Vyhledávání zájezdu
Ekvádor - země na rovníku - Ekvádor

Ekvádor - země na rovníku

Ekvádor

, Program starstarstarEkvádor - země na rovníku

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Quito - transparent 17°C


Trasa
Quito / Otovalo / Lasso / Cotopaxi / Riobamba / Cuenca / Cajas / Guayaquil
Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Quita (s přestupem). Ubytování. Nocleh v Quitu.

2. den: Po snídani prohlídka hlavního města Ekvádoru – Quita, jednoho z nejvýše položených měst na světě, ležící na úpatí hory Pichincha (4800 m n. m.). Během prohlídky uvidíme bezpočet nádherných koloniálních domů, vládní palác, katedrály, mj. i první kostel ve městě – kostel San Francisco (1537-1605), který je věrnou kopií paláce Escorial v Madridu. Dále pokračujeme k návštěvě monumentu La Mitad del Mundo, kde Charles Marie de la Condamine přesně určil rovník - pomyslná čára cca 40.000 kilometrů dlouhá, která obepíná Zemi a jediné místo na světě, kde není v poledne žádný stín. Odjezd na ubytování. Nocleh.

3. den: Snídaně. Výlet do indického města Otavalo s největším a nejznámějším trhem v celé Jižní Americe. Budeme mít příležitost koupit ručně tkané oděvy, koberce, vlněné tapiserie, výrobky ze dřeva. Dále přejedeme do laguny Cuicocha v kráteru vyhaslé sopky Cotacachi (4939 m n. m.), v ekologické rezervaci Cotacachi-Cayapas. Ubytování v Lassu. Večeře. Nocleh.

4. den: Snídaně. Návštěva národního parku Cotopaxi, který se nachází na úpatí jednoho z nejvyšších aktivních vulkánů, Cotopaxi (5897 m n. m.). Procházka a možnost pozorování planě rostoucích rostlin. Procházka kolem jezera Limpiopungo (3800 m n. m.), pozorování ptáků a divokých koní. Uvidíme i jedny z největších vodopádů v Ekvádoru. Odjezd do Chimboraza. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

5. den: Po snídani se přesuneme do městečka Alausi, které je výchozím místem pro naši jízdu vlakem El Nariz del Diablo. Cesta vede malebnou andskou krajinou, soutěskami, po mostech, kolem se tyčí strmé svahy vysokých hor. Po návratu do Alausi přejedeme k ruinám největšího města Inků v Ekvádoru - Ingapirca, postaveného na vrcholu Canari, uvidíme opevnění, nádvoří, terasy, chrám boha Slunce. Ubytování v hotelu v Cuence, večeře, nocleh.

6. den: Snídaně. Prohlídka Cuenca, jež je považováno za nejkrásnější město v Ekvádoru a bylo zapsáno i na seznam UNESCO. Zaujme nás koloniální architektura, dlážděné uličky i jedinečná atmosféra. Nevynecháme park Abdon Calderon se Starou a Novou katedrálou, incké ruiny Todos Santos, sousedící s pozůstatky španělského mlýna. Ubytování, večeře. Nocleh.

7. den: Snídaně. Výlet do národního parku El Cajas s ledovcovými jezery a lagunami. Dále pokračujeme do Guayaquilu, největšího města a hlavního přístavu Ekvádoru. Navštívíme park Seminario - historickou botanickou zahradu, kde po trávnících běhají leguáni. Projdeme se podél pobřežní Malecon 2000, s krásným výhledem na řeku Guayas. Ubytování, večeře, nocleh.

8. den: Snídaně. Individuální volno, možnost vlastního poznávání města. Transfer na letiště a odlet do Prahy (s přestupem).

9. den: Přílet do Prahy.

Fakultativní služby
• přípl. za jednolůžkový pokoj
Informace
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Změna programových dnů dle aktuální situace vyhrazena. Informativní schůzka s průvodcem proběhne cca. 2 týdny před odletem.
Cena nezahrnuje
• spropitné (řidič, průvodce), stravování
Cena zahrnuje
• leteckou přepravu Praha–Quito a zpět (s přestupy) vč. letištních poplatků
• 7 x ubytování v hotelech kat. 3 ibisy se snídaní
• dopravu minibusem, vlakem,
• česky mluvící průvodce
• všechny vstupy dle programu
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.