Vyhledávání zájezdu
GUATEMALA - BELIZE - Mayské dobrodružství - Belize

GUATEMALA - BELIZE - Mayské dobrodružství

Belize

, HotelGUATEMALA - BELIZE - Mayské dobrodružství

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Belmopan - transparent 29°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Guatemala - Belize - Mayské dobrodružství a karibská robinsonáda
Popis
Exkluzivně sestavený program nabitý unikátními zážitky.
Doplňující informace
Tajemné mayské pyramidy ukryté hluboko v džungli. Jedinečná atmosféra ztraceného světa umocněná vřískotem opic, poletujícími tukany a zpěvem papoušků. Dobrodružné výpravy do srdce pralesa spojené s koupáním ve smaragdových kaskádách. Netradiční plavba na nafukovacích duších podzemním jeskynním systémem, krápníkové jeskyně z jiného úhlu pohledu. Jezero Atitlán a kouřící sopky. Pohodička v zachovalém koloniálním městě Antigua. Odpočinek na liduprázdných plážích rajského ostrova v Belize. Koupání a šnorchlování v tyrkysových vodách, opékání ryb, romantické posezení u moře na kouzelném ostrůvku pouze pro nás! Akce určená pro sportovně zaměřené a aktivní jedince s chutí zažít dobrodružství. Poutavý pohled na přírodní krásy a kulturu obou zemí v"této kombinaci zcela unikátních zážitků.

Zájezd je určený pro sportovně zaměřené cestovatele, kteří upřednostňují aktivní zážitky, dobrodružství, přirozený kontakt s"místním obyvatelstvem a nevšední poznání přírodních krás Guatemaly a Belize. Během cesty budeme mít dostatek času dobrodružnou formou poznat"to nejlepší"z"celé oblasti. Čeká nás i pravá „robinsonáda“ a zasloužený odpočinek a pohoda u moře na plážích ostrůvků v Belize.
Den 1. - 1.
Letecky přes USA do GUATEMALY. Hlavní město Guatemala City, ubytování v hotelu.
Den 2. - 2.
Přesun do centra hornaté oblasti s"největší produkcí kávy. Cobán - příjemné městečko sevřené okolními horami. Bujná zeleň plná orchidejí. Cesta do krasové oblasti Alta Verapaz. Ve večerních hodinách příjezd do horské vesničky Lanquín, ubytování v"hotýlku.
Den 3. - 3.
Fakultativně příjemný rafting na řece Cahabon mezi banánovníky a kakaovníky, zakončený lahodným obědem v"domorodé vísce na břehu řeky. Odpolední odpočinek v"pohádkových kaskádách Semuc Champey uprostřed pralesa. Pro místní indiány místo posvátných vod. Možnost koupání v"přírodních lagunách měnících svou barvu od světle zelené po tmavě modrou. Neuvěřitelná hra barev a stínů. Tři sta metrů dlouhý přírodní vápencový most přes Río Cahabon, jedinečná hříčka přírody.
Den 4. - 4.
Pohodový trek pohádkovým deštným pralesem k"laguně Lachua. Společné stavění stanů, koupání, poté relax. Opuštěná „karibská“ zátoka zapomenutá uprostřed džungle. Místo jako z"říše za zrcadlem! Křišťálová voda, hojnost ryb i skvělé koupání. Vzrostlé cedry i mahagonovníky. Nezapomenutelná noční atmosféra džungle umocněná vřískotem opic, papoušků a poletujícími tukany. Zahlédneme i stopy jaguára? Nocleh u jezera v"pronajatých stanech s"večeří a snídaní.
Den 5. - 5.
Pro zájemce dobrodružná výprava soustavou jeskynního systému Candelaria na nafouknutých duších. Jedna z"nejkrásnějších a největších krápníkových jeskyní na americkém kontinentu dosahuje hloubky až 30 kilometrů. Staří Mayové věřili, že je vstupem do podsvětí Xibalba. Dodnes se zde praktikují tajemné rituály. Nocleh v působivém hotýlku uprostřed džungle.
Den 6. - 6.
Pro zájemce prozkoumání jeskyně Bombil Pek. Najdou se odvážlivci, kteří slaní do její hloubky (80 m)? Krápníkové prostory se stopami pravěkého života. Starodávná mayská svatyně. Průchod jeskynním systémem. Na přání mayský rituál se šamany přímo v"posvátné jeskyni!!"
Den 7. - 7.
Dopoledne přesun do Peténu. Odpoledne jedna z"nejmagičtějších mayských památek - Tikal. Obrovské pyramidy tyčící se do výše 60 metrů. Nekonečné ruiny dalších tisíců staveb a chrámů. Vše je neproniknutelně sevřeno náručí neprostupné džungle. Magické místo se stopami mayských rituálů, obývané dnes už jen opicemi, tukany a dalšími divokými zvířaty. Rozlehlost i unikátní poloha místa umocňuje všudypřítomné tajemno a neobjasněné záhady. Západ Slunce nad pyramidami.
Den 8. - 8.
Úsvit nad Tikalem. Plavba lodí soutěskou k deltě řeky Rio Dulce s možností osvěžující koupele. Livingstone na březích Karibiku. Vesnička žijící v"rytmu marimby a zpěvem Boba Marleyho. Africký nádech je umocněn místními černošskými obyvateli zvanými Garifunas - potomky uprchlých otroků. Příjemný hotel v Livingstone.
Den 9. - 11.
Plavba na rychlých člunech na panenské ostrůvky Sapotillos v"BELIZE. Pohoda tropického ráje. Palmové háje, bílý písek, smaragdové moře. K"dispozici máme motorové čluny jen pro nás. Lodní výlety na nedaleké korálové ostrůvky. Možnost rybaření a lahůdkové šnorchlování. Mělká modrozelená laguna vybízející k"pozorování mant. Kulinářské zážitky v"podobě darů moře připravované z"místních zdrojů. Večerní romantika u ohně s"vůní pečených ryb. Ubytování v pronajatých stanech s"plnou penzí. Robinsonáda dětských snů se stane skutečností! Jedno z"nejromantičtějších míst, co jste kdy viděli!
Den 12. - 12.
Lodí zpět do GUATEMALY. Celodenní přejezd do koloniálního městečka Antigua. Podmanivá atmosféra jednoho z"nejpůvabnějších měst střední Ameriky, zapsaného na seznamu UNESCO. Bývalé centrum španělské koloniální říše s bezpočtem kostelů a katedrál. Pomíjivá krása okázalé architektury poznamenaná ničivými zemětřeseními. Chuťové pohárky uspokojí množství originálních restaurací s výtečnou kávou a čokoládou. Nádherné výhledy na vulkány Agua, Fuego a Acatenango.
Den 13. - 13.
Jezero Atitlán obklopené sopkami. Posvátné jezero mění barvu vody s"každým pohybem slunce od všech odstínů modré, přes šedou až po smaragdově zelenou. Působivé místo přitahuje pozornost hippies a bohémů z"celého světa již od 60. let. Pohlcující atmosféra pověstných barů.
Den 14. - 14.
Přesun zpátky do Antiguy. Po cestě zastávka v"Chichicastenangu. Zažijte neuvěřitelnou pestrost barev na tradičních trzích pro místní. Ideální místo na koupi suvenýrů. Fakultativně večerní výstup na činnou sopku Pacaya.
Den 15. - 15.
Odpočinkový den v"Antigua. Pro zájemce fakultativně lov mečounů, případně výstup na sopku Acatenango (4"000 m) anebo výlet na farmu s"kávovými plantážemi. Večírek na rozloučenou s"Guatemalou!
Den 16. - 17.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.