Vyhledávání zájezdu
Etiopie – Festival Donga - Etiopie

Etiopie – Festival Donga

Etiopie

, HotelEtiopie – Festival Donga

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Etnicky pestrá Etiopie - Tajemný festival Donga
Popis
Etnicky nejpozoruhodnější země černé Afriky. Zúčastněte se festivalu Donga.
Doplňující informace
Expedice v malé skupince cestovatelů. Etiopie si uchovala do dnešních dnů nejpůvodnější exotiku. Poznáme maximum z nejzajímavějších etnik, která se každoročně setkávají během festivalu Donga, při kterém Surmové bojují tyčemi. Garance tohoto mimořádného zážitku není možná. Časový sled akce bude přizpůsoben, program se koncentruje na etnicky nejpestřejší jih Etiopie, severní okruh na historický sever se v"tomto termínu nerealizuje. Časový harmonogram akce je upraven dle nahodilosti rituálů.

Program se koncentruje na etnicky nejpestřejší jih Etiopie do období konání festivalu Donga. Tyto slavnosti probíhají po začátku dešťů, kdy se sejdou muži z několika vesnic na daném místě, kde soutěží v bojovém umění až 300 mužů. Bojuje se dlouhými tyčemi a vážné úrazy nejsou až tak neobvyklé, i když se někdy používá jakési primitivní brnění. Cílem těchto bojů je údery tyče vyřadit protivníka z dalšího soutěžení. Vítěz soubojů je na závěr nesen ke skupině dívek stojících na kraji arény - ty se mezi sebou rozhodují, která z nich se stane manželkou vítěze. Zúčastnit se bojů s tyčemi je důležitější než samotné vítězství. Rozhodně tyto slavnosti stojí za to vidět a jen málo turistů se může pochlubit, že se jich zúčastnili, jednak pro odlehlost Surmů a"jednak proto, že slavnosti probíhají pouze v určitou roční dobu. Garance tohoto mimořádného zážitku není možná! Etiopská vláda již dlouhodobě usiluje o zrušení festivalu s"ohledem na zdravotní rizika pro zúčastněné. Nicméně tradice jsou silné a v"předchozích letech se naše skupiny na festival dostaly a mohly si užít jeho jedinečnou atmosféru. "
Den 1.
"Letecky do ETIOPIE. Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou. "
Den 2.
Přejezd savanou podél jezer Velké příkopové propadliny Shalla a Abyata. Ráj ornitologů. Etnikum Oromo. Kolem alkalického jezera Langano - jediné v"oblasti příkopové propadliny, kde nehrozí krokodýli. Do Shashemane, města s početnou populací jamajských rastafariánů. Nocleh v Awassa.
Den 3.
Awassa, městečko na březích krásného jezera. Rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), šance vidět a fotografovat guerézy pláštíkové. Cesta pohádkovou krajinou do Arba Minch.
Den 4.
Jinka, hlavní město oblasti Omo–návštěva etnografického muzea. Kmen Ari. Na jih od Jinky se nacházejí nejpestřejší etnické skupiny.
Den 5.
NP Mago. Šance na slony, buvoly. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály. Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení. Drsná atmosféra nahých těl s puškami.
Den 6.
Kay Afer (Rudá země) a území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar.
Den 7.
Omo s krokodýly. Omorate - kmen Geleb. Desanečové - pastevci dolního toku řeky Omo. Nomádi s primitivními chýšemi z kůží.
Den 8.
Karo – svérázný svět nahých pomalovaných těl. Obří termitiště. Ženy oblečené v kůžích, kloboučky z tykví.
Den 9.
Hamarské tržiště. Turmi - hrdí a krásní Hamarové, ozdoba jihu. Ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl. Muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Šance na tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.
Den 10.
Přejezd do Konso. Západní Konsové soupeřící s pasteveckým kmenem Tsamai. „New York“ – přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho zajímavé„sídlo“. Strmé terasy jedinečné ve východní Africe. Napínavý průjezd vádí řek. Konso – domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Přejezd do Arba Minch.
Den 11.
Jezera Abaya a Chamo. Arba Minch – nejkrásnější Afrika (nejen dle knih), v"okolí 40 minerálních pramenů. Chencha. Výjezd džípem vysoko do hor –„africký Nepál“. Kmen Dorse, obří bambusové chýše jedinečné konstrukce evokující sloní hlavy. Zručnost místních dívek a žen, ručně tkané barevné látky. "
Den 12. - 19.
Putování do etnicky nejpestřejší oblasti Etiopie, kam díky časové náročnosti zavítá jen málo turistů. K národnímu parku Omo přes Sodo, Mizan Teferi do Kibishe ke kmeni Surma (Suri) – jediný další kmen v Etiopii, který používá labreta –destičky ve spodním rtu žen. Čeká nás jedinečná příležitost zúčastnit se festivalu Donga, při kterém Surmové bojují tyčemi. Tyto slavnosti probíhají jen jednou ročně, úžasná podívaná, kdy se sejdou často až stovky nahých a polonahých bojovníků k vzájemným soubojům. Úplně jiný svět dávných tradic. Možnost sledovat i jiné zajímavé rituály, jakými jsou např. rituální zjizvování, vzájemné zdobení těla malbami nebo nastřelování krav a pití jejich krve. Časový sled akce může být upraven podle aktuální situace. Stále platí, že chceme poznat a zažít co nejvíce z nahodilých rituálů a tradic. Návrat do města Mizan Teferi. "
Den 20. - 21.
Zpět do města Jima a dále putování za vyvrcholením akce do Addis Abeby. Cestou zajímavé zastávky. "
Den 22.
"Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.