Bezeklyk , zajímavý přírodní úkaz Plamenné hory , hliněná tradiční ujgurská vesnice Tujuk, Eminův minaret ; noční lehátkový vlak.
Den 9
Dunhuang (Tun-chuang) – vstupní brána do říše Středu v době dynastie Han (Chan): příjezd vlakem a výlet k malebnému jezírku Měsíčního srpečku ukrytému mezi písečnými dunami (nejvyšší 1750 m n.m.) – možnost projížďky na velbloudu nebo " sáňkování" na dunách.
Den 10
Dunhuang – Jiayuguan (Ťia-jü-guan): vyhlášené jeskyně Mogao (Mo-kao) – vrchol buddhistického umění (unikátní nástěnné malby a sochy ze 4. až 11. stol.); odpoledne přejezd linkovým autobusem do Jiayuguanu.
Den 11
Jiayuguan – Zhangye (Čang-jie): návštěva nejzápadnější části Dlouhé zdi z dob dynastie Ming – zastavení u poslední hlásky ; prohlídka rozsáhlé pevnosti ze 14. stol. ; odpoledne přejezd vlakem do Zhangye.
Den 12
Zhangye : výlet do jedinečných tzv. Duhových hor – pohoří vymodelované z různobarevných vrstev rudého pískovce , výstup na některé z vyhlídek; procházka dalším nádherným přírodním úkazem – tzv. Ledovým údolím Binggou (Ping-kou) připomínajícím trochu Munument Valley v USA.
Den 13
Zhangye – Lanzhou (Lan-čou): prohlídka kláštera Velkého Buddhy (největší krytá socha ležícího Buddhy v Číně – 34,5 m); výlet do pohoří Mati (Ma-tchi) – pohoří Koňské podkovy s vysoko do skály vytesanými buddhistickými jeskyněmi ; odpoledne přejezd vlakem do Lanzhou.
Den 14
Lanzhou : celodenní výlet do jeskynních buddhistických chrámů Binglingsi (Ping-ling-s'), přináležejících k jeskyním Desetitisíců Buddhů a nacházejících se na březích Žluté řeky ; přejezd lodí přes Ž. řeku, návrat do Lanzhou a noční lehátkový vlak.
Den 15
Luoyang (Luo-jang): po poledni příjezd do rozsáhlého buddhistického kláštera Bílého koně z 1. stol. n.l. (nejstarší v celé Číně).
Den 0

Den 17
Luoyang – Peking – Praha: dopoledne návštěva výstavních skalních buddhistických jeskyní Dračí brána – Longmen (Lung-men); odpoledne přelet do Pekingu a dále do ČR, přílet domů 18. den.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.