Vyhledávání zájezdu
Gruzie a Arménie - Arménie

Gruzie a Arménie

Arménie

, HotelGruzie a Arménie

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Yerevan - transparent 26°C


Popis

Gruzie a Arménie. Dvě kavkazské země s krásnou přírodou a zajímavou historií, nezapomenutelné výhledy na Prometheův Kazbek a biblický Ararat. Vstupy a ochutnávka vína v ceně!

Stejně jako kdysi západní turisté přestali mít obavy cestovat do střední Evropy po té, co tudy prošla revoluční vlna, objevujeme nyní i my země dál a dál na východ od nás. Proto jsme se rozhodli připravit pro vás poznávací zájezd do dvou kavkazských zemí s krásnou přírodou, bohatou historií a zajímavou kulturou. V květnu 2018 se zájezd uskuteční již popáté.

Čekají nás nezapomenutelné výhledy na mytické hory jako Prometheův Kazbek a biblický Ararat, navštívíme několik v UNESCO zapsaných klášterů a katedrál, jeskynní město, jezero Sevan a také metropole Tbilisi a Jerevan.

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a v ceně zájezdu jsou zahrnuty večeře buď přímo na ubytování, nebo v restauracích.

Program

1. den: Odlet z Prahy do Tbilisi. Z letiště se přesuneme do hotelu, vzhledem k pozdnímu příletu pouze kratší nocleh.

2. den: Po dopoledním odpočinku prohlídka Tbilisi, staré město s katedrálou Sioni, lanovkou na pevnost Narikala, pravoslavná katedrála Sameba, zlatý poklad v Národním muzeu.

3. den: Velký Kavkaz, klášter Jvari, pevnost Ananuri. Z městečka Stepancminda vyjedeme vozy 4x4 ke kostelu sv. Trojice (Gergeti) s úchvatnými pohledy na masiv Kazbeku (5 047 m n. m.)

4. den: Katedrála Svetitskhoveli v městě Mtskheta. Stalinovo muzeum v Gori. Středověká katedrála Gelati s chrámem Panny Marie. Nocleh v Kutaisi.

5. den:Návštěva jeskyní Prometheus Caves. Procházka lázeňským městem Borjomi.

6. den: Skalní město Vardzia, zrestaurovaný středověký komplex Rabati v Akhaltsikhe, návrat do Tbilisi.

7. den: Přejezd do Arménie, klášter Sanahin. Krátká procházka v NP Dilijan. Jezero Sevan.

8. den: Hřbitov Noratus. Výhled na jezero od kláštera Hayravank. Do skály vytesaný klášter Geghard, procházka soutěskou u římského chrámu v Garni.

9. den: Náboženské centrum Arménie Echmiadzin a Zvarnots, za dobrého počasí s úžasným výhledem na Ararat. Volný čas v Jerevanu.

10. den: Klášter Noravank na skále nad kaňonem, ochutnávka vína v Areni, výroba arménských koberců v Jerevanu. Prohlídka Jerevanu.

11. den: V ranních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků
14

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.