Vyhledávání zájezdu
Etiopie – Danakil a svátek Timkat - Etiopie

Etiopie – Danakil a svátek Timkat

Etiopie

, HotelEtiopie – Danakil a svátek Timkat

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Etiopie - Proláklina Danakil a svátek Timkat
Popis
Křesťanská slavnost Timkat a přírodní unikát Danakilská proláklina.
Doplňující informace
Navštívíme Danakilskou proláklinu i území divokých Afarů. Nejatraktivnější částí cesty bude návštěva Gondaru, kde proběhne vůbec největší církevní slavnost etiopské ortodoxní církve Timkat. Po cestě projedeme územím, kam turisté zavítají jen zřídkakdy – Danakilská proláklina jako jedno z nejteplejších a nejníže položených míst na zemi. Navštívíme starobylé památky, jejichž historie sahá až do dob starého zákona a téměř tisíc let staré kostely vytesané do skalních masivů. Budeme svědky rituálu, který se skoro nezměnil od dob krále Šalamouna, tedy téměř 3000 let.

"

Akce nepatří k těm fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest a výstup na sopku Erta Ale (jedná se asi o 4hodinový výstup). Timkat je křesťanská oslava, na kterou míří neuvěřitelné množství poutníků z celé Etiopie i ze světa. Účast na ni patří k vrcholům zájezdu."
Den 1.
Letecky do ETIOPIE. Hlavní město Addis Abeba.
Den 2.
Vyrazíme směrem na sever. Ohromné rokle směřující k údolí Nilu. Překročení kaňonu Modrého Nilu, klesneme o 1400 metrů."První seznámení s etiopskou kulturou. Ochutnáme první indžaru? Nocleh v Bahir Dar.
Den 3.
Ranní výlet na jezero Tana. Plavba lodí na poloostrov se starobylými kostely, první seznámení s ortodoxní vírou. Prameny Modrého Nilu. Odpoledne výlet na Tiss Issat - 400 m široké vodopády na Modrém Nilu. Starý portugalský most.
Den 4.
Přesun do Gondaru. Krásné výhledy na krajinu s"monumentálními skalními útvary. Fasilidův hradní komplex a vodní lázně Fasil Ghebbi. Prvky portugalské a indické architektury. Kusquam a chrám Debre Birhan Selassie. Chrámy s unikátními freskami a ikonami, dech dávných časů.
Den 5.
Svátek"Timkat - oslava dne, kdy byl v řece Jordán pokřtěn Ježíš Janem Křtitelem. Neuvěřitelné množství poutníků z celé Etiopie i ze světa. Návštěva kostelů zabraných do příprav na největší církevní slavnost ortodoxní etiopské církve. Průvody nesoucí kopie archy úmluvy do Fasilidových lázní v"předvečer slavnosti. Noční účast na slavnosti.
Den 6.
Brzký ranní rituál za rozednění ve Fasilových lázních. Rozloučení se slavností, dopolední průvody poutníkůzpět do kostelů. Odjezd směrem k Debark v Simienských horách, překrásné scenérie, které ukrývají čtvrtou nejvyšší horu Afriky, přes 4 543 metrů vysoký Ras Dashen.
Den 7.
Výlet na nejkrásnější místa Simienských hor. Skupiny endemických paviánů dželad. Opravdový ráj nejen pro ornitology. Monumentální výhledy ze skalních útesů, divy botanické říše, pravěké lobélie. Pěší výlet k"vodopádům.
Den 8.
Malebnou krajinou etiopské vrchoviny s úchvatnými výhledy do krajiny do sedla Chanek. Když nás potká štěstí, překvapí nás i téměř vyhynulý kozorožec walia, endemičtí ptáci a rostliny. Zpět do královského Gondaru. Odvěké centrum kultury, sídlo habešského císaře. Wolleka - poslední místo Falašů, černých etiopských židů. Výroba tradiční židovské keramiky.
Den 9.
Cesta k chrámovému komplexu Lalibela z 12.století (UNESCO). Měnící se krajinou a územím různých etnik až do vyšších poloh hornaté krajiny kolem města.
Den 10.
Lalibela, jedno z nejposvátnějších míst etiopské křesťanské kultury. Jedenáct monolitických skalních chrámů. „Osmý div světa“. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí.
Den 11.
Přesun do největšího centra severovýchodní Etiopie, Mekele. Univerzitní město s bohatou historií a současná správní oblast regionu Tigrai. Výchozí město pro výpravy do Danakilu. Cestou zastávka v"klášteře Naakuto Laab. Magické místo založené ve 13.století.
Den 12.
Cesta do Ahmed Ela v severní části Danakilu. Malá vesnice dobyvačů soli. Po cestě obrovské velbloudí karavany se solí. Jedno z mála míst, kde potkáte až tisícihlavá stáda velbloudů. Putujeme úžasnou krajinou strmých údolí až do solné pánve jednoho z nejdrsnějších a nejzajímavějších míst afrického rohu. Oblast etnika Afaru.
Den 13.
Danakilská proláklina, pro svoje klimatické podmínky přístupná jen několik týdnů v roce. Jedno z nejteplejších míst na zemi. Výprava k sirným pramenům, solným horám a ke karavanám velbloudů na místa, kde se těží solné desky."Ostrá údolí s"geologickými vrstvami a malebné vesničky Afarů. Nocleh v"Abdale.
Den 14. - 15.
Dvoudenní výprava danakilskou proláklinou na jednu z mála činných sopek Erta Ale, jedinou sopku v Africe se stálým lávovým jezerem. Po cestě budeme míjet solné doly, území kdysi pověstných Afarů. Dnes již známý kmen, jehož území bylo celé zmapováno až po roce 1930. Úžasná krajina s neuvěřitelnými minerálními útvary. Večerní podívaná na zářící lávu. Návrat zpět do Abdelu.
Den 16. - 17.
Cesta směrem na jih zpět do hlavního města. Krajinou hor a širokých údolí, etnika i náboženství se střídají tak, jako se mění typ krajiny. Příležitostně zastávky na focení, tržiště i místní vesnice. Přejezd územím kmenů Amhara a Oromo. Po příjezdu do Addis Abeby noční odlet domů.
Den 18.
Letecký návrat do vlasti.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.