Vyhledávání zájezdu
Gruzie s příjemnou turistikou - Gruzie

Gruzie s příjemnou turistikou

Gruzie

, HotelGruzie s příjemnou turistikou

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Gruzie je úrodná země obklopená Velkým a Malým Kavkazem. Zatím co rozlehlé a nebetyčné hory a jejich sevřená horská údolí odjakživa poskytovali bezpečná útočiště, tak nížiny pro změnu dostatek úrody nejen pro místní lidi. Gruzíni jsou i díky tomu hrdým a pohostinným národem a jejich křesťanská kultura patří k nejstarším na světě. Výprava, na které prokřižujeme většinu této nevelké země, je určena pro všechny, kdo chtějí poodhalit spletitost zdejší historie, navštívit nejzajímavější místa gruzínských dějin a zároveň se v poklidu nedechnout horského vzduchu a protáhnout nohy výlety po dávných stezkách. Nechte se příjemně překvapit členitostí a pestrostí kraje i bohatstvím památek. Provází Martin Mitáš.
Zájezd zahrnuje
zpáteční letenka Praha­Tbilisi vč. let. tax a poplatků cca 7 500 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, 10x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 9x večeře, 9x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály
Zájezd nezahrnuje
vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", 1lůžkový pokoj 4 100 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 605 Kč, do 80 000 Kč za 1 205 Kč
Program
Den 1
odlet z Prahy. Přílet do TBILISI a přesun na ubytování.
Den 2
po snídani se vydáme na prohlídku TBILISI: katedrála SAMEBA, chrám METECHI, pevnost NARIKALA s panoramatickou vyhlídkou na město a projdeme si i památky STARÉHO MĚSTA (mešita, hamám, arménský kostel sv. Jiří, katedrála Sioni).
Den 3
tento den nás čeká MCCHETA (UNESCO), historické hlavní město východní Gruzie s mnoha památkami. Podíváme se ke kostelíku DŽVARI s výhledem na město a soutok řek Mtkvari a Aragvi, navštívíme katedrálu SVETICCHOVELI a chrám SAMTAVRO. Pak přejedeme do městečka GORI k rodnému domku diktátora STALINA. Za městem určitě nevynecháme prohlídku starověkého jeskynního města UPLISCICHE. Nocleh v Kutaisi. Večer se ještě pokocháme nasvícenou katedrálou BAGRATI.
Den 4
za dopoledne dojedeme do SVANETIE (UNESCO) do vysokohorského letoviska ve městě MESTIA, kde spíme dvě noci. Lanovkou se přiblížíme na hřeben ZURULDI (2 348 m) a užijeme si pohodovou túru po hřebeni na vrchol Mentaši (2 473 m). Okouzleni budeme nejen rozkvetlými loukami, ale i nádhernými výhledy na vrcholy Ušby (4 700 m) a Svanský hřeben. Při větrném počasí přejedeme do malebné vesničky ČVIBIANI s nádhernými středověkými věžemi a kamennými domy, odkud se vydáme na panoramatickou půldenní túru přes vesnici ŽAMUŠI a hřeben Kakhuri (1 910 m) zpět do Mestie
Den 5
výlet terénními auty do UŠGULI, jednoho z nejkrásnějších městeček ve Svanetii. Ušguli je nejvýše permanentně osídlené místo v křesťanském světě dosahující nadmořské výšky 2 100 m vyzdobené asi 20 svanskými obrannými věžemi. UŠGULI se skládá z několika částí, a my část dne strávíme touláním mezi těmito samotami. Se zájemci vystoupáme na hřeben LAMARA (2 989 m) s fantastickým vý-hledem na masiv ŠCHARY (5 203 m), nejvyšší hory Gruzie. Velkým zážitkem je i samotná cesta do tohoto odlehlého kouta.
Den 6
ráno opustíme Mestii a přes městečko ZUGDIDI se zámečkem rodu DADIANIŮ přejedeme nahlédnout na pobřeží Černého moře do přímořského letoviska ANAKLIA, kde se řeka Enguri vlévá do moře. Na nocleh se přesuneme do střediska Bakuriani, nedaleko světoznámého BORDŽOMI, kde budeme spát tři noci.
Den 7
dopoledne popojedeme na výlet do skalního kláštera a města VARDZIA na břehu řeky MTKVARI (KURY), která je tvořena mnoha jeskyněmi propojenými tunely, schodišti a galeriemi. Odpoledne se ještě zastavíme v historickém městečku ACHALCICHE, kde navštíví-me malebný hradní komplex.
Den 8
ráno vyrazíme na turistiku v pohoří TRIALETI. Z vysokohorského střediska se vydáme na túru přes sedlo CCHRASKARO (2 454 m) nad romantickým jezerem TABACKURI v kouzelném kraji DŽAVACHETIE.
Den 9
první část dne nás čeká přejezd do oblasti KAZBEGI. Pojedeme GRUZÍNSKOU VOJENSKOU SILNICÍ s mnoha panoramatickými výhledy. Posléze se vypravíme na túru v Národním parku KAZBEGI k magickému kostelíku SV. TROJICE pod majestátnou horou KAZBEK (5 033 m). Nocleh v STEPANCMINDĚ.
Den 10
v dopoledních hodinách přejedeme, se zastávkou na hradě v ANANURI, do oblasti KACHETIE, kde se vydáme pouštní krajinou na ázerbájdžánskou hranici ke klášterním komplexům DAVID GAREDŽA. Od Davidovy Lávry se vyšplháme pěšky k odlehlejší části areálu klášteru UDABNO. V podvečer se vrátíme do Tbilisi na krátký nocleh.
Den 11
brzy ráno odlet z Gruzie a během dne přílet do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.